Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid soovivad ettevõtete kasumit jooksvalt maksustada (5)

BNS, 14. november 2014 08:26
Rannar VassiljevFoto: Mattias Tammet
Sotsiaaldemokraatide valimisprogrammi kavas on ettevõtete kasumi jooksev maksustamine, astmeline tulumaks ja sotsiaalmaksu erandid, ütles erakonna juhatuse liige Rannar Vassiljev.

"Astmeline tulumaks on kindlasti see, mis meie hinnangul on kõige mõistlikum viis madalapalgaliste olukorra parandamiseks," ütles Vassiljev BNS-ile. "Kui me võrdleme Eesti olukorda muu Euroopaga, siis madalapalgaliste maksukoormus on kindlasti liiga kõrge, suurema sissetulekutega inimeste maksukoormus jälle keskmisest väiksem."

Eesmärgiks on maksustada paremini ettevõtteid, mis dividende väga maksta ei soovi. "Ei ole mõtet maksupoliitikaga survestada ettevõtteid ennast üle kapitaliseerima, pealegi ei ole laenuraha kaasamisel praegu probleeme ei intresside ega ka laenu saamisega, pigem ikka projektidega, millele küsida," selgitas ta.

Sotsiaalmaksu osas sooviksid sotsiaaldemokraadid keskenduda erisuste loomisele ühiskonna vähem kaitstud osadele. "Tööjõumakse, näiteks sotsiaalmaksu tuleks vähendada, aga ennekõike kindlatele ühiskonna gruppidele suunatud. Me ei räägi siin süsteemi muutmisest vaid sotsiaalmaksu ravikindlustuse osast eakamatet inimestel, puuduliku töövõimega inimestel või õppijatel, sest nendel gruppidel on riigi poolt juba teisel viisil ravikindlustus tagatud," rääkis Vassiljev.

Valimisprogramm läheb lõplikule kinnitamisele jaanuaris ning põhjalikuma ülevaate kogu majandusprogrammist ning valimiskavast avalikustab erakond lähinädalatel, lisas ta.

Samal teemal

01.01.2016
Presidendikandidaat muudaks USA maksusüsteemi Eesti mudeli järgi