Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid soovivad ettevõtete kasumit jooksvalt maksustada

BNS, 14. november 2014 08:26

5 KOMMENTAARI

a
ab/ 14. november 2014 13:41
mis summast, mis summani on madal omakapital? Meil on ca 80 % mini ja mikroettevõtted, enamus madala omakapitaliga. Juut teeks suurfirma tsehhidest madala omakapitaliga firmad ja suurfirma hakkaks ainult kahjumit tootma....kahju, paistab, et valimised on juba......
l
Lugeja/ 14. november 2014 10:33
Mina pean õigeks ettevõtete kasumi maksustamist. Mida on kaasa toonud dividendide maksustamine, seda teavad kõik. Olen seda meelt, et kasumi (mitte arusaamatu jooksva kasumi) maksustamine annab võimaluse töötajate palga suurendamiseks. Pole küll antud teema, kuid tööjõukulude vähendamine peaks olema sama normaalne nagu kasumi maksustamine. Samas - kogu maksureform tuleks üle vaadata, mitte üksikuid makes lihtsalt juurde tekitada, lappimaks eelarvet. Eelarve ei ole püha lehm, maksusüsteem tervikuna on.
a
alf/ 14. november 2014 10:27
Sotsid ei saa aru ühest lihtsast asjast maksudes ,et miinus ja miinus ei anna plussi. Ehk maksude ajuvaba ümbermuutmisene ei anna positiivset majanduslikku effekti. Toota ja lisandväärtust on vaja luua läbi ettevõtluse maksukoormust vähendades ,mitte suurendades. Sotside "programm" on lihtsamalt öeldes vaesuse ümberjaotamine.
s
Sibi/ 14. november 2014 09:36
ettevõtete kasumi jooksev maksustamine senise dividendide maksustamise asemel. "Võime näiteks rääkida 7-protsendilisest tulumaksust, jooksvalt maksustatud tulumaksu võib pärast maha arvata dividendi maksustamisest,"
_______________________________________________________________________
Võiks ikkagi aru saada, et ettevõtte teenib kasumit selleks, et oleks millega investeerida ning anda omanikule tulu e dividende. Seega, kui dividendid on maksustatud, siis on riigi poolt maksustatud ka see osa kasumist, mis ei teeni tootmise või äritegevuse arendamise eesmärke.
Teiseks tuleb selgeks teha, mida mõistetakse kasumi all. Kas lattu võetud toodangut/sõlmitud lepinguid teenustele või realiseeritud kaupa, teenuseid?
Kolmandaks. Miks peaks midagi jooksvalt arvestama, et siis kuskilt jälle maha arvata. Kas maksuametil on tööd veel vähe või on tuludeklaratsioon liiga lihtne? Vaja ka nii keeruliseks ajada, et nõustajaid vaja läheb.
t
Taevas appi!/ 14. november 2014 09:25
Kui haige peab olema aju, mis sellist sonimist toodab?