Foto: AP / Scanpix
BNS 13. november 2014 10:15
Euroopa Liidu liikmesriikide ja USA esindajad arutavad neljapäeval Brüsselis uute sanktsioonide rakendamist üksikute Vene ametiisikute ja majandusharude suhtes, teatas agentuur Bloomberg viitega oma diplomaatilistele allikatele.

Konsensust sanktsioonide osas veel ei ole ning kohtumisest osavõtjad valmistavad ette võimalikud tegevusvariandid EL-i välisministritele, kes arutavad seda teemat 17. novembril Brüsselis.

"Me oleme mures Minski protokolli jätkuva jämeda rikkumise üle [Venemaa poolt]," ütles kolmapäeval USA välisministeeriumi kõneisik Jennifer Psaki. "USA jätkab tihedat koostööd Euroopa Liiduga selles osas, mil viisil me võime ühiselt vastu võtta täiendavaid meetmeid Venemaa vastu seoses tema vastuvõetamatu käitumisega."

"Meie ja meie liitlased peavad olema valmis olemasolevate sanktsioonide laiendamiseks ja karmistamiseks," lisas ta.

Saksa kantsler Angela Merkel ütles teisipäeval, et uute majandussanktsioonide rakendamist Venemaa suhtes praegu ei kavandata, küll võidakse aga laiendada nende Venemaa kodanike nimekirja, kellel ei ole lubatud siseneda Euroopa Liidu territooriumile.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Mait 29. november 2014 20:45
...pole küll eriliselt sanktsioonide pooldaja kuid nüüd pooldan . Ausalt kohe jätkake see on nagu looma magusa nurumine puuris . Me teame ju,et tal on kõht täis !!!! Tubli USA !!!!
14. november 2014 08:01
nu on ikka kõva miis see putin,keegi ei julge vastu hakata,ainult need sanktsioonid,putin naerab nende üle
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS