Eesti uudised

Terve elu ratastoolis veetnud Tiia Järvpõld tööhõivereformist: „Ei saa oodata, et kõik sinu jaoks ära kohandatakse. Ise tuleb end ka kohandada.“ (44)

LISA KOMMENTAAR

Tubli 14. november 2014 12:52
Kuigi olen ise vaene ja haige töövõimetuspensionär, tegin jõulukaartide eest varasematel aastatel ikkagi ülekande, nagu solidaarsusest või nii. Aga kuna Tiia arvab, et kõik on kinni ainult tubliduses ja riik ei pea omalt poolt midagi tegema, siis enam ei tee. Keskendun omaenda tublidusele. Kahju, et Meelis Luks nüüd ka Tiia jutu tõttu kannatab, aga mis teha. Olgem siis kõik nii maru tublid ja egoistlikud. Jõulukaarte saab ka odavamalt.
halb mälestus 13. november 2014 23:38
Tuli ka tema kaaskirjaga kaardisaadetis. Kuna ta on minu jaoks ebameeldiv inimene, siis rändasid need otsejoones prügikasti.
Nendest kaartidest ... 13. november 2014 23:24
Kui mulle sunniviisiliselt midagi, antud juhul siis jõulukaarte, sõna otseses mõttes pähe määritakse, siis tekitab see minus vastumeelsust. Saatjad mõtlevad, et kes siis puudega inimeste abistamisest ära ütleb - südametunnistus jääb ju piinama. Ja ratastooli Tiia käest isiklikult minule saadetud! Ei sobi selline "võta või jäta - võta võta võta" pakkumine eesti inimesele. Aga kaardid võiks tagasi saata küll, peaks uurima, kuidas seda teha. PS. Puudega inimesi olen toetanud elu jooksul väga palju ja täitsa vabatahtlikult, nii rahaliselt, kui nõuga toeks olles.
Kitsas maailmavaade. 13. november 2014 17:44
Väga enesekeskne. Ta on 47 aga ei näe probleeme laiemalt. Kodus on jah maru iseseisev mis ongi hea kuid kodust väljaspool läheb lihtsama vastupanu teed. Ligipääsetavust nõudmas pole kuskil teda. Nii ei lõpeki olukord kus abistajad põlevad mõne kuuga läbi sest selja pärast kardavad kõik. Noored tüdrukud ei peaks end sandiks vinnama kui klient ei osale ligipääsetavuse arenadamisel ja ei tee koostööd,et see paraneks, sama korteriga ta elab 2.või 3.korrus. Valagu oma sapp valla peale et miks nood ei aita elamispinnaga või liftiga sest tean et Tiia ei taha kolida. Tema näeb ainult abistaja teenust. Mina olen väljaspool iseseisvam ratastoolis ja kodusse saamisel kuna tegin kõik ja mõtlesin läbi et saada sobiv abivahend ja üürikodu enamvähem nii et saab hakkama ja tooliga trepikotta püstitulles ilma jõuta... KA ODAVALT SAAB(E-Ratastoolid,alguses odavaim elektriline Invarust ja hiinalinna kortermajas elan tagasihoidlikes oludes 1.korrus. Kui ei kõnniks siis oleks ammu tagajalgadel. Ema toetab ainult maksudega ja ratastooliremondiga aga kauaks seda pole sest 62 jah ta kannatab ja sestap nõuan ühiskonnalt võimalust olla iseseisev ja töösse panustada reaalsete võimete järgi. Orjama ja tervist tapma 20 euri eest kuus ka pole nõus vaid 70% miinimumis kui viljakus madalam natuke või 100% miinimum tunnihind kui enamvähem tempos püsin. Samuti suuremat pensi sest ebastabiilne on tervis. isegi trennist on puudumisi. Seda vaatamata oma kaasuvale vaimupuudele kodus natuke laisem aga kuidagi saab hakkama. Ma ei halvusta seda et ta kõikjale trügib aga treppidega ei pea igavesti leppima kui tehniliselt võimalik ligipääs teha.. Minust tuleb ka varsti vastupidine lugu kus nõuan nii ühiskonna panustamise kasvu kui ka olen ise valmis teisi säästma vägivallast ja panustama osalise tööajaga lihtööl mida on väga vähe. NT. sauna uste kaunistuselementide tegemine vms. Margit Henno töö ka näiteks kui ta puidufirmale pakkimist tegi.. Kui ilmub siis loete.. Kool pole hetkel jõukohane sest nii väljaõppinud tugisikuid pole. Sven Kõllametsa võimetega pole lihtne leida. Mind rahustada saab vaid spetsiifiliselt ja rahulikult.. Iseseisva õppimise võime nigel kuna oskamata kaotan närvid..
Koorilaulu 13. november 2014 17:38
Artikkel oli asjakohane ja pole Tiia ainuke, kes nii mõtleb.
Rehkendaja - Faktoloog 13. november 2014 17:19
Töövõimereformi eelarve viieks aastaks on umbes 360 miljonit eurot
Hetkel on Töötukassas osaliselt töövõimetutele sobivaid töökohti alla 100
Ennustus: viie aasta jooksul saab tööd 400 umbes töövõimetuspenionäri
Järgneb lihtne matemaatika:
360 miljonit : 400 töökohta = 900 000 eurot on ühe töökoha moodustamise maksumus
Kui juhtub ime:
360 miljonit : 4 000 töökohta = 90 000 eurot on ühe töökoha moodustamise maksumus
Kui täitub ebareaalsus ehk:
360 miljonit : 40 000 töökohta = 9 000 eurot on ühe töökoha moodustamise maksumus
sama 13. november 2014 16:17
Ma olen näinus Tiiat telekas , imetlus väärne naine, jõudu talle
ei meeldi 13. november 2014 16:15
minu postkasti ilmus samuti otseposti ümbrik kaartidega ja nendega koos arve 8.90 Kirjastus OÜ nimele.Kuidas võib minu käest raha nõuda, kui ma neid tellinud ei ole.Äkki täidab mõni erakond oma kassat selliselt.
to ei meeldi 13. november 2014 17:29
Olen ka igal aastal selle saadetise saanud. Igal postitusel on juures Meelis Luksi(jalagamaalija) kiri, kus on mainitud, et ostu- ega tagastamiskohustust ei ole. Ka on kirjas kõik andmed saatja kohta, helista või võta posti teel ühendust ja teata, et sa seda saadetist ei soovi. Ilmset siis järgmisel aastal enam ei saadeta.
Ma ei arva, et see oleks kõige parem viis ennast reklaamida, kuid kui sa oma postkasti reklaami ei soovi, siis teatad seda ka ju otse postiljonile või paned postkastile vastava kleebise, mitte ei kommenteeri anonüümselt mõne teema all.

nimetu 13. november 2014 16:15
To eit. Mulle tuli otsepostina, sooviks aadressi kuhu saata saadaks tagasi, ma ei vaja neid, aitäh
mõjutatud artikkel 13. november 2014 16:10
paistab läbi, kes selle artikli kirjutanud on--võimul olevad tegelased! No ja muidugiAlar 1 reformikate hääl, jälle platsis.
nii,nii 13. november 2014 16:01
To eit. Ka minul ei olnud aadressi ega nime peal, otsepost
Tiia 13. november 2014 15:44
Sina ära räägi ka teiste eest. Ei soovi nam sinu postkaarte postkasti. Joonistan ise.
to orukas jt. 13. november 2014 15:14
See on küll "väga hea mõte", et Tiiale (kes neid saadetisi ju tegelikult ei läkita) teatada anonüümselt, et kaarte ei soovi. Kirjas on saatja andmed. Kas targem ei oleks sinna teatada? Mina olen nõus oma väikese panuse andma ja ei soovi, et keegi minu eest sõna võtaks.
orukas 13. november 2014 13:12
EI SOOVI neid postkaarte saada! See ei ole normaalne, et tuleb minu kodusele aadressile saadetis koos arvega- ma ei ole tellinud.
Proua lapsed kasvasid vanaema juures.
mann 13. november 2014 12:53
Väga tubli, Tiia! Väga palju on neid puudega inimesi kes suudavad tegelikult töötada,. Kui inimesel jätkub töövõimet kasvõi 1 tund nädalas, peab ta tööle saama.
Lõpuks ometi üks normaalne inimene, kes räägib TÕTT, mitte seda Tiina Kangro hüsteerilist hala ja hädakisa.
Mul on raske puudega laps ja ma tahan, et ta läheks tulevikus tööle, mitte ei istuks maksumaksjate kulul kodus ahju taga terve oma elu. Valmistan oma last juba praegu selleks ette ja mulle ei meeldi, kui keegi räägib nõretavaid jutte meie "raskest elust". Minge pekki! Puudega inimene ei pea olema mingi abitu hädahunnik!
haige 13. november 2014 16:05
PEAB tööle saama? Kuhu? Milline tööandja tahab töötajat, kes töötab 1 h nädalas ja see, millal see tund on, pole ka prognoositav?
Adekvaatne oleks nii, et need, kellele see reform hirmsasti meeldib, saavad kõik sellega kaasneva. Normaalsed inimesed aga ehitaks endale üles normaalse, toimiva süsteemi, ilma Eesti ja ELi maksumaksja raha raiskamata.
Väga piinlik artikkel, mille tulemus on see, et ma jõulukaartide eest sel aastal ülekannet ei tee.
13. november 2014 11:59
Kallis Tiia , ära enam mulle postkaarte saada, mul ei ole midagi teha, anna aadress ja saadan tagasi
eit 13. november 2014 12:32
sellisele avaldusele peaks lisama nime ja aadressi ...

Anni 13. november 2014 11:58
Aga mis Tiia lastest on saanud-miks nemad pole emale abiks ja toeks
eit 13. november 2014 12:07
tiia on tubli naine , kes ei tahagi , et lapsed loobuksid tema pärast eraelust . ja milleks see uudishimu ?
NOOO ??? 14. november 2014 00:10
Inimlik uudishimu ju aga imelik, et ei vasta :O
13. november 2014 11:52
kus kommentaar jäi, tööreform seal slõ-s ?
maamiis 13. november 2014 11:51
Sotsiaalministeerium ju palkas PR firma santidele selgeks tegema ,kui lollid nad on ,et "õnnelikuks " ei taha saada.Huvitav kui suur arve esitati selle artikli eest ja kas to Piia ka ikka osa sai sealt?
Alar1 13. november 2014 11:22
Selle reformi tõttu kannatavad kindlasti paljud, kelle on töötegemine tõesti mõeldamatu. Samas on töövõimetute seas väga palju täies tööjõus logardeid, kes pensioni kohe samal päeval maha joovad ja musta tööga end elatavad. Nrnde pärast see reform tegelikult tehtigi. Kahju on ainult sellest, et reform pandi valimisvankri ette ja see muutis võimatuks asja kainelt ja rahulikult arutada.
lugeja 13. november 2014 10:54
Au ja kiitus ratastoolis olevatele inimestele. Neid tuleb töölesaamisel rohkem väärtustada.Eks näis ,mis see tööhõivereform lõpuks välja annab.Päris palju on ju väga erinevatel põhjustel ratastooli vangiks jäänud inimesi, aga nad tahavad anda endast parima.
sügis 13. november 2014 10:28
ärge tiiaga pahandage,tal kästi see jutt kirjutada,aga postkaartide eest raha ma tõesti talle enam ei saada,tundub,et tal läheb niigi paremini kui minul
Lugeja 13. november 2014 10:17
Tahtsin lihtsalt öelda, et loo juures pildil paistavad väga toredad inimesed. Ma ei tunne ega tea teid, aga te meeldite mulle. Soovin teile kordaminekuid ja kõike head!
küsimus? 13. november 2014 09:59
Mitu puudega inimest saavad tööd jalgadega kirjutajate ühingus? Vastus: 1 see on Tiia. Kui Tiia selle töö kaotab, siis ta on kodune õnnetu invaliid nagu teisedki.
eit 13. november 2014 12:19
teine on meelis luks , kes samuti ainult jalaga toimetab , maalib . kas te enne kirjutamist ei võiks pisut mõelda , mh ?
haige 14. november 2014 12:34
No siis on kaks. Pole nagu väga suur vahe.

paistab rikas inimene olema, 13. november 2014 17:22
mul pole pensiongi nii suur, et jõuaks seda summat maksta?
ah nii, 13. november 2014 09:12
sain ka nägijaks - olen aastaid toetanud neid suu-j sõrataudi põdejaid, eeldades, et neil on raske ja nad on õnnetud. Nüüd tuleb välja, et elu nagu lill. Raha tuleb nagu raba! Häirib asjaolu, et enda ninast kaugemale ei osata näha. Vähemalt minult ära oota enam mingit annetust, su pildid lendavad kohe prügikasti, uhkusta ja suurusta edasi. Tõelisi abivajajaid on ikka oi kui palju. Ma ei nimetaks sellist inimest tubliks. Kui oled tubli, siis mine ehitusele tööle.
eit 13. november 2014 12:16
kas nii rumal peab panema kohe 3 kommentaari . missugused on need tõelised abivajajad ? tiia on selletõttu õnnelik , et tema vanaema lasi tal kõiki asju jalgadega teha ,õpetas ja toetas. teie olete üks väga isekas inimene , kes arvab , et heategevus on ainus mõistlik tegevus . kas häbi pole selliselt väljenduda ? piinlik lugeda .
ah nii, 13. november 2014 09:12
sain ka nägijaks - olen aastaid toetanud neid suu-j sõrataudi põdejaid, eeldades, et neil on raske ja nad on õnnetud. Nüüd tuleb välja, et elu nagu lill. Raha tuleb nagu raba! Häirib asjaolu, et enda ninast kaugemale ei osata näha. Vähemalt minult ära oota enam mingit annetust, su pildid lendavad kohe prügikasti, uhkusta ja suurusta edasi. Tõelisi abivajajaid on ikka oi kui palju. Ma ei nimetaks sellist inimest tubliks. Kui oled tubli, siis mine ehitusele tööle.
ah nii, 13. november 2014 09:12
sain ka nägijaks - olen aastaid toetanud neid suu-j sõrataudi põdejaid, eeldades, et neil on raske ja nad on õnnetud. Nüüd tuleb välja, et elu nagu lill. Raha tuleb nagu raba! Häirib asjaolu, et enda ninast kaugemale ei osata näha. Vähemalt minult ära oota enam mingit annetust, su pildid lendavad kohe prügikasti, uhkusta ja suurusta edasi. Tõelisi abivajajaid on ikka oi kui palju. Ma ei nimetaks sellist inimest tubliks. Kui oled tubli, siis mine ehitusele tööle.
Soovitus Tiiale 13. november 2014 09:06
Katsuge need kaks seaduseelnõud ja seletuskirjad läbi lugeda. Arusaadavalt on tekst keeruline ja ilmselt pole kõigile jõukohane sellest aru saadagi. Aga enne paukuma hakkamist ikka vast maksaks end asjaga kurssi viia. Naiivne optimism ses asjas on suht kohatu.
!!!!!! 13. november 2014 09:02
Ratastooli-Tiia, väga nõme pealkiri. Häbi peaks sel ajakirjanikul olema. Kas ta on maailmas ainuke inimene kes ratastoolis või???
Kass 13. november 2014 09:02
Üpris lühinagelik on näidata kõigepealt näpuga teistele puudega inimestele ja siis tunnistada, et ka ta ise on reformi pärast mures.
Ants Rannula 13. november 2014 08:55
Enamus "puudega " ongi alkohoolikud ja neid tuleks tööinvaliididest eraldada.

meeldetuletus 13. november 2014 08:50
Jane Väli oli see, kes hiljuti peedistas ja solvas üht tööle soovinud puudega inimest, nii et ministrid pidid tema eest vabandama !
hm 13. november 2014 07:40
Tiia on üks tubli naine, kiitus temale!
kahjuks saavad paljud ennast ärajoonud inimesed samuti puude, et siis puudetoetuse abil elupäevade lõpuni tiksuda ja ei ole kunagi tööst huvitatud olnud
tööandjatele tuleks anda toetusi just puudega inimeste tööle võtmiseks, sest see on ju ka puudega inimesele parim stiimul - käia tööl ja tunda ennast vajalikuna.
ja jah 13. november 2014 17:27
kui ma, igati terve inimene, läksin maakonna tööhõiveametisse, siis saadi mu peale pahaseks: mis te tulete siia, meil pole teile niikuinii midagi pakkuda ja ka tulevikus mitte. Häirib, kui võtavad sõna inimesed, kes asjaga pole kursis. Tark inimene räägib, mida teab, mitte ei arva.