FOTOD: Tallinnas saab alates möödunud pühapäevast näha Berliini müüri
, 12. november 2014 22:28
Tallinnas saab alates möödunud pühapäevast näha Berliini müüri.Foto: Teet Malsroos
Riigikantselei ja okupatsioonide muuseum koostöös Saksamaa suursaatkonnaga avasid 9. novembril Tallinnas Berliini müüri originaalelemendi väljapaneku, et tähistada 25 aasta möödumist müüri langemisest.
Müüri originaalelemendi kinkis Eestile Berliini senat ning see pandi välja okupatsioonide muuseumi kõrvale, Kaarli puiestee poolsesse külge.
Eestile kingitud Berliini müüri element paiknes algselt Leipzigi ja Stresemanni tänava nurgal Potsdami väljakul Berliini kesklinnas. Berliini müür langes 25 aastat tagasi ehk 9. novembril 1989.
Üle maailma on eksponeeritud rohkem kui 240 Berliini müüri originaalelemendi, näiteks Brüsselis, Riias, Londonis, Singapuris, Los Angeleses, New Yorgis, Ottawas ja mujal.