E-sigaret. Foto on illustreeriv.Foto: Mati Hiis
Toimetas Geidi Raud 12. november 2014 19:42
Võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega proovivad Eesti kooliõpilased suitsu kõige varasemas eas ehk keskmiselt 11,9-aastaselt. Et noori tubakatoodetest eemal hoida, plaanib riik tubakaseadust veelgi karmistada, vahendasid "Seitsmesed uudised".

Tulevikus on karistatav ka see, kui alla 18aastase inimese valduses, näiteks taskus on suitsupakk või e-sigaret.

"Alaealiste tubaka kasutamine on kontrolli alt väljas täiega," nentis sotsiaalkomisjoni aseesimees Margus Tsahkna. 

Vaata lähemalt TV3 videost!

Kommentaarid  (10)

eh 13. november 2014 23:47
No see suitsetamissõltuvus on sama tugev kui kõige kangem narkootikumi sõltuvus, seega siin tuleks probleemile läheneda abistavalt ja nii et järgmised alaealised seda tegema ei hakkaks mitte lampi trahvi laduma, aga no riik näeb ju raha sissetulekut, teine asi palju neid ära makstakse.
to: to lapsevanem 13. november 2014 19:04
üldiselt siis... ole nii hea ja ütle, mis on lapsevanemal sealt peeglist vaadata? ärme võta siia asotsiaalseid peresid. võtame eesti keskmise. on sul kasvõi üks mõistlik etteheide lapsevanemale, kui teismeline suitsu ette paneb? igal juhul anna teada. saavad kõik targemaks.
Mõeldakse jälle, et kõigi vanemad ja võsukesed on nii rikkad, et suudavad trahve ära maksta, 13. november 2014 21:45
Paljudes peredes on sisse tulekud üsna kesiste näitudega, kus trahvide jaoks ei jätkuks rulligi ehk neil pole rulli trahvide maksmiseks.
Siis ehk oleks mõtekam trahvide asemel noored saata ühiskondlikule tööle ja siis vastavatele loengutele, kus neile selgeks teha, et suitsetamine ja alko pole kasulik..
Paljad trahvid ei aita meelemürkide tarbimise lõpetamist, vaid peaks ka vajadusel ravi pakkuma.
Sest nii mõnigi noor võib olla juba üsna suures sõltuvuses ega suuda ise suitsetamist üksi ilma abita maha jätta, veel eriti, kui vanemad tõmbavad kodus suitsu.
Siis tekitab see ahastus paljudele veelgi rohkem suitsu järele.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS