Eesti uudised

TV3 VIDEO: alaealiste suitsetamist asutakse veelgi piirama (10)

LISA KOMMENTAAR

eh 13. november 2014 23:47
No see suitsetamissõltuvus on sama tugev kui kõige kangem narkootikumi sõltuvus, seega siin tuleks probleemile läheneda abistavalt ja nii et järgmised alaealised seda tegema ei hakkaks mitte lampi trahvi laduma, aga no riik näeb ju raha sissetulekut, teine asi palju neid ära makstakse.
to: to lapsevanem 13. november 2014 19:04
üldiselt siis... ole nii hea ja ütle, mis on lapsevanemal sealt peeglist vaadata? ärme võta siia asotsiaalseid peresid. võtame eesti keskmise. on sul kasvõi üks mõistlik etteheide lapsevanemale, kui teismeline suitsu ette paneb? igal juhul anna teada. saavad kõik targemaks.
Mõeldakse jälle, et kõigi vanemad ja võsukesed on nii rikkad, et suudavad trahve ära maksta, 13. november 2014 21:45
Paljudes peredes on sisse tulekud üsna kesiste näitudega, kus trahvide jaoks ei jätkuks rulligi ehk neil pole rulli trahvide maksmiseks.
Siis ehk oleks mõtekam trahvide asemel noored saata ühiskondlikule tööle ja siis vastavatele loengutele, kus neile selgeks teha, et suitsetamine ja alko pole kasulik..
Paljad trahvid ei aita meelemürkide tarbimise lõpetamist, vaid peaks ka vajadusel ravi pakkuma.
Sest nii mõnigi noor võib olla juba üsna suures sõltuvuses ega suuda ise suitsetamist üksi ilma abita maha jätta, veel eriti, kui vanemad tõmbavad kodus suitsu.
Siis tekitab see ahastus paljudele veelgi rohkem suitsu järele.
to lapsevanem 13. november 2014 15:05
kui sinu oma laps lubab su peale lastekaitsesse kaevata,siis mine ja vaata peeglisse ehk on viga seal.
K 13. november 2014 12:48
Suitsetamine on surmapatt. Joogu parem õlut või viina. Nii kui kell saab 9 õhtul, algab telekas alkoholi reklaam.
Ja see reklaami keelaminegi ei aita, kui laste vanemad kodus 13. november 2014 21:48
tõmbavad suitsu ja joovad avalikult laste ees.
Paljudes peredes seal noortel suitsetamine ja alkoga tutvumine alguse saabki, kui vanemad eeskujulikult näitavad neid meelemürke ja nende tarbimist, siis proovitakse algul sõpradega vanemate selja taga ära, paljud kes vahele jäävad hakkavad hiljem avalikult vanemate ees tõmbama ja alkotki pruukima, sest vanemad ei keela neid meelemürkide tarbmist.
jah 12. november 2014 21:40
Aga las nad suitsetavad!
lapsevanem 12. november 2014 21:25
saab trahvi, kui 15-18a. pojast mehemürakas suitsu teeb. originaalne. trahvid palun pojalt välja mõista 18-st aastaseks saamisel. mina teda suitsetama ja viina jooma ei õpetanud. ja kui kunagi peale juhtusin, tohtisin vaid näppu viibutada. siis lubati ka lastekaitse peale saata.
totu 12. november 2014 20:48
Põhikoolis kõlab kell, mis teatab vahetunni algusest. Minut hiljem väljuvad paarkümmend õpilast välisuksest ja suunduvad lähima kortermaja nurga taha. Nurga tagant hakkab levima suitsuvine....... .
Lugeja 12. november 2014 20:28
Võideldakse tagajärgedega - ja lapsevanemad muudkui maksavad trahve...