Kommentaar

Martin Helme | Maavaradeta rikkaks ei saa

Martin Helme, Konservatiivne Rahvaerakond, 12. november 2014, 16:46

25 KOMMENTAARI

k
Kaido Karula/ 9. oktoober 2019, 10:01
See on üks lollimaid propaganda jutte, mis ma lugenud olen. Üks ühele 80ndatest, kui räägiti sama mula progressist. Tahad rikkaks saada tuleb haridusse investeerida. Maavarasid müüvad kolmanda maailma riigid.
o
OKS/ 1. märts 2016, 23:56
Hakkame põhjavett müüma uut raudteed pidi euroopasse vedama, seesama saab veel kallim olema kui miski muu maavara. Selle eesmärgiga teeme jälle vettpidavaiks vene ajal kuivendatud sood, kraavid soos tarvis kinni lükata, et viimane piisk sealt ei saaks ära voolata
r
Raul/ 24. jaanuar 2015, 21:01
Masendav kui vähe hoolivad eestlased oma maast. Kaevandamine teeb
rikkaks ? No kui ajusi pole siis ei aita ikka miski.
n
noh jah/ 17. november 2014, 20:31
kui seda metsa ees ei oleks`?
a
Ants/ 17. november 2014, 19:15
Ma ei saa aru, kus siin minu kasu on, kui käputäis kaevab, saab tulu endale ja kõik.
m
20. detsember 2014, 02:29
Millest Sa täpselt väliskaubandusbilanssi osa juures aru ei saanud. Maavarad on riigi omad, teed on riigi omad. Ei usu, et Eesti on nagu Venemaa, kus käputäis oligarhe riisub koore ning president on rikkaim inimene. Pigem tõuseb üleüldine elatustase ning ehk hakkab inimesi tagasi tiksuma ka rikkast naftariigist Norrast (Iirimaadest ja Soomedest rääkimata).
t
17. november 2014, 08:02
Taas kord noorelt poliitikult arusaadav ja selge arvamus!
m
mongrel/ 16. november 2014, 22:29
Ja millised erafirmad siis kogu seda rikkust kaevandama hakkavad ja kasumeid oma tasku jättes sita siia ja viies kasumi maksudeta välja. Enne tuleks vastu võtta seadus, et maavarad on üldrahvalik omand ja kasutada saavad neid vaid riigifirmad kelle kasumid lähevad eesti riigikassasse mitte välisinvestorite kaukasse ilma ettevõtte makse maksmata. Kus Raukas kisamas seal omahuvid mängus nagu osalus näiteks Maardu graniiti kaevandada tahtvas erafirmas. Valime mõisahärrade parteid et saaks maavarade kallale. Kui te ise oleks pärit näiteks Kohtla Järvelt poleks te sugugi veendunud et tahaksite ise elada haisva õhu ja ülenormatiivse radiatsiooni piirkonnas. Ärge tõmmake veel ühele võimalikule erakonnale kriipsu oma lolli vabandage mölaga peale. pakuks et pärast sellist avaldust Oiuland ei tahaks koos teiega allavett minna.
g
Gavronskid on rikkad ka ilma maavaradeta.../ 15. november 2014, 09:38
Halenaljaks,et need "uus-mustpead" mõisnikud rõhutavad pidevalt rahvuslikkust...Nuta või naera!! Samas on loomulik,et Jeedik ja Tallina TV on ainukesed selle "rahvusliku" poliitika sünnitajad !!!

v
Vanaisa/ 14. november 2014, 19:00
Kas enne valimisi saavad kõik targaks või lähevad ...................???
ü
Ütleks ausalt/ 14. november 2014, 18:34
autori nägemuse kohaselt peab Eesti olema üks suur pommiauk.... siis on vähemasti seesama erakond teinud kõik endast oleneva... ärgake üles!
n
nnn/ 14. november 2014, 12:11
Ei jaga autori muret "töötuse laine" pärast Virumaal. Vastupidi, rahvuslasena leian, et mida rohkem neid seal Ida-Virumaal töötuks jääb, seda rohkem neid minema läheb ja seda parem eesti rahvale.
Ja veel - Shveits on üks näide, kuidas ilma maavaradeta on võimalik rikkaks saada.
h
Hindaja/ 14. november 2014, 10:50
Vaga tark ja Eesti inimese muresid arvestav artikkel ja kutsun [les haaletama rahvusliku erakonna poolt. Reformierakonna aeg on ymber ja nad on suutelised vaid Eesti elu pidurdama, tostes keskkonnatasusid ja luues vaartusetuid mittevajalikke looduskaitsealasid.
v
vellu/ 14. november 2014, 02:16
Oo jaa. Mida on lihtsam koguda kas hääli või allkirju? Kui eestlane saab teada, et naabri maja all on suurem kogus kulda millest naabril endal pole aimugi...
a
ats/ 13. november 2014, 18:07
Hoiame maavarad oma lastele ! :) Inimesed ,varsti pole siin Eestimaa pääl ühtegi Eesti rahvusest last ja meie maavarasid kaevandavad võõrad. Mõelge natuke ! Muidugi tuleb maavarasid kasutada loodussõbralikult ,aga kindlasti ei tee seda võõrad .Neil on tõesti savi ,mis pärast saab . Valik on Teie !
n
Nagu teada - / 13. november 2014, 21:10
kapitalil ei ole rahvust. Mille poolest see sinu perset rohkem soojendab, et nn rahvusliku rikkuse teeb omale rahaks kesteabmis kodakondsusega, aga eesti rahvusest tegelane, võrreldes venelase, ameeriklase või hiinlasega. Loodussõbralikkuseks saab osava propagandaga defineerida ka sõudekanali ja püramiidide rajamise tänasel tasemel keskkonnamõjude hindamisega.
t
Tänan/ 13. november 2014, 15:43
Nüüd tean, millised on EKRE suunad ja millised teadmised on teil looduskaitsest. Nüüd on mul selge, et EKRE-t ma ei vali. Vähemalt Nabalast pole Teil õrna aimugi, parteijuht! Kindlasti ei tea te ka seda, et selle piirkonna kaitseks on antud üle 65000 allkirja.
u
uusinglane/ 13. november 2014, 15:18
Irvitan ikka kui loen uudiseid kodusest Ooniast.
See, et matsidest orjarahvas oma riigi sai on juba iseenesest anomaalia.
Arvata, et lumpen suudab omariiklust hoida kui ta on uusorjapidajatest Reformierakonda ikka ja jälle tagasi valinud: see on juba utoopia valdkonda kuuluv!
Saage kaineks ja minge valima. Ja ärge valige orjapidajaid, vaid normaalseid eestlasi!
NB! Väike vihje - siniste sokkidega titt ja Arctic Sea kaaperdaja ei ole teie tervisele head valikud!

m
Mart/ 13. november 2014, 11:49
Kuna diktüoneemakilda alla jääb fosforiit, siis on sobiv ka see ühtlasi välja kaevandada. Siit tuleb omakorda välja, mille jaoks meil tegelikult Rail-Balticat vaja on, sest kõik muud majanduslikud põhjendused on osutunud bluffiks.
Rail Baltica saab olema juba ainuüksi majanduslikult selline veskikivi meie kaelas, mis meid uputab. Kuid see pole veel kõik.
Maardu graniidikaevanduse ehitamine on vajalik selleks, luua tuumajäätmete hoiupaik. Rail Baltica läheb just täpselt sobivalt üle selle kaevanduskoha.
m
Mart/ 13. november 2014, 11:47
Mida siis EKRE tegelikult toetab?
Kildagaasi kaevandamine Eestis, mis toob kaasa põhjavee pöördumatu reostamise, mis muuda elamise siin võimatuks.
Rääkides diktüoneemakilda kaevandamisest räägitakse ka kildagaasi tootmisest. Selle suuna jaoks on juba ammu firmad asutatud ja rahad eraldatud:
http://majandus24.postimees.ee/2925797/idufirma-uurib-eesti-settekivimist-metaangaasi-tootmist
Jälgede segamiseks nimetatakse asju ümber. Diktüoneemakilda asemel kasutatase sõna argilliit ja kildakaasi asemel settekivimi metaangaas.
e
ei pea lugu keskkonnakaitsjatest/ 13. november 2014, 10:23
vaeses eestis on neid liiga palju,nende luulude täitmiseks raisatakse mõttetult niigi vähest riigi raha,peale selle on nad valetavad korruptandid.
m
Mis on valija valik?/ 12. november 2014, 21:33
Keskid flirdivad venega. Refid ja sotsid sõitsid rahvast üle homorulliga. Respublikaanid eelistavad rahvast rullida põlevkivi ja fosforiidiga. Nüüd siis ekre ka punti võetud. Kahju, veel üks punt, keda valida ei kannata.
Kukubki välja nii, nagu Janek Mäggi öelnud on – ka mittevalimine on valik!
d
Dennis Alexio/ 13. november 2014, 08:58
Pange tähele, et kui RailBaltica valmis saab, siis läheb siin kaevandamiseks nigunii, ainult ,et siis ei saa sellest meie mingit kasu. Mõelge sellele.
v
valik/ 13. november 2014, 12:48
Sinu valik ju selge: vinguda, et elu on halb, aga olla vastu kõigele, mis võiks aidata seda paremaks teha. Ja seni, kuni mittevalijad pöidlaid keerutavad ja kõigis vigu otsivad, jookseb Eesti vaesuse pärast rahvast tühjaks, asemele tulevad venelased, kes löövad kopa maasse ja ainult irvitavad, kui keegi midagi keskkonnasäästlikust majandamisest pobiseb. Muidugi tuleb kaevandada, ainult põmmpead puukallistajad ei saa sellest aru.
m
murelik/ 13. november 2014, 16:56
Sinusugustel on üheotsapilet juba ostetud. Homme tulgu või veeuputus, täna peab kaevama :D
Sinust erinevalt soovivad eestlased eestimaal jätkuvalt edasi elada. Ära tegele eestimaa lörtsimisega, kasuta oma pilet juba täna ära!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee