Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kui kaua sobib lapsele lutti anda? (12)

Mariann Kaasik, 14. november 2014, 13:45
 Mariann Kaasik
Kui ma veel õikal elasin, siis ausalt vaatasin väga viltu sellele, kuidas üle kahe aasta vana naabritüdruk ikka veel usinalt lutti nõudis, ise oskas juba rääkida ja oli nagu päris inimene, aga näed, imes lutti nagu väike beebi.

Eks ma naabrinaisele ütlesin ka, et see on päris tobe vaatepilt, aga ma sain aru, et esiteks on palju KERGEM anda lapsele lutt, eriti kui laps veel rääkida oskab ja seda valjuhäälselt nõuab. Teiseks on raske lutti ära võtta, kui laps on paras lutisõltlane – sellistel on kodus alati paras varu lutte. Pooled neist on nagunii alati kadunud ja seega on lapsel alati võimalus kuskilt endale mõni leida.

Haha, kõlab, nagu ma kirjeldaksin heronarkareid :D

Samal teemal

Siis oli mul hea ülalt alla vaadata – Mari oli alles 4-5 kuune ja loomulikult ei olnud tema veel nii vana, et peaks lutist võõrutama. Mõtlesin veel, et okei, kui ta aastaseks saab, siis võõrutan ära. Muidu ju inetu – suur tüdruk, lutt suus.

Nüüd on Mari aastane ja imeb ikka rahumeeli oma lutti. Täitsa ausalt on Mari lausa lutisõltlane. Ma küll üritan tal luti võtta, kui ta niisama rahulikult mängib, aga nagu öeldud, leiab ta maja pealt endale alati KUSKILT luti, kui väga tahab.

Ma isegi ei sea endale eesmärgiks Mari kohe päevapealt võõrutada – ma oleksin ka rahul sellega, kui ta saaks luti näiteks ainult ööseks. Praegu on aga näha, et kui ma Marilt luti ära võtan, siis rändavad suhu näpud, rusikas, mänguasjad – ükskõik mis!

Kuidas üldse lutivõõrutamisega alustatakse? Ma saan aru, et kui laps oskab rääkida ja siis seletad talle, et viime luti ära jne. Aga Marile ei seleta ma ju mitte essugi. Kas see tähendab siis seda, et me peame siin nädalakese röökimist taluma, kuni ta lutivaba eluga harjub? Või on veel aega? Et aastane laps ei ole veel “liiga vana” luti jaoks?

Oeh, kui vanalt teie oma lapsed võõrutasite ja kuidas?

12 KOMMENTAARI

a
a. 12. jaanuar 2015, 13:46
Oeh, poiss imes luti kuni 1,5-aastaseni, siis viskasime minema. Polnud mingit häda.
Praegu vaatan tuttaval sama vana tüdruk (praeguseks siis 2,5-aastane) ja ikka veel lutiga.
l
3. detsember 2014, 11:16
Lutt ei ole lapse vajadus vaid ema mugavus.. Mul ei ole ükski laps saanud.
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee