Ott SeppFoto: Eesti Pandipakend
Õhtuleht.ee 11. november 2014 13:17
Eesti Pandipakend pani koostöös näitleja Ott Sepaga kokku õppevideod ja põhjalikud materjalid, mis lihtsustavad pakendite taaskasutamise teema käsitlemist koolitundides.

Õppekomplektid väljastatakse kõikidele selleks soovi avaldanud õpetajatele tasuta.

Projekti eesmärk on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ning tutvustada õpilastele pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust.

"Laste keskkonnaharidusse panustamine on meie jaoks pidev prioriteet, kuna usume, et see on parim võimalus kasvatada keskkonnateadlikke ja puhast loodust ning elukeskkonda väärtustavaid inimesi," ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

"Sel aastal otsustasime koostada sisukad õppekomplektid, mille abil saavad õpetajad lastele koolis ise lähemalt tutvustada pakendite taaskasutamise ja keskkonnahoiuga seonduvaid teemasid," selgitas Raal.

Õpilaste harimine on osa Eesti Pandipakendi (EPP) poolt 2012. aastal algatatud haridusprojektist, millega seoses selgitatakse noortele keskkonnahoiu olulisust.

Eelmisel õppeaastal tutvustati ligi 3500 õpilasele pandipakendite käitluskeskuses loodussäästlikku mõtteviisi ja pakendite taaskasutusvõimalusi.