Krimi

Politsei leidis 18aastase noormehe autost 120 000 salasigaretti (4)

Toimetas Geidi Raud, 11. november 2014, 12:21
Politsei leidis 18aastase noormehe autost 120 000 salasigaretti.Foto: Politsei
Eile avastasid Põlvamaa politseinikud liiklusjärelevalve käigus ühest sõiduautost 120 000 salasigaretti.

10. novembril kella 16.30 ajal kontrollis politsei Põlva vallas autojuhtide kainust, kui märkas kahtlustäratavat sõidukit, nimelt tegi ühe Nissan Almera roolis olnud mees sadakond meetrit enne politseinikke äkkpidurduse ja sõitis kõrvalteele, teatas politsei pressiesindaja.

Politseisõiduk järgnes Nissanile ja tabas autojuhi tupiktee lõpust. Auto juures oli 18aastane noormees, kes väitis, et autojuht jõudis juba põgeneda ning autouksed lukustada.

Politsei tegi noormehele turvakontrolli, mille käigus avastas tema taskust sõiduki võtmed.

Auto läbivaatusel avastasid politseinikud kilesse pakitud pappkastid sigarettidega. Kokku oli sõidukis 120 000 maksumärkideta sigaretti, mis anti menetlemiseks üle Maksu- ja tolliametile.

Põlva politseijaoskonna juht Helmer Hallik ütles, et salasigarettide avastamisega hoiti ära nende jõudmine mustale turule. Samuti tuleb noormehel loodetud hõlptulu asemel nüüd hoopis rahakotti kergendada.

Lisaks 12 kasti salasigarettide käitlemise eest alustatud kriminaalmenetluses määratavale karistusele, võib salasigarettide käitlejat oodata ka maksuotsus, mille summa sellise koguse sigarettide pealt on suurusjärgus 15 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee