Kaader filmist "Stiiliküpsus", mis räägib seitsmest ekstravangtselt riietuvast vanadaamist. Võtke eekuju!
Piia Õunpuu 13. november 2014 11:19
Moehuvilised, on aeg unustada šoppamine ja moeajakirjad, moeblogid ja Fashion TV. Aeg on hoopis seada sammud kino Sõprus poole, sest homme algab Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) ja sealjuures tuuakse publikuni ka moekino eriprogramm.

Moe- ja stiilifilme näidatakse kinos Sõprus 20. kuni 26. novembrini, kuid piletid oleks arukas ära osta juba täna, sest muidu ei pruugi populaatsematele filmidele kohta saadagi. Võta ema, õde ja sõbranna kaasa või mine tee hoopis iseendaga üks romantiline kinokohting ja naudi pimedas Tallinnas moemaailma võlu.

Mida siis õieti vaatama minna? 

Minu lemmik kogu nimekirjast on legendaarset prantsuse moeloojat Yves Saint Laurenti portreteeriv mängufilm "Saint Laurent". Viimasel ajal on selle mehe elu mitmel korral kinolinale jõudnud ning mõtlesin, et oleks ka minulgi aeg end lõpuks sellega tuttavaks teha. On ju Saint Laurent üks glamuursemaid, šikimaid ja kallemaid brände tänapäeva moemaailmas, seega kogu moemajale alusepanija peab ju ometi huvitav inimene olema.

Teine huvitav film on "Vivian Maieri avastamine". Tänapäeval ei ole enam mingi imeasi see, et keegi tänavatel käib ja ettejuhtuvatest inimestest pilti teeb. Igaüks võib olla tänavamoefotograaf. Hiljuti avastati Vivian Maieri, vaikse olemisega lapsehoidja fotokogu, mis on justkui eelkäijaks tänapäevastele nagu Scott Schuman. Eelmisel aastal vaatasin PÖFFil filmi moefotograafist Bert Sternist, seega fotograafiafilmidega on mul juba hea suhe. Samuti tundub see film olevat selline, kuhu võib ilma meessoo virisemiseta ka isa, venna või poiss-sõbra kaasa võtta. 

Kolmas film, mis mulle moekino programmist silma jäi, on "Stiiliküpsus", mis räägib seitsmest 62-95-aastasest naisest, kelle jaoks mood on tõeline mäng. Rohkem on alati rohkem ja värve need glamuursed pensionärid ei pelga. Minge ja vaadake, kuidas hallis argipäevas lõbusamalt hakkama saada isegi siis, kui see on su 78. talv pimedate öödega Eestimaal. 

Teiste filmide kohta saate infot moekino kodulehelt SIIT. Või vaadake videost lühiülevaadet!

Piletite ostmisega tasuks kiirustada, sest väga paljud moekino seansid on juba peaaegu välja müüdud!