Repliik

Silvia Jakobsen | Macho, pehmo, seelik ja värvitud huuled 

Silvia Jakobsen, 4 lapse ema, 10. november 2014, 18:16
Foto: PRIIT SIMSON
 

Vanasti oli isa perepea ja ainus toitja. Isa läks tööle ja tõi palgapäeval raha koju. Ema hoidis kodu korras ja ootas isa, soe söök pliidil. Nüüdseks on maailm palju muutunud, meeste ja naiste rollid pereelus hoopis teised. Naised on end pliidi äärest ammuilma välja murdnud. Tänapäeva emadel on kaks töökohta – päris töö ja kodutöö. Isa roll niipalju muutunud ei ole, isa on ikka jäänud pere toitjaks. Naised teenivad mitmel alal meestega võrdselt, tihti rohkemgi ja küllap on see üks põhjus, mis paneb mehed kõrgema palgaga naiste kõrval end alaväärsena tundma. Sellises peres, kus naine rohkem teenib, saab mehe ego üksjagu kõva hoobi. Tihti mees ei teagi, kas ta peaks olema macho või pehmo. See ajab ta segadusse. Kes siis pere toitja on? Kui mees ei saa täita oma ürgset rolli ja hoolitseda oma pere eest viisil, milleks ta hetkel võimeline on, siis ta põgeneb. Kuidas ja kuhu, igaüks omal moel.

Tänapäeva naistel on võimu rohkem kui sada aastat tagasi. Mehed on aga ikka jäänud samaks. Ürgmees tahab ikka, et pere oleks rahul, ükskõik kuidas see teistele ka ei tundu. Vene ajal isadepäeva ei peetud. Peeti ainult armee aastapäeva ja isadele sai kinkida punaseid nelke. Tegelikult mehed ei taha lilli. Mehed tahavad armastust. Ja et lapsed oleksid rõõmsad ja terved ja et nad saaksid rahukulikult tööd teha, ilma et naine iga tunni tagant helistaks ja küsiks: "Millal sa koju tuled?", et siis sundida teda enne kojujõudmist veel pesumajast pesu ära tooma, kassile toitu ostma ja mida kõike veel.

Küll mees jõuab, peab jõudma... Naised, armastage oma mehi. Ärge vinguge meeste kallal, ärge hädaldage liiga palju ega sõimake neid laste ees ega süüdistage saamatuses või kõiges selles, mida teistel on ja teil ei ole.

Austage inimest enda kõrval, ise olete ta valinud. Olge ausad ja pidage teisest inimesest lugu – igaüks ootab tunnustust ja tänu! Pange tihedamini selga seelik, jalga kontsaga kingad ja värvige suu punaseks! Küll see mees siis jõuab ka! Mis see naine muud on, kui oma mehe inspiratsiooni ja armastuse allikas. Mehe jõud tuleb ju naise südamest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee