Eesti uudised

Meikar liitub täna sotsiaaldemokraatidega (1)

Mattias Tammet, 10. november 2014 07:00
Foto: TEET MALSROOS
Neljapäeval Ukrainast naasnud poliitik Silver Meikar lubab täna kell 9 hommikul esitada Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale ühinemispalve ja osaleda kevadistel riigikogu valimistel.

Silver Meikar on eelmise aasta lõpust veetnud üle nelja kuu vabakutselise reporterina Ukrainas ja kinnitab, et osalt tuli inspiratsioon uuesti poliitikasse astuda just seal. "Vaatasin Ukrainast Eesti sündmusi. Kas või sedasama, mida Jürgen Ligi soovitas sisserändajatele," räägib Meikar. Ta lisab, et julmalt võttes on Eestiski teatud ohumärgid, mis meenutavad

Samal teemal

Ukrainat. Sotside poole tõmbas Meikarit tema enda sõnul eelkõige inimõiguste ja kodanikuvabaduste teema, millega see erakond tema silmis kõige enam tegelnud on. Näiteks kooseluseaduse puhul: "See on ainuke erakond, mille ükski fraktsiooni liige ei hääletanud selle vastu," selgitab Meikar. Suvisel "Arvamusfestivalil" küsis ta erakonna juhilt Sven Mikserilt juba otse, et kui ta sooviks poliitikasse naasta, siis kas ta saaks seda teha Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas.

"Ma kandideerin eesmärgiga saada riigikokku. Mul on väga suur soov tegelda nende asjadega, mis mulle mu poliitilise karjääri jooksul olulised on olnud," ütleb Meikar. Miks seda teha riigikogus? "Kui sa riigikogu liige oled, on sul rohkem võimalusi tõstatada teemasid ja algatada avalikke arutelusid. Samuti saab valitsuse poliitikat otse mõjutada." "Saadikuna tuleb läbi lugeda uued seadusealgatused ja jälgida, ega need ei sea piire kodanikuvabadustele ja inimõigustele." Meikar visati 2012. aastal välja Reformierakonnast, sest paljastas tolle aasta kevadel Reformierakonna rahastamisskandaali. Aastatel 2003–2004 ja 2006–2011 oli ta ühtlasi riigikogu liige.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee