Jõulud

Kas jõulud on mustad ja tali pehme? (40)

Teet Teder, 20. november 2014, 10:51
NOVEMBER PÜSIB SOE: Ilmatarkade sõnul soe november jätkub. Nädala lõpul hakkab tormide aeg, mis kestab jaanuari alguseni. Foto: LAURA OKS

Kolmest ilmatargast kaks ennustavad musti jõule ja seda, et päris talv ja püsilumi jõuab meile alles uuel aastal. Kõik kolm on ühel meelel – tänavune talv on pehme.

Eesti tõenäoliselt kõige enesekindlam ilmaennustaja on Kuusetaat, passinimega Elmar Kuus, kes ei karda ilma ennustada lausa kaks aastat ette. "Ma korra ennustasin ja siis sain kaheksast aastaajast seitsmele pihta. Ainult üks ei läinud," kiidab ta, aga avaldada seda keegi ei tahtnud. "Nii kaugele ette ei taha keegi näha."

Kuusetaadi sõnul saab maa tänavu esimest korda valgeks 22. detsembril, aga see lumi ei püsi, tuleb 5–10 kraadi sooja ja sulab ära.

"Pärast uut aastat võib sellist lund tulla, mis jääb ka maha. Enne võivad õhuvoolud tuua lumepudemeid kaasa küll, aga suurt lund ei tule," ennustab ta talve algust. "

Jõulude puhul on nii, et vist tulevad mustad ja kuskil 2–3 kraadi sooja võib olla. Aegamööda öine temperatuur langeb, aga tugevat külmalainet ei tohiks juhtuda."

Selle nädala lõpust alates hakkab meil ennustuse põhjal tormide aeg. "Tornaadode periood lõpeb Ameerikas 15. novembril ja siis hakkavad need liikuma siiapoole. See on huvitav, aga on juba aastaid nii kestnud. 15. november hakkab meil tormide aeg ja see kestab uue aasta 5. jaanuarini. Sellel ajal on ilm muutlik ja kahtlane ja ei ole nii püsiv, et võiks lumi maha jääda," räägib Kuusetaat. "5. jaanuarist alates peaks tulema kerge talv, 5–15 kraadi külma ja jaanuaris peaks olema lumi enam-vähem maas," seletab taat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. november 2014, 17:32
Loe, kus on Eestis hetkel kõige rohkem lund maha sadanud!
10. november 2014, 09:20
Folklorist: ei taha sõltuda tehisintellektist
10. november 2014, 09:10
Eksimatu ilmaennustaja Vadim Želnin - teda kuulasid isegi parteibossid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee