Maailm

Mihhail Gorbatšov: Lääs on kuritarvitanud Venemaa usaldust (91)

BNS, 8. november 2014 22:00
N.Liidu viimane juht Mihhail Gorbatšov Berliinis 7. ja 8. novembril 2014, mil tähistati 25 aasta möödumist Berliini müüri langemisest.Foto: SIPA / Scanpix
Nõukogude Liidu viimane liider Mihhail Gorbatšov hoiatas laupäeval Berliini müüri langemise 25. aastapäeval pühendatud üritusel, et maailm on uue külma sõjas lävel, vahendas Saksa uudisteagentuur DPA.

"Maailm on uue külma sõja lävel. Mõned ütlevad isegi, et see on juba alanud," lausus 83-aastane Gorbatšov, viidates Venemaa ja Lääne pingetele Ukraina kriisiga seoses.

Gorbatšovi sõnul ei pidanud Lääs Nõukogude Liidu ja kommunistliku bloki lagunemise järel sõna, vaid kuulutas end külma sõja võitjaks ja kasutas ära Venemaa nõrkust.

Ta nimetas viimaste kuude sündmusi lühinägeliku poliitika tulemuseks.

Gorbatšov väitis, et lääneriigid hakkasid juba 1990. aastatel kuritarvitama Venemaa usaldust, mis oli teinud võimalikuks rahumeelsed revolutsioonid Saksamaal ja mujal Kesk-Euroopas.

Ajalehe Frankfurter Allgemeine andmeil tõi Nõukogude Liidu endine liider siinkohal näiteks NATO laienemise, Jugoslaavia ja ennekõike Kosovo ning lisas sellesse loetellu ka Iraagi, Liibüa ja Süüria.

Varem korduvalt Vene presidenti Vladimir Putinit kritiseerinud Gorbatšov kutsus üles mõistma Moskva poliitikat Ukrainas ja tühistama Venemaale kehtestatud sanktsioonid.

Samal teemal

15.05.2015
Mihhail Gorbatšov tunnistas alkoholismivastase kampaania vigu
13.11.2014
EL ja USA arutavad uute sanktsioonide rakendamist Venemaa suhtes
08.11.2014
GALERII: enne ühtsust tuli vabadus, 25 aasta eest kukkus Berliini müür
10.10.2014
Nõukogude Liidu viimane liider Gorbatšov viidi haiglasse