Eesti uudised

Erivajadustega inimeste esindaja töövõimereformist: "See toob katastroofi!"

Kristiina Tilk, 7. november 2014 07:00

18 KOMMENTAARI

k
kuulmispuudega inimene/ 14. november 2014 02:20
01:59 14.11.2014
Riigikogus töötav Jüri Jaanson on tegelikult uhke mees.sest ta ei toeta viipekeelseid kuulmispuudega inimesi.kes ei saa helistamisega kuuldeaparaadi abiga hakkama.Jüri Jaanson saab väga hästi helistamisega hakkama.See on rumalus.et täiskasvanud kurt peab kuuldeaparaadiga kuulama arusaamatult.pole harjunud kuulama.väikselt kuuldeaparaadiga harjutada on kergem.
Kuulmispuudega isik02:02 14.11.2014
Jüri Jaanson käis kurtide klubis tutvustamas ega toeta üldse viipekeelseid kuulmispuudega ehk viipekeele kasutajaid.
Kuulmispuudega isik02:08 14.11.2014
Jüri Jaanson on valelik.Ta on kuulja kuuldeaparaadiga vale vaegkuulja. Õige sõna kuulmispuudega.see tähendab kes ilma kuuldeaparaadita hakkama ei saa
Kuulmispuudega isik02:12 14.11.2014
http://www.thky.ee/et/uudised?news_id=329
HEAD INIMESED ON NORMAALSED!
Jüri Jaanson ei ole normaalne inimene.
m
mõelge kallid valimispaanikas poliitikud/ 8. november 2014 13:32
haigus ei küsi ja kui te peaksite ükskord sattuma hoolekandeasutuse kliendiks ja sooviksite inimväärset kohtlemist siis arvutage praegu, enamvähem normaalse intellekti juures olles, kuipalju on teil õigus nõuda hooldajalt, kelle palk on 412 eurot??? (sisaldab ka öötööd) Aga teil on ju savi, villa Benita on teie jaoks olemas, rahvas maksb ju selle teile kinni.
m
meie ´´tööõnnetus/ 8. november 2014 12:14
Äpud petkur-rõivas selle ja paljute seaduste ???autorid-Geenius tankistid ei julgenud seda Eesti rahvale lasta üle kanda ja esinejaid valida mida tegi ´´MAKSUMAKSJA k-i n-n i makstud TTV
k
8. november 2014 16:44
Kus olid 101 valitud saadikut? Kohal oli ainult üksikud. Vastu võetakse see seadus nagunii,vähemalt ühe poolthäälega nagu see kooselu oma.
k
Kurb../ 7. november 2014 17:34
..lugeda,mis hinnaga peavad meil puudega inimesed enese eest võitlem,küll töökohti ja innimväärset puude eest tasu.Samas uus riigikogu 1-istungil 100% kohal ja üks näpu tvajutus ja ongi palk suurenenud mitusada eurot.Ligi räuskab taas edasi,aga tema elab ülihästi,sest seadused kõik nii kenasti paika pandud ja tema heakskiidul kinnitatud,et eluke nii roosiline,et jõuab puudega inimesi lausa mõnitada.
Armas aeg,MIS TOIMUB MEIE ÜHISKONNAS;POLIITIKUTE;SAADIKUTE PEAS?Kas puudega inimesed on meie saadikute ja poliitikute poolt maha kantud.Neil pole süüa,riiet ega eluaset vaja,sest puude eest saadud raha on sandid euro sendi,millega ei ela ega sure nagu meie vaesed pensionärid.,
Tore,et üks st.I-klassi inimesed Toompeal ja 101-saadikut elavad ülihästi-ei tunne millestki puudu,aina paisuvad paksemaks, jõuavad uusi riideid osta,vagetavad oma elamisi aina suuremate elamute vastu ja autosid vahetatakse pea iga aasta.Hea,et "õnn" on nende õuel,tänu oma poolt tehtud seadustele.
v
Veel kurvem/ 7. november 2014 17:45
Sinu jutt tabas täpselt kümnesse.
Ja lisaks olematule meditsiinisüsteemile, kuhu maksumaksja maksab üüratuid summasid (isegi see õnnetu osaliselt töövõimetu, kes suudab ikka kuidagi endale leiva- ja ravimiraha ning ka katuse pea kohale teenida ja tema pesnsionist makse maha arvestatkse) toodab see ise üdini haige riik koguaeg neid õnnetuid töövõimetuid juurde. Nutta, karjuda ja veel midagi ... teha tahaks. Süda tilgub verd kui seda riiki ja tema tegusid taluma pead. Juba ikka lapseaia ja liivakasti tasemest võiks hakata kõrgemale tõusma. Aga nojah, kui pole antud, siis pole antud. See lasteaed seal eesotsas tuleks täiega kõikide puuetega auhinnata ja täisinvaliidideks kategoriseerida. Ja seda ilma liigse tülinata (pole vaja mõne aasta tagant käie tõstamas et oled loll või mitte) eluaegselt.
m
Mis on töövõimereformi eesmärk?/ 7. november 2014 14:12
Kas abistada puudega inimesi? Või hankida Eestile patakas euroraha ja see riigi heaks ära kasutada?
Kui Jürgen Ligi mõtleks puudega inimestele, siis ta ei pritsiks nii mõtetuid sõnu suust välja (Jürgen Ligi: töövõimereformi kriitika on teadlik ja silmakirjalik vale).
Mis on töövõimereformi tegelik eesmärk? Jürgen Ligi lahmib nii kuidas jõuab. (Jürgen Ligi: olen võitlusvaimu kõvasti juurde saanud).
Reformierakond ei ole juba aastakümneid pidanud tähtsaks ei inimest ega ka mitte riiki vaid ainult oma erakonna kitsaid huvisid.
Mis on need tegelikud huvid? Igal juhul mitte puuetega inimesed, sest nendelt võetava rahaga saaks lappida pingelist riigieelarvet!
r
Riigi eelarve/ 7. november 2014 14:25
on neil rahakotis täpselt teisel kohal. Muidu ei saavutaks auväärset esimest rahakotis.
e
EH/ 7. november 2014 12:21
mis kuradi õigeid seadusi tahta trukkeritelt?
m
Milline on kõige parem indiaanlane?/ 7. november 2014 12:18
Aga eestlane? Eestlane peab ennast väga töökaks. Kui ei tööta palehigis kogu aeg, oled luuser. Aga töötulemused? Naerualused oleme mitte oma töökuse pärast, vaid maailmas oskuste (loe toodangu) müümise pärast. Kiida lolli ja loll jääb kasvõi töö juurde elama. Surnutele pole palka vaja maksta, rääkimata toetustest ja abidest. Kes siis on kõige parem eestlane?
h
hea iroonia/ 7. november 2014 13:20
h
heh/ 7. november 2014 12:09
No põhimõtteliselt kavatsetakse teha täpselt sedasama, mis tehti Ungaris. Ja ka tulemused tulevad samad, mis Ungaris.

L
!!!/ 7. november 2014 11:50
Lihtne skeem. Tunnistame näiteks 80% töövõimetu nii 60% töövõimeliseks ja vähendame vastavalt ka invapensionit. Ja kui inimene seletab, et ei saa sellega enam hakkama, et ei jagu rohtudekski, tuleb vastus. Sa oled nüüd ju 60% ulatuses töövõimeline, mine teeni ise lisa! Aga kes reaalset sobivale, näiteks liikumispuudega inmesele jõukohasele tööle võtab? Enamik ilmselt ei leiagi tööd. Ja kui taas viristakse tuleb kuri noomimine - laisad olete, te ei tahagi, ei otsigi tööd! Nii et riigile jääb õigust ülearugi veel. Ja laisad invaliidid ise süüdi.
h
7. november 2014 11:38
hilja hilja .nagu nii voetakse vastu see ju kaltsu poisi seadus ja 300 milli raha tuleb katte kuidagi saada ja parast ei ole töövõimetuid vaid on osalise too võimega töölised kes saavad abi töötu kassast mitte aga sotsiaal ametist
j
jaagup/ 7. november 2014 11:52
Saavad, aga siis juba märksa vähem. See kokkuhoitud raha läheb edaspidi aga "õigetele" inimestele, täiendaalt tööle võetud ametkearmee ülalpidamiseks. Vahest veel kuhugi mõne eelarveaugu lappimiseks.
v
vaatleja/ 7. november 2014 11:32
miks on nii polju töövõimetus pensil .sest riik ja meie meditsiin toodavad seda omast käest vütta lugu minu vasaku jala laba lakkas minuga koostööd tegemast ja läksin koheselt arstile sealt suunati eri arstile ja hiiumaale tuligi järgmine päev eriarst kuhu mina ka helistasin et selline lugu et kas saaks aja minule vastati et kõik ajad on kinni nii ma siis ootasin oma järjekorda 3 kuud kuna hiiumaal on tööga nagu on tasulisse minna ei saanud ja mida see samane arst mulle ütles kes ei suvatsenud 10 minutit mulle pühendada,kus te varem olite mina muidugi tegin selgeks kus ma nii kaua olin vastus temalt siis pole teiega midagi enam peale hakkata ja nii ma olengi sant nüüd
v
Väikese OV sotstöötaja/ 7. november 2014 09:33
Meie OV-s on statistika järgi ca 130 töövõimetuspensionäri. Kui mitu neist käib tööl? Kui mitu saab ise töötukassasse? Kui mitut tuleb küladest hakata transportima töötukassasse ja tagasi? Siiani on vähesed neist andnud endast sotsiaalosakonnas teada, sedagi juhul, kui on vaja mingit abi või toetust. Aga OV sotsiaaltöötaja ei saa isegi nimeliselt andmeid, kes on vallas töötud. Andmekaitse on nii kõva. Ja kui siis töövõimeseadus vastu võetakse ja vallalt palutakse inimeste transportimist töötukassasse ja (tööle) ja transporti vajab võib-olla 100 töövõimetuspensionäri?? Busside peale ei tasu ju loota, hea kui mõnest külast üks kord nädalas sõidab buss hommikul ja õhtul läbi. Loodetavasti riik annab vallale palju raha täiendavate autode muretsemiseks ja autojuhtide töötasuks. Elektriauto üksi ei kannata seda koormust välja :)
k
kuhu mu komm kadus?/ 7. november 2014 08:51
miks ma olen kohustatud kaitsma inimvaenulikku reformi? miks ma ei tohi neid õiglaselt kritiseerida? Ons nad tõesti juba pühakuteks kuulutatud? või on Stalin ellu ärganud ja juhib nüüd oma karvase käega.