Maailm

Mihkelson: uue külma sõja hoiab ära vaid Euroopa ühtsus (8)

Toimetas Marge Sillaots, 6. november 2014, 15:57
Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles neljapäeval Roomas Euroopa Liidu rahvusparlamentide välis- ja kaitsekomisjonide esimeeste kohtumisel esinedes, et uue külma sõja ärahoidmiseks on hädavajalik demokraatlikke väärtusi ja põhimõtteid jagavate Euroopa riikide püsiv ühtsus ning Venemaa Ukraina-vastase agressiooni jõuline vastustamine.

"Tänane maailm on pannud Euroopa ühtsuse tõsiselt proovile," ütles Mihkelson, kes tuletas Euroopa kolleegidele meelde, et Euroopa Liit sõnastas viimati oma julgeolekualase strateegia 11 aastat tagasi. "Sellest ajast on maailm tõsiselt muutunud ning me vajame täna hädasti uut strateegilist visiooni. Ilma selleta on meil ühiselt raske korraga seista vastu nii islamiäärmusluse levikule kui Venemaa agressioonile," rõhutas Mihkelson.

"Ukraina ei ole sild Euroopa ja Venemaa vahel, Ukraina on Euroopa riik, kes tahab olla meiega sarnane. Just selle pärast on nad langenud Venemaa agressiooni ohvriks," ütles Mihkelson oma kõnes ning lisas, et me peame valmis olema tõenäoliselt agressiooni edasiseks süvenemiseks. Tema sõnul ei vastusta Venemaa üksnes Ukraina iseseisvust, vaid ka Lääne väärtusi ja põhimõtteid.

"Kui me ei taha uut külma sõda ning jagatud Euroopat, siis peame koos, ühiselt ja jõuliselt vastu tegutsema Vene agressioonile nii kaua, kuni Ukrainast on lahkunud viimane okupatsioonisõdur," ütles Mihkelson.

Samal teemal

11. mai 2015, 14:40
NATO taastab Külma sõja aegsed otseliinid Moskvaga
22. detsember 2014, 07:00
Riigikogu praegune koosseis on 11 aastat välislähetuses viibinud
7. november 2014, 13:50
Kiiev: Ukraina piiri ületas Vene sõidukikolonn 32 tankiga
6. november 2014, 13:25
Niinistö hoiatas uut tüüpi külma sõja "väga ebakindla olukorra" eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee