Valimised

Merle Jääger kandideerib riigikokku Eesti Vabaerakonna nimekirjas (19)

BNS, 6. november 2014 11:40
Merle JäägerFoto: Teet Malsroos
Näitleja ja luuletaja Merle Jääger kandideerib kevadistel riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna (EVE) nimekirjas Võru-, Valga- ja Põlvamaal.

"Olen eeskätt ikkagi setu naine ja nüüd sidusin ka oma tuleviku Küllätüvä külaga Obinitsa külje all. Tahan, et Setu, Võru ja Mulgi identiteedid säiliksid, noored räägiksid kohalikku keelt ja ei läheks siit päriseks ära," selgitas Jääger kandideerimist Lõuna-Eestis.

Jäägeri sõnul näeb ta liiga tihti, et riik mitte ei loo inimestele võimalusi, vaid paneb käe ette, kui keegi on ettevõtlik ja ajab jonnakalt oma rida. Sama on ta sõnul juhtunud poliitikas, kus vesi ei liigu ja vanad erakonnad laiutavad.

"Mul ei ole riigieelarvest pätsatud kampaaniaraha nagu riigierakondadel, aga mul on setude ja võrokeste hulgas palju sõpru ja mõttekaaslasi, eks ma nende toetusele loodan," ütles Jääger.

Erakonna liikmeks Jääger esialgu ei astu. Tema sõnul on mõistlik, et EVE võtab seda aspekti vabalt ning hindab inimest parteipiletist kõrgemalt.

Merle Jäägeril on ilmunud viis luulekogu ning tema kanda on olnud ja on hulganisti lavarolle teatris Vanemuine. Erilisel kohal tema rollide hulgas on setu lauluema Hilana Taarka. Jääger on praegu ka Tartu volikogu liige ja kuulub seal Isamaalise Tartu Kodaniku fraktsiooni.

Samal teemal

21.11.2014
Vabaerakond riigistaks Eesti muukeelsed koolid
22.09.2014
Eesti Vabaerakonna esimeheks valitud Andres Herkel: lähim eesmärk riigikogu!
20.09.2014
Eesti Vabaerakond valis esimeheks Andres Herkeli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee