Eesti uudised

LEHT KIIDAB: Keit Pentus-Rosimannus õppis välisministriks töö kõrvalt (92)

Eesti Päevaleht, 6. november 2014 09:42
Peaminister Taavi Rõivase hinnangul saab Keit Pentus-Rosimannusest väga hea välisminister.Foto: Teet Malsroos
Fakt, et peaminister Taavi Rõivas otsustas välispoliitika juhi koha just Keit Pentus-Rosimannusele usaldada, pole sugugi üllatav, sest Pentuse tööd keskkonnaministeeriumis vaadates võiks öelda, et ta tegeles aastaid ettevalmistustega Islandi väljakule kolimiseks. 

Kui Pentus keskkonnaministeeriumisse maandus, avastas ta eest suure sasipuntra nimetusega "Euroopa Liit ja kliimapoliitika", millesse eelnevad valitsused olid suutnud Eesti mässida seoses põlevkivienergia ja kasvuhoonegaasidega.

Samal teemal

Kui Pentuse eelkäijaks olnud Jaanus Tamkivi ei tundnud keeruliste asjade vastu suurt huvi, siis leidis Keit Pentus-Rosimannus, et kui Euroopa-suhtlust radikaalselt ei parandata, leitakse Brüsselis ärapanemiseks tee, kuidas põlevkivitööstusele ja kogu Eesti majandusele põnts panna.

Eesti diplomaadid Brüsselis tunnistasid juba peagi pärast Pentuse valitsusse ilmumist, et ta paistab teiste seast vägagi silma nii keskkonnaministrite kohtumistest sisulise osavõtmisega – mis tähendab endale teemade selgeks tegemist – kui ka sellega, et seadis kiiresti sisse tihedad isiklikud suhted enda valdkonna volinike ja teiste liikmesriikide ministritega.

Kuivõrd Eesti on nüüd erinevalt paljudest teistest Ida-Euroopa riikidest liidus kliimamuutuste vastast võitlust oluliseks pidavate suurriikidega nagu Saksamaa või Suurbritanniaga, on meie huve kaitsvate väikeste erandite väljarääkimine ütlemata lihtsam kui enne – seda on kinnitanud Eesti diplomaadid enne, kui said teada, et Keit Pentus-Rosimannus neid juhtima määratakse. 

Refereeritud artiklit tervikuna saab lugeda Eesti Päevalehest.

Samal teemal

17.11.2014
FOTOD: president nimetas Pentus-Rosimannuse ja Raidma ametisse
07.11.2014
Keit Pentus-Rosimannus saab puhkusepäevade tasu üle 2700 euro
05.11.2014
Juhtkiri | PR-kaalutlustel ministeeriumi juhtima?
05.11.2014
Saartsi hinnangul Pentus-Rosimannuselt ja Raidmalt palju ei oodata