Eesti uudised

Linnaosavanem Karin Tammemägi jagas nädal enne valimisi rahva raha eest kinkekaarte (53)

Õhtuleht.ee, 5. november 2014 22:02
Karin Tammemägi valimisreklaam 2013. aastal.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Seekordsest "Pealtnägija" loost selgus, et mullustel kohalikel valimistel Tallinnas kõige populaarsemate poliitikute hulka jõudnud keskerakondlasest Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi käis vahetult enne valimisi oma linnaosa hooldatavate ja hooldajate juures, rääkis nendega juttu ja andis neile maksumaksja raha eest ostetud apteekide kinkekaarte.

Oponendid on üritanud juba aastaid tõestada, et Põhja-Tallinna linnaosavanem kulutab enne valimisi maksumaksja raha oma isiklikuks poliitpropagandaks, vahendab ERRi uudisteportaal tänast "Pealtnägijat".

Tammemägi on tellinud nii riigikogu kui ka kohalike valimiste eel oma fotoga linnaosa kalendreid, kutseid ja plakateid. Politsei ja prokuratuur on algatanud Tammemägi suhtes kaks kriminaalasja, aga neist esimene lõppes keskerakondlase võiduga ja ilmselt lõpeb ka teine. 

"Pealtnägija" käes on dokumendid, mis räägivad must-valgelt sellest, et mullu 8. oktoobril ehk kaks päeva enne eelvalimiste algust andis linnaosavanem Tammemägi korralduse osta 2593 euro eest apteekide kinkekaarte, mille ta viis isiklikult koju kätte vähemalt 87 Põhja-Tallinnas elavale puudega inimesele või nende hooldajale.

Samal teemal

09.06.2015
Linnaosa nõudis Tammemäe juubeliks töötajatelt raha
19.01.2015
Linnaametnik Karin Tammemägi kaebas valimisreklaami ettekirjutuse kohtusse
05.11.2014
Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi külastab jõulude eel kodusid
04.11.2014
Volinik: linnaosalt lastele raamat – see on propaganda!