Krimi

Kaks inimest surnuks sõitnud roolijoodik sai tingimisi vangistuse (40)

BNS, 5. november 2014, 18:29
Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Viru maakohus karistas kolmapäeval tingimisi vangistusega meest, kes istus enam kui kolm aastat tagasi purjuspäi autorooli ja põhjustas kaks inimelu nõudnud ränga liiklusõnnetuse.

Kohus leidis, et 28aastase Valeri süü liiklusnõudeid rikkudes raske liiklusavarii põhjustamises on tõendatud ning määras talle lühimenetluse korras nelja-aastase tingimisi vangistuse viieaastase katseajaga.

Ühtlasi võttis kohus Valerilt kaheks aastaks mootorsõiduki juhtimisõiguse, samuti tuleb tal hüvitada ühe kannatanu tsiviilhagi, sundraha ja kriminaalmenetluse kulud.

Ränk õnnetus juhtus 2011. aasta 5. juuni pärastlõunal kella 13 ajal Kohtla-Järvel Puru teel, kus purjus Valeri sõitis Audi A6-ga vastassuunavööndisse ning rammis vastu liikunud Hyundaid. Kokkupõrkes sai silmapilkselt surma jalgrattur, kes sõitis Hyundai taga ning kellele Hyundai otsa paiskus.

Audis olid peale juhti veel kolm kaasreisijat, kes kõik ka vigastada said. Neist ühe, 26aastase mehe vigastused olid sedavõrd rasked, et ta suri sama aasta 4. oktoobril.

Politsei tuvastas uurimisega, et Valeri oli istunud autorooli purjuspäi ning kaotas oma sõiduki üle kontrolli muuhulgas ka sellepärast, et sõitis lubatust kiiremini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee