Eesti uudised

Eestis loodi Eesti Krüptoraha Liit  

Toimetas Sander Silm, 5. november 2014 13:26
Foto: Reuters / Scanpix
Eesti 33 ettevõtet ja eraisikut asutasid kolmapäeval Eesti Krüptoraha Liidu, mille põhieesmärgiks on krüptorahanduse valdkonna arendamine Eestis, osalemine õigusloomes, krüptorahatehnoloogiate leviku toetamine, krüptorahanduse teadlikkuse ja kompetentsi tõstmine Eestis.

"Krüptoraha olukord nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides hetkel nn arenguvaludes – kuigi kasutajate arv kasvab pidevalt nii eraisikute kui ka juriidiliste isikute hulgas, samuti ka tehingute arv ja maht, siis endiselt puuduvad konkreetsed juhiseid digitaalse valuuta kasutuse kohta ning korralik regulatiivne raamistik, mis oleks ühiselt mõistetav" sõnas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja advokaadibüroo GLIMSTEDT partner Priit Lätt.

Samal teemal

Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liikme ning Applaud OÜ tegevjuhi Joonas Trussmanni sõnul on liidu eesmärgiks krüptorahanduse valdkonna arendamine Eestis nii ettevõtjate kui ka eraisikute huvides.

"Ettevõtjatele ei tohi saada Eestis krüptoraha kasutamisel ja sellega tegelemisel takistuseks segased või ebapiisavad juhised ja regulatsioonid. Nende teemadega on tarvis tegelema hakata,“ lisas Trussmann.

"Bitcoini kasutajate arv täna on 6,6 miljoni, kuid iga kvartaliga lisandub ca miljon kasutajat, mis tähendab, et krüptorahast ei saa enam mööda vaadata. See on sama, kui me oleksime 1995. aastal ignoreerinud interneti levikut – siis oli internetikasutajaid 44 miljonit, kuid tänaseks on see arv 3 miljardit,“ lisas Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige ja OÜ Kontaktikeskus juhataja Erki Koldits.

Eesti Krüptoraha juhatuse liikme ning valuutakaupleja Liina Laasi sõnul on välismaksed ääretult ebamugavad ning kallid, Bitcoini puhul on teenustasu 0 – 0,35 protsenti ning see on kordades kiirem – krüptoraha avab globaalse finantsturu. "Mul on isiklikust kogemusest ka juhtum, kus soovisin saata raha sugulastele Ukraniasse, kuid see osutus kas võimatuks või ülikalliks, aeglaseks ning saajale ebamugavaks, kuna tegu on ebastabiilse piirkonnaga. Bitcoin toimib tõhusalt ka seesugustes olukordades ning ei allu poliitilisele survele,“ lisas Laas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee