Eesti uudised

Eesti uueks välisministriks saab Pentus-Rosimannus, keskkonnaministriks Raidma  (175)

Õhtuleht.ee, 5. november 2014 12:08
Reformierakonna juhatus nimetas 5. novembril 2014 välisministri kandidaadiks Keit Pentus-Rosimannuse ja keskkonnaministri kandidaadiks Mati RaidmaFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna juhatus kinnitas oma tänasel juhatuse koosolekul Urmas Paeti asemele välisministri kandidaadiks praeguse keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse ning keskkonnaministri kandidaadiks riigikogu liikme Mati Raidma.

"Keit ja Mati on pikaajalise kogemusega ja ennast tõestanud poliitikud. Arvestades seda, olen ma kindel, et nad saavad uutes ametites hästi hakkama. Välisministri valikus lähtusin sellest, et kandidaadil oleks eelnev valitsuskogemus. Keskkonnaministri ametisse eelistasin põhjaliku parlamendikogemusega inimest, selles valdkonnas on väga mitmeid algatusi vaja järgnevatel kuudel Riigikogus kaitsta," ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

Pentus-Rosimannus on juhtinud peaministri bürood, olnud Tallinna Kesklinna vanem ning töötanud nii välis- kui justiitsministri nõunikuna.

2007. aastat Riigikokku kuulunud Raidma on praegu on riigikaitsekomisjoni esimees ning ajavahemikul 2000–2006 oli ta päästeameti peadirektor.

Samal teemal

13.11.2014
Ligist saigi riigikaitsekomisjoni esimees
07.11.2014
Keit Pentus-Rosimannus saab puhkusepäevade tasu üle 2700 euro
06.11.2014
LEHT KIIDAB: Keit Pentus-Rosimannus õppis välisministriks töö kõrvalt
05.11.2014
Saartsi hinnangul Pentus-Rosimannuselt ja Raidmalt palju ei oodata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee