Neeme Suur paremal.Foto: Tiina Kõrtsini
Siim Randla 5. november 2014 07:00
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Neeme Suur leiab ekspiirivalvejuhi ja viitseadmirali Tarmo Kõutsi ja Tartu ülikooli emeriitprofessori Ülo Vooglaiu pöördumist taastada eraldiseisev piirivalve kommenteerides, et praeguse politsei- ja piiri­valveameti uuesti lahutamine ei oleks hädavajalik piirivalve tõhususe tõstmiseks.

"Neli aastat tagasi ametite ühendamise eesmärgiks oli ­sisejulgeoleku valdkondade koostöö suurendamine ja juhtimiskulude vähendamine. Need eesmärgid on senini vajalikud ja ka saavutatavad," rääkis ta.

PPA katab kolm valdkonda: politsei-, piirivalve- ja kodakondsus- ja migratsioonivaldkonna. Need valdkonnad on oma olemuselt seotud, igaüks aga siiski oma kindla spetsiifikaga. Ma ei arva, et ametite uuesti lahutamine oleks hädavajalik piirivalve tõhususe tõstmiseks."

Neeme Suure sõnul on politsei terves tükis paramilitaarne – ehk siis relvi valdav. "Küll aga tuleks tagada PPA piires politsei- ja piirivalve funktsioonide selline piiritlemine, mis arvestaks valdkondade spetsiifikat ja tagaks mõlema ülesande täitmise parimal moel," ütleb Neeme Suur.