Eesti uudised

Riigikogu õiguskomisjoni esimees ei poolda piirivalve lahutamist politseist (8)

Siim Randla, 5. november 2014 07:00
Neeme Suur paremal.Foto: Tiina Kõrtsini
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Neeme Suur leiab ekspiirivalvejuhi ja viitseadmirali Tarmo Kõutsi ja Tartu ülikooli emeriitprofessori Ülo Vooglaiu pöördumist taastada eraldiseisev piirivalve kommenteerides, et praeguse politsei- ja piiri­valveameti uuesti lahutamine ei oleks hädavajalik piirivalve tõhususe tõstmiseks.

"Neli aastat tagasi ametite ühendamise eesmärgiks oli ­sisejulgeoleku valdkondade koostöö suurendamine ja juhtimiskulude vähendamine. Need eesmärgid on senini vajalikud ja ka saavutatavad," rääkis ta.

PPA katab kolm valdkonda: politsei-, piirivalve- ja kodakondsus- ja migratsioonivaldkonna. Need valdkonnad on oma olemuselt seotud, igaüks aga siiski oma kindla spetsiifikaga. Ma ei arva, et ametite uuesti lahutamine oleks hädavajalik piirivalve tõhususe tõstmiseks."

Neeme Suure sõnul on politsei terves tükis paramilitaarne – ehk siis relvi valdav. "Küll aga tuleks tagada PPA piires politsei- ja piirivalve funktsioonide selline piiritlemine, mis arvestaks valdkondade spetsiifikat ja tagaks mõlema ülesande täitmise parimal moel," ütleb Neeme Suur.

Samal teemal

03.11.2014
Õiguskomisjon pidas õigeks keelata avalikus kohas alkoholi tarbimine
29.10.2014
Õiguskomisjoni esimees: ainult turvameetmete suurendamine koolitulistamisi ära ei hoia
23.10.2014
Õiguskomisjon toetas Lavly Perlingu saamist riigi peaprokuröriks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee