Eesti uudised

Piltuudis: Ilves ja Maailmapanga nõukoja liikmed Tallinnas (1)

Toimetas Kristin Aasma, 4. november 2014 18:07
Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed külastamas Tallinnas asuvat IT demokeskust. Foto: Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei
Tänavu maikuus tegi Maailmapanga president Jim Yong Kim Washingtonis president Toomas Hendrik Ilvesele ettepaneku hakata kaasjuhtima maailma arenguaruande nõukoda, mille liikmed kogunesid Eesti riigipea kutsel täna Tallinnas. Maailmapanga mõjukaim aruanne, mis valmib 2016. aastaks, kannab pealkirja "Internet ja areng".

Kohtumine tõi täna pealinna Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu, Rootsi endise pea- ja välisministri Carl Bilti, Tšiili tehnoloogiatööstuse eestkõneleja Yessica Cartajena, Ghana infotehnoloogiaeksperdi Dorothy Gordoni, professor Richard Heeksi, infotehnoloogiaeksperdi Monica Kerretts-Makau, Pekingi Ülikooli õppejõu Feng Lu, India IT-valdkonna eestkõneleja Narayana Murthyi ning Google'i esindaja Nicklas Lundbladi.

President Ilvese sõnul on väga oluline, et Maailmapank on arenguaruande teemaks valinud Interneti, mis muudab arusaamu majanduse ja ühiskonna toimimisest. "Avatus tehnoloogiale ja innovatsioonile võib olla võtmeks riigi arengule nagu on näidanud Eesti kogemus," lisas ta. Riigipea hinnangul on võimalus kaasjuhtida Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoda ennekõike võimalus tutvustada Eesti lahendusi ja mõtteviisi.

Maailmapanga Grupp on rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärgiks on eelkõige vaesuse vähendamine ning inimeste elustandardi parandamine ja selleks pakutakse madala ja keskmise sissetulekuga riikidele laene, strateegilist nõustamist, tehnilist abi ning kogemuste jagamist.

Kõrgelt arenenud riigina toetab Eesti Maailmapanga Grupi tegevust ning 2016. aasta aruande valmimist, lähtudes riigi arengukoostöö strateegiast aastateks 2011–2015, kus üheks arengukoostöö prioriteediks on valdkondade toetamine, mis edendab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia laialdasemat rakendamist.

Samal teemal

28.04.2014
President Ilves kaasati juhtima Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoda