Kommentaar

Liisa Pakosta | Millal on laps hooletusse jäetud?

Liisa-Ly Pakosta, riigikogu liige, IRL, 4. november 2014 17:54

48 KOMMENTAARI

j
JOOSEP/ 7. november 2014 21:48
Tahan oma lapsele tõesti parimat.Laps on 9 aastane ja soovib autot.Mida teha? Kui laps oma tahtmist ei saa , tuleb onu KOLL ja viib lapse ajutiselt kuhugi... .Lapse saan tagasi siis kui auto on ostetud.
j
Jõudud/ 5. november 2014 21:34
Jälle sai farmaatsia ravimi firma omale seaduse osta. Nüüd katsetatakse ravimeid inimeste peal, ikka lastekodu laste peal. Soomes see jama toimub juba aastaid. Ei valimistele, ainult nii muutub midagi Eestis.
e
erka/ 5. november 2014 19:15
Mida perset siin riigis toimub,kas enam üldse peaga ei mõelda.Jobu kari.
j
Jubedad/ 5. november 2014 17:08
Teinekord lapsedki kaebavad vanemate peale nt suurest vihast, kui ei saanud seda mida tahtsid. Nt uut pleika mängu... Valetavad miskit kokku kellegile ja ei anna endale aru millised on tagajärjed. Tuleb ôilsa näoga lastekaitse ja hopsti hüvasti perekond. Meie Eesti on jôudnud lôppu.
m
mimm/ 5. november 2014 16:33
Selle seadusega oleks minu vanemad täis kurjategijad.Sest nad kinkisid mulle vaba looduse rüppes lapsepõlve ja ei ütleks et ma vana olen.Nüüd on mul tõesti tunne et pean oma lastega siit jalga laskma et neile tagada vanemad ja kodu mitte lõhkine hing.See seaduse tegija võiks töödata mõni kuu lastekodus ja siis elada tava inimese elu ja siis hakata uuesti seadusi tegema
k
ka ema/ 8. november 2014 14:45
Põgenema...kuhu? Riikidesse,kus antud seadus veel karmim on?
k
kukimuki/ 5. november 2014 13:21
Appppppi mis siin toimub? Siit riigist tuleb laste turvalisuse huvides kohe minema minna.
h
hah/ 5. november 2014 14:57
Mine jah, näiteks Venemaale.
k
kurimuri/ 5. november 2014 16:53
Ütle, kus on seni veel teised reeglid - Aasias, Aafrikas, Venemaal ?
m
mh/ 8. november 2014 14:46
Kuhu? Enamikes riikides on veel karmimad seadused.
i
Indreko/ 5. november 2014 10:51
Susliku kommentaariga 100% päri!!! Tänapäeval on nagu mingi memmekate kari! :D
t
tarts/ 5. november 2014 09:48
Appi! 9-aastane mitu tundi ilma järelvalveta mänguväljakul! Meie nooruses, eriti koolivaheajal, 9-aastane laps läks hommikul välja ja tuli õhtul koju, kui kõht väga tühjaks läks. Aga Liisa peaks seda juttu rääkima Riigikogus, mitte ajalehes!
RIIGIKOGUS EI JULGE,,/ 5. november 2014 16:21
SIIS POLE JÄLLE LIISAL POLIITIKASSE ASJA ???

i
imestan/ 5. november 2014 09:23
siin sellise artikli pärast.Too Pakosta on ju ise riigikogus,kus selliseid seadusi vastu võetaksegi.Miks siis IRL pole varem sellele mõelnud,et seadusi lapse-väärseks muuta,nüüd,enne valimisi püüab mingi Ameerika näitega inimestel pisarat silmast välja pigistada.Inimesed vaatavadki teie,seaduste tegijate ja vastu-võtjate poole ootuses ja lootuses,et midagigi normaalset meil juhtuma hakkaks.
p
.. / 7. november 2014 19:24
parem hilja kui mitte kunagi ja see tobe seadus võetaksegi vastu.
m
merike/ 5. november 2014 07:50
arenenud riikides meditsiini arenguga on kaasnenud olukord, kus lastetus on norm ja laste saamine on privileeg(eesõigus).
e
Ema/ 5. november 2014 07:20
Mitte see pole lapse hooletusse jätmine, kui ta on oludesunnil üksi kodus, vaid see, kui tuba on külm, süüa kodus pole, lapsel on erinevad hirmud, mänguasju ei ole......siis on laps tõesti unarusse jäetud, kuid nende seadustega....no andke andeks...kusagilt peab toit lauale tulema ja arved vajavad maksmist ning lapsehoidja palkamine käib ülejõu...??? Mis toimub? Eks kehtestage siis tasuta lapsehoid ka, kui te nii usinad oma ebardlike seaduste tegemisega olete!!!
v
Valikud/ 5. november 2014 07:19
Tänan Liisa Pakosta.
Järjest selgemaks saab valik keda valida, kuna ka Liisal on mitu last on ta väga adekvaatselt olukorda kirjeldanud, kuid tundub, et seadusi teevad ja võtavad vastu inimesed kes ei tea lastetegemisest midagi,veelvähem reaalsest elust lastega.
Samuti nagu ei teata täävõimetusest midagi....
l
5. november 2014 06:51
Lapsevanema lapse võõrandamise hirm kaob koos KOV valimiste valimisea saabumisega, sest vastavalt seadusele on lapsel õigus hääletada vanema järelevalveta.
n
5. november 2014 06:40
Nüüd oleme jõudnud aega, kus pole vahet inimese rahvusel ega rassil, vaid kas on pereinimene või üksik. Üksikutel ei ole vastutust, vaid on pandud perede järelevalve.
Segavaks asjaoluks ja vihje tegemise aluseks on muru niitmine, laste nutt, "papisr " seintest läbi kostev "lärm", mis kostub nagu kõrtsi melu jne.
k
5. november 2014 06:29
kommentaar ei lähe läbi, veaks oli vist Valimisõiguse põhiprintsiibid põhiseaduse § 60 järgi viitamine. http://www.vvk.ee/valijale/valimisoiguse-pohiprintsiibid/
e
Ema/ 5. november 2014 06:29
Me olima pidevalt omapäi kodus, vanemad käisid tööl, suuremad kanseldasid väiksemaid, mitte midagi ei juhtunud. Mis sii nüüd lahti on? Kui need ärapööranud ametnikud selliseid seadusi teevad, siis tagagu ka tasuta lapsehoid, siis ma saaks veel aru sellest hullusest!

m
mari/ 4. november 2014 23:58
Appi Eesti on ikka täiesti hukas oma seadustega, eriti veel nende suhtes palkadega.....Ja need lastekaitse ametnikud tuleks tegelikult vangi panna, enamikud neist kibestunud vanatüdrukud, rikuvad väikeste laste elud, need surevad pärast lastekodus ära. Säh sulle lastekaitset!
e
Elu/ 4. november 2014 23:29
hakkab kuidagi ära pöörama, sest seadused muutuvad aina ülbemaks! Ja vastu need võetakse ometi normaalsete inimeste poolt. Kohutav küll kui karatakse elamisse ja võetakse sult laps ära!! Räigemat asja enam olla ei saa!!
n
Noojaah/ 4. november 2014 22:41
Liisa Pakosta teab, millest räägib.
Selle seaduse puhul tuleb olla valvas.
Sellega luuakse alused ametnike omavoliks.
Seadused ei tohi olla liialt tõlgendatavad ega tohi loota, et küllap reaalses elus tervet mõistust kasutatakse. No ei kasutata.
Lahutatud mees/naine on valmis teisele kätte maksma. Ametnik peab näitama töötulemusi, aga asotsiaalide pealt pole midagi näidata, lihtsam on mõnd tavaperekonda kottida. Maailmas, kust seegi seadus on maha viksitud, on niisuguseid näiteid palju.
Tema ju ei vastuta.
Tema on mures ja valvas õilsa eesmärgi nimel ning kargab üksikemale turja, kui see haige lapse juurest apteeki läheb. Emad ju ei hooli lastest, ainult ametnik hoolib vastavalt paragrahvile.
m
mis toimub???/ 4. november 2014 22:31
tundub,et nüüd polegi muud kui ainult lapsed käest ja lastekodusse,kas eesti riik ja sotstöötajad ise ka aru saavad kuhu sellise jamaga nad jöuavad....saan aru,et on väga palju probleemseid peresi aga sry kus olete enne olnud ja miks pole tehtud tööd,et köike sellist ära hoida????? ja töesti köik lasteaia töötajad ega vanemad seal tööl ei käi selleks et saaks kodust ära olla ja lapsi lasteaeda panna vaid selleks et neil oleks parem elu ning et laual oleks söök
k
kuulge see maailm / 4. november 2014 22:17
läeb ikka poris hulluks, vanasti käisid lapsed maapiirkondades koolist koju kilomeetreid, õpetati tee selgeks ja keegi ei saanud järel käia, kasvasid korralikud noored ja ei joodud ka niipalju kui nende seaduste keerutamiste ajal, kasvatus peaks koolist siis peale hakkama ja vanemail laskma raha teenimas käia, lapsed saab õpetada ise hakkama saama, meil on sideaeg olemas, kuidas siis küll vanasti lapsed kasvasid, imelik kohe, ei saanud küsida kus oled, mida teed, kas oled õppima hakanud, see ongi kõik lapsed ka hulluks juba ajanud.
j
ja siis/ 4. november 2014 22:16
kui kasvatan ÜKSINDA nelja last ja ainult selleks, et maksta üüri ja lastele toitu lähen ööseks suurde büroosse koristama ( hakkan varsti minema) Kas lapsed peaksin kaasa võtma või võin nad ikka koju magama jätta???? Kui eestis oleks normaalsed sissetulekud, ei oleks lapsed üksi. Materdage nüüd mind!
k
KKK/ 5. november 2014 10:30
Mis laste isa(d) teevad?
S
,,/ 6. november 2014 17:44
Suures osas lendavad õielt õiele ja uuele õiele jõudes, on unustatud ka eelmisest suhtest sündinud lapsed. Ei üldista aga selliseid on küllaga.
m
Mures lasteaednik/ 4. november 2014 22:02
Palun siiski seaduseandjatel elementaarsed vanusepiirid laste üksindajätmisele seada. Pidevalt survestatakse lapsevanemate poolt lasteaiaõpetajaid, et nad lubaksid lapsi iseseisvalt lasteaeda tulla ja minna või saadetakse lasteaialapsele järgi algklassis käiv õde-vend. Teekond võib ju tunduda turvaline, aeg lühike ja lapsed viksid-viisakad. Aga ... ka sellel külatänaval võib saatuslikul hetkel kihutada hoolimatu roolijoodik, rünnata tige koer, hiilida kommionu jne. Kes siis vastutab lapsega juhtunu eest? Lapsevanem võib ju koostada lasteaiale kirjakese, kus kinnitab, et vastutab
ise .... aga see ei vabasta lasteaiaõpetajat kindlasti emotsionaalsest piinast ja kuidas on veel juriidilise
aspektiga. Õpetaja vangi ja tema lapsed seetõttu lastekodusse?
e
.../ 4. november 2014 20:32
et siis kui vanemad on 5ni tööl ja laps tuleb koju kell 2 pean talle lapsehoidja palkama. kui seda ei suuda pean töölt ära tulema ja siis jääb pere nälga ja võetakse jälle laps käest. kuhu see riik need lapsed panna kavatseb

p
püha jumal/ 4. november 2014 19:51
Mõni 17-aastane saab sellises vanuses lapse,ja lapse ema peab niikaua oma lapsega ja poiss oma emaga koos olema niikaua kuni lapsed saavad 18 wwww? TULE TAEVAS APPI!!
e
4. november 2014 23:07
eiiii - 17.aastane poiss palgatakse 15.aastast tüdrukut valvama-hoidma ... ja siis 9 kuu pärast saavad nad lapse - siuke on seadus.
v
Vanaema/ 7. november 2014 22:58
No kummaline lugu küll see seadus. Meil nagu mäletan võivad 14 aastased seksida, nüüd lisaks tahetakse, et nad saavad õiguse ka ise otsustada abordi tegemist, aga üksi kodu jätta ei tohi. Kui laps kõrval toas pärast kooli seksib, siis keelata ju ei tohi, see oleks lapse õiguste rikkumine. Ühesõnaga istu köögis ja kuula vaikselt pealt.
t
T./ 5. november 2014 10:44
Kui 17 aastane saab lapse, siis ta ongi praegu Eestis kehtivate seaduste mõttes koos oma lapsega enda vanemate ülalpidamisel. Vanemapalka ta küll saab, ent kui tal see vanemapalk enne 18 aastaseks saamist lõpeb, siis ta on ise koos oma lapsega seni oma vanemate ülapidamisel, kui ta ise 18 saab ja võib hakata iseseisvalt sotsiaaltoetusi taotlema- eelduseks muidugi,et tal on endal eraldi korter- näiteks üürikorter- vastasel juhil läheb ta ikka oma vanematega õhte leibkonda ja vanemad peavad teda ülal pidama. Ma ei teoretiseeri siin niisama, vaid ma teangi konkreetselt 17 aastast tüdrukut, kes saab varsti teise lapse ja alles peale teise lapse sündimist saab 18. Esimese lapse emapalk on läbi, lapsemal mingeid sissetulekuid pole.
s
Suslik/ 4. november 2014 19:44
Isver küll...
Meie omal ajal tulime õega juba teisest pool aastast esimesest klassist koju.Ema oli eelmine päev toidu valmis teinud mida soojendada saime(et ei peaks võileibu sööma) .lõunaks tuli ema ja tegi sooja söögi ja tööle tagasi ning ennem kella 17 me ema ei näinud.Siiamaani oleme elus ja terved õega ,maha ka maha ei põletanud.
Tänapäeval on meie ema seadusesilmis väga halb ja ma ei kujuta ette mis veel ,äkki istuksime hoopis lastekodus ,et ema meid sedasi koju jättis.
m
4. november 2014 23:08
ma olin 2-aastane kui üksi koju jäin kuni ema lõuanale tuli ja siis pärast õhtuni kui emal 5-st tööpäev lõppes - elus ja paremas konditsioonis kui mõni teine ..... praegu saaksid mamps ja paps ilmselt eluaegse
o
Oh,/ 4. november 2014 19:02
nii väsitav on aina tõestada ja rääkida! Pange tähele, suurem osa inimesi jätab kevadel valima minemata ja kujutage siis ette, mis sellele järgnema hakkab.
t
to OH/ 4. november 2014 22:18
n
No nii küll pole!/ 5. november 2014 16:24
SEEKORD PEAVAD KÕIK VALIMA MINEMA --ET SEAKARI LAIALI SAATA!
e
ei tea,/ 5. november 2014 17:02
.
.. / 7. november 2014 19:32
.. valima tuleb minna, ainult neid seadusi tegevaid erakondi valida ei tohi! Kui valima ei lähe, siis jätkub sama ja veelgi hullem olukord. Kõik valima, ka need kes pole enne käinud! Olen ise siiani valesid valikuid teinud ja inimest, mitte erakonda valinud, nüüd tuleb viga parandada.
m
mh/ 8. november 2014 14:54
l
4. november 2014 18:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
Heh/ 4. november 2014 19:06
Hoidsid kõigi viie lapse tegemise ajal jalgu või? Mis see "Liisa teab" asi on üldse?
V
.../ 4. november 2014 18:30
Vaata, Liisa, selle peale oleksid pidanud mõtlema enne, kui kooseluseaduse vastu hääletamata jätsid. Sind ei vali enam keegi.
s
süüdimatu/ 4. november 2014 18:24
Mida sa mögised,ise olid ju seaduste tegemise juures

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee