Eesti uudised

Tallinn kavatseb märtsist keelata pühapäevase alkoholimüügi (56)

BNS, 4. november 2014, 14:11
Foto: Aldo Luud
Tallinna linnavalitsus arutab kolmapäeval korralduse eelnõu, millega keelatakse alates tuleva aasta märtsist pooleks aastaks Tallinna haldusterritooriumil pühapäeviti alkohoolse joogi jaemüük.

Alkohoolse joogi jaemüügi õigus kohapeal tarbimiseks säilib pühapäeviti toitlustusettevõtetel, kuid mitte välikohvikutes, selgub korralduse eelnõust. Samuti ei puuduta alkohoolse joogi jaemüügi peatamise korralduse eelnõu alkohoolse joogi jaemüügi õigust majutusettevõtetes ning kultuuriasutustes, kui alkoholi müüakse kohapeal tarbimiseks või kui seda müüakse kaasa muuseumi ekspositsiooniga seonduvalt valmistatud meenena.

Samal teemal

Korralduse eelnõu eesmärk on vähendada elanikkonna murettekitava tasemeni jõudnud alkoholitarbimist ja süvendada arusaama alkoholi kahjulikkusest.

Korralduse eelnõuga kehtestatakse elanikkonna huvides piirang ettevõtlusvabadusele kuni taotletava eesmärgi ehk alkoholi liigtarbimise kasvu peatumise või vähenemise saavutamiseni. Ühel puhkepäeval nädalas alkoholi kättesaadavuse piiramine aitab linnavalitsuse hinnangul sellele eesmärgile kaasa ja suunab inimesi otsima alkoholitarbimisele alternatiivseid tegevusi ning veetma aega pere või tuttavatega ilma, et riskigrupis olevad alaealised puutuksid alkoholitarbimisega kokku ka visuaalsel kujul.

Ranged meetmed on linnavalitsuse hinnangul vajalikud tekitamaks inimestes arusaama, et alkohol ei ole esmatarbekaup ega kuulu tervislike eluviiside juurde. Korralduse mõju hindamisel tuleva aasta augustis võtab linnavalitsus seisukoha edasiste piirangute vajaduse osas.

Arvestades kasutusele võetavate abinõude mõju ettevõtlusvabadusele ning tagamaks kauplejatele äritegevuse ümberkorraldamiseks mõistlik üleminekuaeg on planeeritud korraldus jõustada tuleva aasta märtsis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee