Indoneesia blogi

Indoneesia blogi: Gurah - Jaava šamaanide salajane alternatiivravi meetod 

Lilli Tölp, 4. november 2014 12:54
Foto: AFP / Scanpix
Vahetasime Mas Khoiru Zamanudiniga mõned tekstisõnumid, et visiidiks aeg kokku leppida. Pühapäeval kell 14 sõitsin Polonaga mööda keerulisi külateid šamaani maja ette. Pikka kasvu mees oli parajasti ametis majaesise koristamisega. Motika seljast maha tulles ulatasin mehele käe. Talle otsa vaadates, tundus justkui oleks mees pime. Ta silmade fookuskese oli kaugel, palju kaugemal kui minul. Tema läbistav pilk oli pisut kõhedust tekitav.

Siiani ei ole me Polonaga päris kindlad, kas me naaberküla šamaan on pime, pilves või omab ta imevõimet inimese hinge näha. Protseduuri kirjeldava vestluse käigus, mis kestis umbes 30 minutit, kohtusid me pilgud vaid kahel korral (mis justkui tõestaks, et pime ta olla ei saa). Ülejäänud aja huvitasid meie kehasisemused teda tunduvalt rohkem.

Samal teemal

Gurah puhastusprotseduuri viidi läbi elutoa põrandal. Samal ajal kui kolm poisijõnglast meid ukselävelt piilusid ja imetav ema õue - elutoa - köögi vahet jooksis, lebasime meie teadmatuses.

Lesisin Polona kõrval selili presentkattega kaetud madratsil. Vaatasin imestuse ning õudusega, kuidas pool süstlatäit tumerohelist vedelikku Polona paremasse ja teine pool vasakusse ninasõõrmesse suruti. Kaks hingetõmmet läbi suu ning Mas Khoiru palus tal end kõhuli keerata. Polona ei öelnud midagi, kuid ilmselgelt ei olnud tal hea olla.

Doktor naasis, hoides näppude vahel uut doosi Sir Gunggu taimedest valmistatud vedelikku. Ilma vastupanuta lubasin ravitsejal selle samal moel oma ninasõõrmetesse lasta. Roheline kibe vedelik libises aeglaselt mööda mu hingamis- ning neeluteid. Ravimisegu oli kange ja kõrvetav, köhisin.

Ravimi mõju tundsime ca 5min hiljem. Ligi tund aega töötasid süljenäärmed täisaktiivsusel. Doktor tõi meie ninade ette liivaga täidetud kilekotikesed, kuhu iga poole minuti järel vahutavad tatilärakad sülitasime. Aegajalt käis ta meid kontrollimas, uurides enesetunde kohta.

Polona (tõenäoliselt ka mina) oli poole tunniga muutunud näost tulipunaseks. Vedelikud pressisid end välja läbi suu, nina ja silmade. Korra jooksis ta ka kempsu. Protsessi kiirendamiseks masseeris taimedoktor vaheldumisi meie jalataldu ning kaelasooni.

Asi läks veel põnevamaks teise tunni alguses. Endiselt kõhuli lebades, üksteise ning eneste üle naeru kihistades ning ikka ja jälle sülitades ning tatti puristades, tundsime mõlemad, et ninasõõrmetest hakkab end välja pressima üha tahkem kraam.
Kui senini oli tatt ja ila läbipaistev, siis nüüd lisandusid kollakad toonid. 30 minutit mullitasid ninad üheskoos šamaani järeltulijatega, kes meile naeru saatel ukselävelt seebimulle puhusid.

Tõesti, hindamatu vaatepilt ja kogemus omaette. Nõrganärvilistel soovitan fotomaterjali internetist mitte otsida (näiteks siit). Kes oma suhet proovile tahab panna, siis see võiks olla heaks ühiseks katseks paaridele.

Gurah puhastuskuur on jaavalaste seas ammustest aegadest olnud populaarne toksiinide väljutamise meetod. Korra aastas soovitatakse seda igale suuremale tubakasõbrale.

Sri Gunggu taimelahus aitab puhastada hingamisteed tõrvast ning ergutab tuimestunud maitsemeeli. Leidub neid, kes suure tundlikkuse kasvu tõttu enam sigarettide suitsetamise juurde tagasi ei pöördugi. Herbalistide sõnul on see edukas ravim ka igasuguste krooniliste hingamisteede allergiate vastu.
Soovitan soojalt, aga palun end mitte hiljem arvustada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee