Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: vajadused abielus 2. osa (10)

Tiina Kilkson, psühholoog, 8. november 2014, 11:27
 PantherMedia / Scanpix
Jälgige oma sõnu, eriti sõprade ees, mida üksteise kohta räägite. Näägutamine ei motiveeri meest. Räägi probleem kodus lahti ja palu, et enam seda ei juhtu.

Naised uskuge oma meestesse! Naise roll ei ole mehega võistelda. Naised, olge oma rollis. Hoolitsege mehe ja laste eest. Lase mehel tunda ennast mehena. Mehed, olge mehelikud ja vastutage oma naise ja laste eest! Mehed, ärge ajage süüd naise kaela.

Naised vajavad suhtlemist. Mehed, võtke oma naise kuulamiseks aega. Jagage tähelepanu.

Abielus ei tohiks unustada võtta aega iseendale ja vähemalt 30 minutit päevas, kus saab unustada argipäevased toimetused ja kasvõi unistada. Meie kõik unistused ei pruugi kõik täituda, kuid sellegi poolest mõjub unistamine hästi.

Kõige parem on mehega suhelda siis, kui mehel on kõht täis. Mehed, pange oma naine tundma, et ta on kõige tähtsam teie elus. Mehed, osake näha naise sisemist ja välimist ilu. Naised, hoolitsege enda eest ka kodus, et mehele ilus olla. Kodu peaks olema see koht, kuhu tahad alati tulla.

Mehed armastavad oma naise ja autoga eputada.

Ole väärikas oma partneri vastu. Mehe ausus ja usaldus on naisele väga oluline. Olge ka väikestes asjades aus, sest siis partner näeb, et saab teid usaldada. Usaldust ei tohi kuritarvitada, sest seda taastada on väga raske.

Võtke vastutus nii oma sõnade kui ka oma tegude üle. Julge öelda tõtt oma naisele ka siis, kui oled eksinud. Naised, proovige mõista oma meest ka siis, kui ta pole täiuslik ja teeb vigu.

Vaadake ennast eemalt, kas olete avatud ja uudishimulikud. Salatsemine tapab abielu. Ole sina ise ja paku kaaslasele tuge ja mõistmist.

Naistel on väga oluline kindlustatus (kodu, toit). Meest tuleks hinnata sellisena, nagu ta on, mitte mida ta teeb. Ole tänulik ka pisikeste asjade eest. Pidage meeles, et head suhted on rahast palju tähtsamad.

Naistele on oluline mehe pühendumine. Naised ootavad abieluettepanekut ka siis, kui nad väidavad muud. Abielus tuleks anda teisele poolele endast parim. Abielluda tuleks tingimusteta ja kogu eluks.

Naistele on väga oluline, et mees pühenduks oma perele. Mehed, pöörake oma lastele suuremat tähelepanu ja abistage oma naist kodutöödes ja laste kasvatamisel. Teadlased on uurinud, et mehed, kes abistavad naist kodutöödes, seksivad ka rohkem oma abikaasaga.

Naer ja hellus tugevdavad perekonda. Kui armastad, siis ära taha teist muuta, armasta oma abikaasat, proovi alati mõista ja olla tähelepanelik. Me kõik vajame armastust. Vahel tuleb ka raskusi, kuid need on lahendatavad, kui mõlemad kaasad seda kogu hingest soovivad.

Samal teemal

24. november 2014, 11:24
Psühholoogia blogi: mis tekitab depressiooni?
20. november 2014, 11:24
Psühholoogia blogi: kuidas vabaneda kahjulikust harjumusest?
13. november 2014, 11:16
Psühholoogia blogi: tagasiside tähtsus
12. november 2014, 11:26
Psühholoogia blogi: kui negatiivsed tunded "keevad üle pea"

10 KOMMENTAARI

m
mööbliese 11. november 2014, 08:50
Vaatasin seda pilti artikli juures, kus naine on mehe süles ja sapp hakkas keema. Naised igal pool teevad lärmi, et nad pole meestega piisavalt võrdõi...
(loe edasi)
o
Olge naise ees aus? 10. november 2014, 22:41
Kui naine küsib: kas olen ilus? Kas siis tuleb rääkida ausalt, et tal rasvad ripuvad ja jalad kõverad?
Loe kõiki (10)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee