Krimi

VIDEO: politsei ja lastekaitsetöötajad viivad probleemsest suurperest lapse minema (399)

Delfi / Õhtuleht.ee, 4. november 2014, 16:29
Foto: YouTube
Sotsiaalmeedias levib video, kus politseinikud viivad ära ühe alaealise lapse. Esmapilgul mõnevõrra jõhkrana tunduva video taga on aga aastatepikkune vaidlus ühe äärmiselt suurte sotsiaalsete probleemidega pere ning kohaliku omavalitsuse vahel. 

Nimelt otsustas Lasnamäe linnaosavalitsus 2011. aasta maikuus viia viis last ema-isa juurest Lasnamäe kodust minema. Põhjuseks, miks lapsed aga üldse ära viidi, oli sotsiaaltöötajate sõnul vanemate sotsiaalne toimetulematus.

Lisaks on praegu prokuratuuri menetluses ka kriminaalasi, milles kahtlustatakse sedasama pereisa oma kahe lapse löömises ning Delfile teadaolevalt uuriti praeguseks surnud imikuga seoses ka ühte väga julma väidetavat intsidenti.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis!

Politsei: tausta teadmata ei tasu videole hinnangut anda

Oma Facebooki lehel annab Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) teada, et juhtum on olnud emotsionaalselt keeruline nii perele, lastekaitsjatele kui ka politseile ning ilma tausta teadmata ei tasu videole hinnangut anda. "Video on tehtud septembri alguses, kui Lasnamäe linnaosa sotsiaaltöötajad palusid kohtumääruse täitmiseks politsei abi, et toimetada asenduskodusse 10aastane laps. Kohtumäärusega on ajutiselt määratud lastele asenduskodu ajaks, mil käib kohtuvaidlus laste hooldusõiguste üle," kirjutab PPA.

PPA selgitab, et kuna lapsevanemad eirasid korduvalt kohtumäärust ega võimaldanud lastekaitsetöötajatel ega teistel sotsiaaltöötajatel korterisse pääseda ja hoidusid kõrvale laste loovutamisest asenduskodusse, pöördusid spetsialistid abi saamiseks politsei poole. "Sellise toe ja abi palumine politseilt ei ole kahjuks erakorraline ega harv juhus."

"Meie noorsoopolitseinikud, kes ka sel päeval perekond Treierite juures viibisid, aitasid lastekaitsetöötajatel teha oma tööd. Korrakaitsjad ja sotsiaaltöötajad selgitasid nii poisi emale kui ka lapsele, et kohtumäärust tuleb täita ning paraku ei võimalda see hetkel lapsel kodus viibida," lisab PPA.

"Arusaadavalt on selline olukord lapsele raskesti mõistetav ning ebameeldiv, sest iga laps soovib kasvada turvalises keskkonnas oma pere juures. Kindlasti ei olnud lapse vastumeelne äraviimine asenduskodusse emotsionaalselt lihtne ka meie korrakaitsjatele, ent taoliste kohtuvaidluste puhul ei saa politsei tegutseda emotsioonide najal, anda hinnanguid või eirata kohtumäärust. Politseinike sekkumine antud juhtumi puhul oli aidata lastekaitse spetsialistidel teha oma tööd ning tugineda seadustele."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee