Krimi

VIDEO: politsei ja lastekaitsetöötajad viivad probleemsest suurperest lapse minema

Delfi / Õhtuleht.ee, 4. november 2014, 16:29

399 KOMMENTAARI

m
mina/ 8. november 2014, 16:57
loodus sätib alati kõik paika, kui sa teed teisele inimesele meelega halba, saad selle 10x tagasi !
l
ly/ 6. november 2014, 17:49
Mul hakkab paha seda lugedes, kuidas saab last ära viia oma kodust? 10 aastane on juba nii suur küll, et teda kuulata!
l
Ly/ 6. november 2014, 16:48
Kui tegu on sama perega kellest varem uudiseid on olnud siis ilmselge on ju see, et lastekaitse on ainult seda peret hävitanud, see imik kes suri suri tänu sellele et ta võeti vanematelt kohe pärast sündi ära ja pandi lastekodusse kus ta lämbus oma okse sisse kuna keegi ei valvanud teda seal! Täiesti absurne, selle pärast staga kisuata nii et vanemad on vaesemad. Laps võetakse ära, jäetakse hooletusse surema, nüüd tullakse järgmisele järgi?! Pole ime et poiss kaasa minna ei taha. Ühtegi reaalset põhjendust või selgitust ju sellele ei ole miks ära võetakse!
m
memm/ 5. november 2014, 18:05
Kiusatakse taga peret.Parem oleks olnud anda aastatega nii nõu ja abi ,kui korjata lapsed kokku ja lastekottu saata. Lastekaitse ajab lati liiga kõrgeks oma mätta otsast. Näha .et ei salli veidi teistmoodi inimesi.
n
nunnu/ 5. november 2014, 17:46
huvitav kui lastekodus nii turvaline on miks seal siis lapsi surnud on,kes seal jälgib ja sekkub kui midagi valesti on
v
vanaema/ 5. november 2014, 16:08
tahan vaid seda öelda, et Austraalias võeti ka pärismaalastelt lapsed ära.aeg võis olla 1950-nendad.nüüd siis ka meil?
u
umbes sama ka Austrias, Saksamaal ja Shveitsis, mitmes keeles saab lugeda/ 5. november 2014, 15:18
h
http://www.petitsioon.com/lastekaitseseaduse_eelnu/ 5. november 2014, 14:28
Aitame üksteist kõik koos!Tulge petitsioonile andma oma allkiri! http://www.petitsioon.com/lastekaitseseaduse_eelnu

r
Rubert/ 5. november 2014, 14:00
Lastekaitsjad in hundid lambanahas.
v
Vanaema/ 5. november 2014, 10:44
See lugu on ikka täiesti üle normaalse mõistuse.
Huvitav, millised ja kelle huvid seal taga on. Kas linnaosal käivad neelud selle sotsiaalkorteri järele äkki ? Kodu korras, ei kusagil räpa- ega kaltsuhunnikuid. Lapsed hästi toidetud ja puhtad. Et milles siis asi?
Ahjaa, vanematel pole tööd. Sotsiaaltöötajatele äkki uudis, et töötuid on kümnetes tuhandetes. Kas kõigilt neilt tuleb nüüd lapsed ära võtta äkki? Pealegi, kui vaadata seda pereisa, siis on ju selge, et sellises vanuses on töö leidmine meie riigis ja mentaliteedis pea võimetu.
Et lapsed on haiged? Imelik, ka minu lapselapsed on vahel haiged. Kas tuleb nüüd ka äkki karta lastekaitse külastust?
Ja see asenduskodu. Ah et seal parem. Kas sedamoodi, et laps pannakse luku taha. Mul on küll praegu tunne, et just kõik need lastekaitsjad, sotsiaalpedagoogid ja asenduskodude lastepsühholoogid tuleb kiiremas korras ühele karmile atesteerimisele saata.
Et eesti riigis käib siis nüüd omamoodi küüditamine, lapsed luku taha, maksevõimetud ja lastest eraldatud vanemad kuuse alla ?
Krt küll, nüüd on mõõt täis
Oleksin ma noorem, läheksin siit jooksuga
t
tõehetk/ 5. november 2014, 10:26
Ja siis me ahhetame, kuidas sai koolitulistamine toimuda.Ise loome sellise olukorra.Pole imestada, kui see poiss ülekohtu ohvrina haarab relva ja kui seda ei ole haarab meeleheites ükskõik millise raudeseme ja lööb maha esimese ettejuhtuva süütu inimese.
l
Luule/ 5. november 2014, 10:59
Ära kujuta ette. Või oli koolitulistaja perel korduvalt probleeme lastekaitsega?
v
vimm/ 5. november 2014, 08:42
Küüditamine! Sellest lapsest ei saa riigile lojaalset kodanikku. Trauma jääb hinge eluks ajaks.
a
Aga.../ 5. november 2014, 10:31
kas see on normaalne kui laps kasvab üles vägivaldses peres, kus isa annab lapsele tappa? Et sellisel lapsel ei ole hinges traumat ja temast saaks siis normaalne kodanik?
m
5. november 2014, 08:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
m
5. november 2014, 09:06
Mari,olete ise natuke vildaka arusaamisega,ka vaesest perest tulevad väga tublid lapsed,iga laps tahab oma kodus olla.Väike poiss rääkis,mis lastekodus toimus ta õdede ja vendadega,vaadake Krimi saate kordust täna 13.00.
t
to mari/ 5. november 2014, 09:06
Ja sina tead, mis on parem?
Selle pere pojal on ikka väga suur elukogemus selja taga. On ju ta koos vanematega matnud oma väiese õekese, kes haiglas emalt rööviti ja hiljem lastekodus oma oksesse lämbus, sest öösel lapsi ei vaadatud. Ta on oma kodust vägivaldselt ära viidud ja lastekodust põgenenud, metsas redutanud ja ikka ja jälle koju tulnud.
Kui sulle Mari tullakse äkitsi sinu koju ja öeldakse, et nüüd Mari võta oma kingad ja lähme. Sind viiakse väevõimuga kaasa ja oh üllatust kohta, kus on nagu kõik olemas ja sa peaksid väga rahul olema. Sulle armasad inimsesd on sinust eraldatud, aga sa oled loomulikult väga õnnelik.
k
Kodanik/ 5. november 2014, 08:35
Tulistame ilma hoiatamata ainult sõna peale ametnik.Ukse taga,värava taga ja käsi enam ei väärata.
k
Kohutav/ 5. november 2014, 07:35
on ka see et komenndarid kaovad.
e
Ema/ 5. november 2014, 07:13
Laps ei hoia kümne küünega halvast kodust kinni!!! See on sulaselge kiusamine! Kurat küll, kui neil on kodu puhas ja ilus, kõhud täis ja hoolivad vanemad, no mida veel siis vaja??? Probleemne on see pere võib-olla ses suhtes, et mõni laps on tervise probleemiga!? Haigeid lapsi on palju ning ma pole kuulnud, et neid sellepärast äravõtta tahetakse! Jätke nad rahule kuradi ahvi kari!!!!!!
J
./ 5. november 2014, 08:29
Jutt või asi. Laps hoiab oma kodust kinni ka siis, kui kodu on must ja räpane, pole piisavalt süüa, kui vanemad ei hooli ja on alkohoolikud. Lapsi on ikka raske kodust ära viia, sest lapse jaoks on see normaalne elukeskkond.
Selle pere vanematelt ei ole laste hooldusõigust veel ära võetud, aga kui nad ei täida kohtu korraldust leida endale töö, mis tagaks perele stabiilse sissetuleku (muide, see korraldus on juba aastast 2011 ja seda pole seni suudetud täita?) ning meelestavad oma lapsi sellele, et võimuesindajatele vastuhakkamine on normaalne, siis võetakse vanemlikud õigused lihtsalt ära. Pereisa võiks selle sõdimise ja filmimehe mängimise asemel tööle minna. Oleks kohtule midagigi ette näidata.
m
5. november 2014, 08:44
Meil on palju töötuid,kas siis peab kõikidelt lapsed ära võtma?
t
tarkpea/ 5. november 2014, 08:49
otsi nii korras kodu kuskilt.kodutunde saates osalejatelt tuleks üle ühe pere sel juhul lapsed käest võtta.palju seal neid tööl käib.küllap see isa leiab töö ka.pole see töö leidmine nii kerge midagi,vanus mängib ka oma osa.riigipalgal igasuguseid peeneid tugiisikuid ja sotsiaaltegelasi.miks see pere siis toetust ei saa.haiged võimud meil,vastik vaadatagi.
a
Anna mõistust/ 5. november 2014, 09:37
Ei leia endale tööd, mis tagaks stabiilse sissetuleku??? Sinu loogika järgi tuleb kõigil, kes töötukassas arvel on lapsed ära võtta.
Selle pere töö ongi laste kasvatamine ja riigi ülesanne on neid selles osas igate pidi aidata. Selleks ongi olemas lastetoetused jms. Isa ja ema ei joo, ei tarbi narkootikume, on kokkuhoidvad ja armastavad oma lapsi. Kirjutad, et " Lapsi on ikka raske kodust ära viia, sest lapse jaoks on see normaalne elukeskkond"
Selge see, lapsed on ju mõistusega olevused ja tahavad olla ikka seal, kus on normaalne elukeskkond koos armastavate vanematega.
Kas saan õigesti aru, et kipud päris tihti lapsi nende normaalsest elukeskkonnast ära viima??? Tänapäeval on selle vastu igasuguseid häid ravimeid ja näiteks jooga aitab hästi ja kindlast võta aega oma pere ja lastega koos olla.
E
!/ 5. november 2014, 10:35
Ei tasuks üldistama hakata. Töötul ja töötul on vahe!
l
Laps/ 25. november 2014, 14:22
hoiab oma kodust kümne küünega kinni, vaatamata sellele missugune see kodu on ja millised vanemad on.

v
5. november 2014, 01:02
Vaatan seda videot ja keen vihast. See eit korrutab oma KOHTUMÄÄRUST nagu mingi kuradi papagoi. Nagu laps sellest peaks aru saama. Kohus on jumal kes määrab ja siis käsutäitjad nagu robotid täiesti ebainimlikult rebivad lapse oma kodust, oma kindlusest, välja???? Kus me elame??????
<
5. november 2014, 01:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
n
nii see on/ 5. november 2014, 01:04
algusaastail tehti katseid koolilaste peal, enam nad ei julge
w
wtf/ 5. november 2014, 01:43
Ise ka aru saad mis paska sa suust välja ajad?
i
5. november 2014, 01:58
ise ka aru saad, kui loll sa oled??? hari ennast natuke ja mitte PEAVOOLU meedia kaudu
p
5. november 2014, 08:46
Palun tõestust sellisele karmile väitele. Kui see peaks nii olema, miks sa ei võta midagi ette? Kus on kodanikujulgus? Anna asi meediasse, tee vihje Pealtnägijale, anonüümselt kommenteerida ja lollust suust välja ajada võib igaüks.
n
Nelli Teataja/ 5. november 2014, 00:57
nende perele osaks saanud kannatustel võib olla korruptiivne taust: linn võib tahta munitsipaalkorterid maha müüa.
k
5. november 2014, 15:47
Kohutavalt rumal arvamus! See ei ole munitsipaalkorter, samuti ei ole linna omandis. Mis müügist saab jahuda?! Tundub, et Nelli Teataja on lihtsalt sopaloopija, kellel puuduvad igasugused teadmised!
o
pooltõde tõesti / 5. november 2014, 00:47
oleks miskit õigustavat nii räige lapse traumeerimise kaitseks öelda , siis oleks see ammu kirjas olnud
täielikult jääb mulje, et rahvusäärmuslasena läks isa tülli venelasest sotstöötajaga ja oligi kättemaks käes
mis puutub lastekaitsjatesse siis olen näinud koolipsühholoogist lastekaitsjat kes ilma südametunnistuse piinata esitab lapse kohta kontrollimata valeandmeid ning rikub armukesena võõrast perekonda
või oli siis nii , et kunde kes natuke puistas ootas juba kasulast, 730 euri ju suur raha
ei sotsidele ja ei reffidele kes uut lastekaitseseadust vorbivad kus riigil on suurem õigus lapsele kui vanemal
s
5. november 2014, 07:38
Sotsiaaltöötaja oli eestlane. Ei maksa teisi rahvusi halvustada.
n
5. november 2014, 08:57
Noh,kust need samasoolised muidu lapsi saavad,ikka niiviisi!
p
paluks/ 5. november 2014, 00:38
Selle lastekaitja seal videos oli ika väga julm inimne,kes ei sobi oma ameti kohale,,ja kui uuritakse kõiki asju,,äkki siis uuriks ka seda nn lastekaitsjat,kes käitus ikka väga ülbelt mul tuli jube kurbus,et selllised on meil ametnikud,,jube inimne,kes käitub selliselt lapsega,,kuidas selline inimne sai lastekaitsesse tööle,,tema töö stiil on küll vastupidine,,palun uurige selle töötaja tauta,,seenaisterahvas seal videos ei sobi oma TÖÖle,,kordan ei SOBI,,kui lastega tegelevad inimesel on selline ülbe käitumine jah siis ei imesta,et mõni laps tule avab,,kahjuks see nii on,,Palun tehke midagi selliste b töötajatega,,lapsega peab käituma inimlikult,aga selle lastekaitsja jaok oli see 10 aasatne poiss ühik,,vabanadan väga nagu kalts,,väga kurb,et selliseid töötajaid on,,kui lastekaitsetötaja näitab võimu lapse peal,,siis on ikka väga pahasti,,kui ma poleks seda videot näinud,siis ma ei usuks seda,,
m
MINa ka/ 5. november 2014, 00:38
kommetaare on selle loole päris palju.mina pooldan häid ,ka mina vihkan sotstöötajaid,nad isegi ei taha ära kuulata mis sul öelda on olin ka mõnda aega töötu kogusin alati julgust ,et sealt uksest sisse astuda.
t
TRA/ 5. november 2014, 00:20
Mina oleks automaadist tule avanud,kurat kodu on ju kindlus ja oma laps on kõige kallim vara.
s
Saarlane/ 5. november 2014, 09:38
Iga õige Eestlase aukohus oleks tappa üks ment elu jooksul.Siis alles jäänud mendid hakkaksid mõtlema,mida teha võivad ja mida mitte.
k
Kuule.../ 5. november 2014, 10:43
mine kooli tagasi ja hari ennast natuke! Või on sul sõjavägi vahele jäänud? Haige jutt!
w
5. november 2014, 00:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
o
..../ 5. november 2014, 14:44
otsus jms kõik tehtsi tagaselja oma, st vanematel polnud lootustki ennast ja enda seisukohti kaitsta kohtus.

v
Varsti juba kahe lapse isa./ 5. november 2014, 00:13
Mina arvan, et siin kahjuks jätab keegi midagi rääkimata. Vaadates videot on ju selgelt näha, et kodu on korras, laps pli ka nag viisakalt riides. See, et sots töötaja arvab et vanemad ei saa pakuda oma lastele kõike luksust mis vb on neil karjääri muttidel kes pole elun elus munnigi näinud siis on siin Eesti riigis ikka midagi juba valesti ja tekib küsimus mida kuradit ma siin veel üldse teen. Cmon ma saan 1000 euri kuus palka puhtalt arve peale ja ka minul ei ole kodus nõudepesu masinat :D ja elan üüri korteris. Kas selle tõttu jääb mul pojal miskit saamata. Minu poeg saab endale lubada teda armastavad vanemad kes temast hoolivad. Mis õigus annab sots töötajale õiguse võtta laps ära vanemalt kes teda armastab. See sots töötaja ehk pole ise veel lapsevanemgi ja seda enam kust kuradi kohast tema siis teab öelda kas vanemad oma lapsest hoolivad kui ise pole saanud vb seda hoolivust veel oma lapse vastu näidata ja kes teab ehk ta ei teagi mida see tähendab. Ausalt öelda saaks siis korjaks selle peale oma asjad kokku ja läheks ära siit Eesti riigist koos perega.
m
mõistuse vastane/ 5. november 2014, 00:04
Lapsel on kodu,kus ta tahab olla.Olgu see siis kui halb tahes.Lapsele kätega kallale läheb võõras inimene.KOHUTAV.On võimalus vahetada kooli,õppida kodus jteisigi.Kui selline laps haaraks püstoli,kui tal see oleks.on jälle laps süüdi.Tule taevas appi,kas need olid lastekaitsjad.Sandi pajukile panna,töölt eemaldada,nad ei oska neile usaldatud tööd teha.
h
Heiki Treier, pereisa. / 4. november 2014, 23:55
Inimesed siin küsivad ja tahavad selgust. Mina selgitan ja kirjutan, palju jõuan. Olen sellest palju kirjutanud. ÕL. PM jne. neid kirjutisi lihtsalt ei avalda. Sõnavabadus ? Teine pool ei tee piiksugi, ei anna ühtegi kommentaari. Kas või valetaks, nagu nad on hõik toimikud valesid ja väljamõeldisi täis toppinud. Eks väitku vastupidist. Võtku mind selle kommentaari eest vastutusele. Kuna ma ei valeta, siis ei saa. Tulevad külla võetakse videosse. Vaesekesed...?
n
no näete/ 5. november 2014, 01:16
selle inimese kommentaar nüüd küll arengust mahajäänud hullukese oma pole, siin taga on raudselt miskit muud , rahvuste vaheline viha ja kättemaks kindlasti
eks tuleb vist varjupaika paluda sealt kus välja ei anta Valgevene näiteks, naabrinaise sugulase sõnul kes sinna elama läks olevat meiega võrreldes väga normaalne riik , Venemaa on natuke liiga kriminaalne, poiss tuleb siis takkajärgi välja nõuda muidu parseldatakse meil veel väismaale nagu varemgi tehtud on , pärast siis tuleb uudis et jäi haigeks ja suri ära
p
paneme uuesti/ 6. november 2014, 21:20
mina selles olukorras paluks küll varjupaika sellisest riigist kus välja ei anta, Venemaa on kahjuks liiga kriminaalne, Valgevene olevat meiega võrreldes täiesti normaalne, naabri sugulane läks kuid naaber lisas, et eelistavat oma rahvust
ja miks konnentaar kustutati ? kas see oli hullem kui selline tegu? normaalne reaktsioon hulluks läinud läänest inspireeritud tegudele
t
tõega näkku/ 4. november 2014, 23:54
JUST NII VÕIKALT KÜÜDITAS GESTAAPO JUUTE JA MUSTLASI JA SAMA TEGI STALINLIK REZIIM, KUS ISEGI LASTE PEALE EI HALASTATUD. ANNO 2014 ON TIMUKAD TAAS VÄLJA ILMUNUD JA SEDA MEIE ISESEISVAS RIIGIS
p
poro/ 4. november 2014, 23:48
Umbes nii nägi välja ka küüditamine ilmselt. Sõbralikud mundris mehed ütlesid, et meil on kohtumäärus ja hakake astuma.
r
5. november 2014, 00:48
RÄME IRW! ... nii ta on
s
Saabas/ 5. november 2014, 06:59
Siis lubati ka ühte ja teist kaasa võtta ja anti tavaliselt tund aega asjade pakkimiseks.
Poisile ei antud mingit aega, aga tegelikult jalanõud võeti vist kaasa.
h
häbi/ 4. november 2014, 23:41
Üldiselt oled vaene viime su lastekodu...kuratküll jätke pere rahule...laps ei taha..aga mingi jobu otsustab...jube riis ausalt..häbi on selle riigi passi omada
j
Järva Jaan/ 4. november 2014, 22:45
varsti on sis kuulda kasuperedes tulistamist?
i
Isa/ 4. november 2014, 22:45
Vägivald sünnitab vägivalda. Lastekodus saab see sisemine viha veel aastaid kasvada. Kui see lõpuks avaldub, siis saavad kõik käsi laiutada ning ametnikud üksteisele lolli näoga otsa vaadates küsida "mis nüüd juhtus?" Kurb.

j
Jaan/ 4. november 2014, 22:42
"Me peame täitma seda, kus sul on määratud elada"??? Mis mõttes nagu?? Ega siis kohus ei ole mingi jumal, kes määrab kellegile midagi! Lapsel on määratud elada ikka oma enda kodus koos vanemate, vendade ja õdedega. See et tullakse ja viiakse laps kodust ära pole õiglane ja samuti ka see, et lapsevanemaid ei teavitatud kohtu määrusest. Kui ema oleks väga tahtnud, siis ta oleks kõik abinõud kasutusele võtnud, mis võtta andis
k
Krdi Mendid/ 4. november 2014, 22:41
Karistamatud mölakad. Pohhui sellest Eesti Vabariigist.
v
Väga / 4. november 2014, 22:27
kohutav vaadata niisugust räiget terrorit lapse kallal! Viiakse kodust ära nagu kassipoega turjapidi !Loomi koheldakse ka meil paremini!! Muidu on alati jutt kui õpetajad koolis midagi ütlevad või hoidku selle eest, et sõrmeotsaga puutuvad, on vanemad koolis kaebamas ja sellist terrorit lausa õigustatakse.Lapsele on suurim trauma kui teda lahutatakse vanematest ja oma kodust, olgu see milline tahes. Aga seadused, mis kõik Eesti Vabariigis on, no andke andeks, need viivad juba absurdini!
a
ah et juba hakkab peale!!/ 4. november 2014, 22:07
laste ära võtmine on ju mujal maailmas suur äri
ja imik muideks suri uue hooldaja juures
millest selgub see toimetulematus kui näha , et kodu on korras?
p
Probleem on mujal/ 4. november 2014, 21:31
Seed sotsiaallaimajad väidavad, et poisil olla diagnoositud debiilia. Paraku lõpetas poiss selle peale tavakooli kiituskirjaga. Asja taga on lastekaitsajte poolt mahitatav nn kasuvanemate lasteäri. Meil on olemas juba inimesed, kelle eesmärgiks on hankida omale paras ports võõraid lapsi ja seejärel saavad nad nende abil nii suure hulga kõiksugu toetusi, hakkma panna. See 7 lapsega pere ei näe kunagi veeranditki neist toetustest, mis käivad läbi 7 kasulapsega peredest.
v
Valgas.../ 4. november 2014, 23:15
on pere kes võtab omale ainult puudega lapsi ja just väikese vaimupuudega , neid võetakse isegi Viljandi Lastekodust . Kui on nii abivalmis pere võiks ju võtta ka n'äiteks ratastoolis lapse aga võetakse just sellised keda on võimalik nädalaks erikooli saata ja ise kodus logeleda. Alati on hea vastata mul on 6 last mis siis, et nädalasees pole kodus ühtki.
a
ass/ 4. november 2014, 21:00
üks mõrtsukas juurde toodetud, tehtuds
h
hull loom/ 4. november 2014, 20:42
p
Pohhuist/ 4. november 2014, 20:35

a
arvan/ 4. november 2014, 20:33
Et lapse eemaldamine kodust peaks käima hoopis viisakamas vormis, et lapsele enne ikka selgitatakse, mis ja milleks ning mis teda ees ootab, mitte nii et võõrad tulöevad ja lapse endaga kaasa tirivad. See on täiesti väär. Kas on see tegevus kenasti reeglina kirja pandud, kuidas peab toimuma lapse ära viimine kodust. Seda kõike saab ka ilma last traumeerimata teha. Siin filmis aga toimus nagu lapse röövimine vägivaldne äraviimine.
r
Raks/ 4. november 2014, 20:22
Aga see on ju Eesti kus toimuvad kohtuotsused ei tea kus.Puuduvad advokaadid ja süüalused on vaid kellegi otsused.Samas ka kohtutäiturid saavad ei tea kust käsud.Võeti ka mult kohtutäituri poolt kunagi arvelt maha ja raha tagasisaamine võtis mitu nädalat.Jookse mõõda panku ja tõest ,et ajal mil anti ajutine luba kuniks trahv makstud ,et oled selle maksnud.Vahet pole ,et load olemas.NSVL aeg tehti ühepoolseid otsuseid paari kaebuse peale.Praegu peaks olema ikka kohtus mõlemad pooled siis on loogiliselt tegu kohtuotsusega.Aga kes tahakski neid kalleid advokaate kinni maksta.Riik hoiab õiguse nimel ka kokku ja vaesemal rahval pole õigust mögiseda siin riigis kui advokaati palgata ei jaksa.
r
Raksile/ 4. november 2014, 20:28
Kui tõesti puhas poiss oled, siis tea, et kohus mõistab sinu advokaadikulud vastaspoolelt välja, kui vastaspool kaotab.
k
kallis pere!/ 4. november 2014, 20:16
Palun votke yhendus Carmeniga Kanal2 saatega Komando. Carmen on siiras ja abivalmis naine. Loodan,et saate eluga rahulikult edasi minna. Kallistan koiki teie lapsi!!!!
m
Mari/ 4. november 2014, 20:21
K-Komando, nalja teed? Vaata mis jama ja saast saade see on, sisutyhi.
k
K-Komando tuleb kindlasti appi/ 4. november 2014, 20:40
See on väga hea saade. Maril lihtsalt hirm nahas.
Pereisa saab siit vihje saata:
http://kanal2.ee/saated/C-Komando
a
Aga.../ 4. november 2014, 20:08
lapsed ei taha ju kunagi sellistes olukordades võõrastega kaasa minna.Väiksemad lapsed röögivad veel hullemini,kui neid vanematelt ära rebitakse. ja lastekodudesse viiakse.Loomulikult on see karm, aga selle eest tänagu nad tulevikus enda vanemaid...Ja pealegi, siit uus küsimus- miks riik laseb arengupeetusega inimsetel lõputult paljuneda?? Kurat, kui on näha, et ta ei tule toime ei enda, ega ka enda lastega, kas siis poleks INIMLIKUM mõelda steriliseerimisele?? Et vältida tulevikus nende õnnetute laste saatust, kes samamoodi ära viiakse?!
h
Hm/ 5. november 2014, 07:33
Küll sul on ikka palju tööalaseid kogemusi? Justkui kogu aeg tegeleksid laste kodust ära viimisega. Millistest arengupeetusega inimestest sa kirjutad, kes ei tule enda ja oma lastega toime? Miks peaks üks terve naine ennasdt steriliseerima?
41 on ju noor inimene. Meil sünnitavad 45 ja vanemadki.
d
Dr. Noormann/ 5. november 2014, 07:41
Lugedes Sinu kommentaari tekib küsimus, milline norm näitab kas on arengupeetus või mitte? Kui Sinu tulemus jääks pügalavõrra alla keskmise, kas siis läheksid vabatahtlikult arstiga rääkima, et oleks vaja teatud protseduurid ära teha?
a
AJUVABA!!!!/ 4. november 2014, 19:59
Nüüd ongi siis nii et kui lapsel pole eakohaseid mänguasju viiakse kodunt minema. Parem õppigu ise inimest tundma ega vaesus ei tähenda midagi jah ja kui 10 aastane laps ongi tund üksi kodus on tal ju ikkagi vanemad kes koju tulevad ja söögi teevad!!!
k
Kühvel/ 4. november 2014, 19:11
Nüüdsel ajal on nii, et iga nurga tagant nuhitakse kudas sa oma lapsi kasvatad. Väga paljudel sellistel juhtumitel tahad hakata mõtlema, et ega lapsed ju pole inimesed. Nad on riigi omand juba sündimisest saadik, samamoodi niikui Hitleri saksamaal, et aga saaks siis Hitler Jugend paremaid poisse.
p
4. november 2014, 21:16
ö
öö/ 4. november 2014, 19:10
Sain ka lapsena rihma, aga oma vanemate peale viha ei kanna. Kõrgharidusega ja kained vanemad olid. Vanaema hoidis alati vitsa kapi otsas, aga seda läks harva vaja. Kodust mind, jumal tänatud, minema ei viidud. Ükski mu elu solvumine pole nii tugev, et ma kellegi peale viha kannaksin, aga mõnda oma tegu häbenen elu lõpuni. Olgugi, et need olid lapse tembud. Minu vanemate kasvatus on vilja kandnud, ei muud. Millised on tãnapäeval kasvatustöö viljad, seda saime just hiljuti näha.
j
jajah,/ 4. november 2014, 20:06
ühte vilja õnnestus lugeda, aga milliseid kasvatusmeetodeid kasutati, seda mitte.
See lugu, millele viitad, ei sobi kohe kuidagi üldistuste tegemiseks. Niisamuti ei sobi ka hiljutine väga traagiline lugu karmist kasvatusest üldistuste tegemiseks. Oleksid omal ajal vähem vitsa saanud, oleksid ehk vähe lahtisema peaga ja omaksid ehk isegi tiba analüüsivõimet. Praegu ei oma eriti, kui mõrva puhul sinu poolt pakutav diagnoos "rihma puudumine".
t
to jajah/ 4. november 2014, 20:20
tänapäeval näha jah, kui lahtise ja toredad on vabakasvatusega lapsed, koolid on sellisedi ülbikuid täis nii, mis jube.
Teiseks, need, kes on reklaami taga olnud ära löö last, on paljud olnud laste vägistajad (üks oli vist Kauri nimeline) ja pedofiilid sulle ka teadmiseks
t
to to jajah/ 4. november 2014, 21:19
Nõukogude ajal oli koolis täpselt samuti ülbikuid, et jube. Õpetajatega nad nii ei julgenud jah, aga nõrgemate kaasõpilastega küll.
e
et siis?/ 4. november 2014, 21:23
Kuna on laste vägistajad, siis peaksin näiteks mina oma lapsi peksma või?
Ei kallikene, mina ei hakka sul küll siin miskit kampaania korras tegema.
Kasvatan nii nagu emainstinkt ette ütleb. Pole see minu eellasi alt vedanud ja pole pidanud ka mina oma lapsi karistama, saavad sõnadest aru küll, teavad tegude vahet ja teavad tagajärgi. Arvatavasti siis vähe lahtisema peaga väi avarama silmaringiga vist?
Tunnen väga palju inimesi, kes ka rihmata teevad heal ja halval vahet, ja kes teavad tegude ja ka tegemata jätmiste tagajärgi. See polegi niii keeruline, ausalt!
v
5. november 2014, 15:01
vaat et oma lapsele rihma ei anna ei tutista ega ka pepule plaksu anna, tänapäeval tuleb lapsi kasvatada mannavahu ja vatiga, Oled veel kurjategija ka.

m
merike/ 4. november 2014, 19:05
kohtumääruse alusel asjastatud lapsed.
s
seda/ 4. november 2014, 18:55
videot vaadates tundub, et kahvatuvad stalini repressioonid ja hitleri hirmuteod. Millal hakatakse feminismi kuritegusid uurima?
o
Ori/ 4. november 2014, 18:54
Paistab,et Riigikogus on 101 liiget! Kes peavad end jumalast kõrgemaks...Kutsun kõige vägevaima Eestisse,et ta tuletaks meelde kes on kõige vägevaim ja kellest ei tohi üle sõita.
Rahvas jääb puutumata,aga jumalaks pidavad riigikogulased..saavad tunda tõelist Jumala Õiglust.
k
Kodanik/ 4. november 2014, 18:34
Loomulikult just sedasi me loome riigivihkajaid,aga kui asja laiemalt vaadata,siis ka see on genotsiid eesti rahva vastu.Niimoodi hävitab riik oma rahvast-süstemaatiliselt ja enesekindlalt.
m
Miks nii/ 4. november 2014, 18:25
Selle pärast et eestit juhivad reformibolševikud kellele on südameasi panna lapsed parteilisse lastekodusse kus toimuvad poliitloengud igal neljapäeval
v
4. november 2014, 18:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
s
steriliseerimine on vast inimlikum/ 4. november 2014, 18:54
kui lastele nimme psühhotrauma tekitamine. Noh,aga steriliseerimine ei paku jälle nii palju mõnu kui oma võimu nautimine
h
Häbene/ 4. november 2014, 20:48
Laps kisti ema käest juba sünnitusmajas ja viidi lastekodusse, kus ta 2-aastasena suri, sest lämbus oma oksesse. Tol ööl oli tööl ainult üks kasvataja.
a
Ann/ 4. november 2014, 18:10
Kuidas siis nüüd selle seadusega oli kus ei tohi lapsi füüsiliselt karistada,emotsionaalselt traomeerida jne... Kas ametnikude puhul ei kehti Eestivabariigi seadused? Ametnik muutkui traumeerib last oma kohtumääruse segase jutuga, võtab natist kinni ja lohistab aga kodust minema. Kus nüüd on lastekaitse ja lapse õigused?
a
Annile/ 4. november 2014, 18:14
Ja millele see ametnik viitama pidi? Kui ta on kohustatud määrust täitma, siis njust seda ta ütlema peabki.
Ja see, kui kõik ei käi laste tahtmist mööda, ei ole laste traumeerimine.
a
Ann/ 4. november 2014, 18:18
Räägi lapsega. Minuarust oli kunagi mingi selline lause. Seega füüsiline kontakt on ju lubamatu? Või olen ma millegist valesti aru saanud?
a
Annile/ 4. november 2014, 18:22
Kas sa tõesti usud, et nimetatud situatsioon oli neil esimene kord?
Ja füüsiline kontakt oli täiesti lubatud. Sest täideti kohtumäärust.
m
merike/ 4. november 2014, 18:35
ühesõnaga kohtumääruse täitmisel on võõrastel lastega füüsiline kontakt lubatud, kuid lapse vanemal see lubatud ei ole?
i
5. november 2014, 15:03
Igasugune vägivald lapsesuhtes on karistatav ja keelatud ära enam aja lolli juttu.
m
merike/ 4. november 2014, 18:57
selgub ,et kohtumääruse alusel muutub laps subjektist objektiks, mida võõrad võivad lihtsalt füüsiliselt teisaldada punktist A punkti B.
m
Merikesele/ 4. november 2014, 19:54
Ja kuidas sinu arvates täidetakse meil riigis kohtulahendeid, kui inimesed vabatahtlikult neid täita ei taha?
Jätame ka elatise meestelt võtmata, kui mehed ei taha?
Kui elu oleks nii lihtne, nagu sina ette kujutad, siis meil ei oleks üldse selliseid teemasid.
m
merike/ 4. november 2014, 20:37
seda minagi räägin, et raha ongi see peamine põhjus, miks laps muudetakse subjektist objektiks. Alimentide või kasuperele lisasissetuleku saamiseks.
j
4. november 2014, 21:21
jäta juba oma tühi targutamine

k
Kaitsta tuleb lapse tegelikke huve / 4. november 2014, 17:58
v
Viljandist/ 4. november 2014, 17:49
Küll te näete,see poiss on juba psüühhiliselt traumeeritud.Poiss kasvab ja aeg ei ole kaugel kui see sotsiaal töötajaga juhtub sama lugu mis juhtus meil Paala koolis.
m
4. november 2014, 17:53
mis pihta see õpetuseks. tegelikult oleks see päris paras.
k
4. november 2014, 18:22
kas siis Paalkooli poiss oli lastekaitsjate tagakiusatav
e
5. november 2014, 00:41
k
Kati/ 4. november 2014, 20:07
m
mh/ 4. november 2014, 17:41
Haige värk,haiged vanemad.Tööd teha ei viitsita,ainult tittesid toodavad.
k
Kandidaat nr. 797/ 4. november 2014, 18:33
http://poliitika.postimees.ee/kandidaat/14235
Poolkirjaoskamatu isa kandideerib, ise on riigi ülalpidamisel oma perega!
m
4. november 2014, 18:45
MIks poolkirjaoskamatu? Ära anna hinnanguid, kui ise ei tunne.
m
miks...?/ 4. november 2014, 17:39
Miks ei käi vanemad tööl?Miks tehakse lapsi kui ei suudeta neid üles kasvatada?Kus on selliste vanemate mõistus,et sellises vanuses tittesi teha.Selleks sünnitada lapsi,et nende elu raskeks teha?Need ei ole vanemad vaid vastutustundetud olevused.
t
to miks....?/ 4. november 2014, 17:44
kuidas sa ise üldse tööle said ilma hariduseta? mis tittesi ja tittesi, õpi eesti keel ära.
i
4. november 2014, 17:46
K
./ 4. november 2014, 20:12
Kus see isa tööl käib? Maksab makse riigile ka või? Kui 2011, aastal lapsed kohtumäärusega kaheks aastaks perest eraldati, siis sätestas määrus selle, et vanemad peavad leidma endale töö ja tagama lastele stabiilsuse, Praegu on aasta 2014 ja lapsed on endiselt perest eraldatud, sest töö leidmise asemel treitakse aga tittesid (vaimupuudega) juurde, filmitakse iga enda vastuhakk seaduseesindajatele üles ja etendatakse endast meedias "süütuid kannatajaid". Need vanemad kultiveerivad oma lastesse selle, et seadused on rikkumiseks ja võimuesindajatele vastuhakk on normaalne nähtus. Nii kasvatataksegi kurjategijaid. Selle asemel, et end käsile võtta ja ennast muuta, et lapsed tagasi saada (vanemlikke õigusi ei ole veel ära võetud), tehakse mingit palagani. Loodetavasti võetakse vanemlikud õigused siiski ära, sest on selgelt näha, et need inimesed ei ole suutelised normaalseid ühiskonnaliikmeid kasvatama. Lastekodus oleks lastel mingigi võimalus, selliste vanemate juures aga on asotsiaalsus garanteeritud.
j
Jama jah/ 4. november 2014, 17:53
No eks see laps samasooliste perre anti toidule.
n
No.../ 4. november 2014, 17:32
loomulikult on kohutav seda vaadata. Aga siin peakski ühest asjast aru saama. Nimelt seda,et asi üldse nii kaugele läks ongi ju VANEMA käitumise tagajärg! Tema ongi on ju see, kes eiras kokkuleppeid, ei andnud näole, käskis lapsel valetada jne...Loomulikult peavad ju ametnikud käsku täitma ja edsisi meetmeid kasutusele võtma,Kuid paraku see vanemaid ei muuda! Antud hetkel on mul südamest kahju sellest, et poisil sellised vanemad on.Tõesti, nutt tuleb peale.Poiss on tegelikult aruka olemisega ja usun, et tal õnnestub kunagi asjadest paremini aru saada. Aga te ei kujuta ettegi, kuidas sellised vanemad oma lapsi üles keeravad ja ässitavad ja manipuleerivad nendega....ja lapsed teadagi, täidavad käsku, sest tegu on ikkagi nende emaga/isaga....Vot see on masendav!
m
Masendav/ 4. november 2014, 18:01
Kohutav oli seda videot tõesti vaadata, sest lastekaitsetöötajal puudus erialane kompetents. Kui teie koju marsib terve hulk võõraid inimesi, ja vastuseks teie küsimustele on üks ja ainus "vastavalt kohtumäärusele", siis seda on liiga palju. Seda enam, et tegu lapsega. Oleks ju palju inimlikum, kui ruumis oleks viibinud ainult psühholoog ja lapse tugiisik, kes oleksid lapsega vestelnud, selgitanud kohtumääruse sisu, rääkinud edasistest võimalustest jms. Ka on elementaarne, et kui lõplik lahendus veel selgumata, on laps ikka oma kodus, mitte võõraste juures.
N
./ 4. november 2014, 20:22
Need lapsed on perest eraldatud olnud (koduskäimisõigusega) juba aastaid. Praegu oli asi lihtsalt selles, et lapsevanemad ei taganud lapse koolikohustuse täitmist. Kümneaastane laps ei käinud koolis ja vanemad ei pilgutanud silmagi. Mis vanemad need on? Kohtumääruse alusel võib eraldada lapsed esialgse õiguskaitse korras perekonnast. See on periood, kus lapsevanematel on võimalik tõestada, et nad soovivad ja suudavad oma lapsi ise kasvatada, Need lapsevanemad aga ei soovi oma elustiili: töötus, abirahadest elatumine- muuta ning ilmselt on kohus lõpuks sunnitud neid laste hooldusõigusest ilma jätma.
Mina tean perekonda, kelle lapsed eraldati perest ning vanemate hooldusõigus peatati, kuna peres olid rasked alkoholiprobleemid. Kuid ema tahtis ise oma lapsi kasvatada ning muutis ennast. Jättis joomise maha, kolis teise kohta, teenis Soomes raha, muretses korteri, tegi remondi ja kui tema asi uuesti kohtus arutusele tuli, siis kohus andis talle lapsed tagasi, sest oli näha: vanem soovis iseennast muuta, et oma lapsi ise kasvatada. Praegusel juhul ei anna aga vanemad üldse endale aru, et ka nemad on midagi valesti teinud.
j
jube/ 4. november 2014, 23:20
jah, siberisse viidi kah nii, et täideti käsku. Need on need "seaduskuulekad" kodanikud
s
SÕNATU :// 4. november 2014, 17:28
Eesti seadused aina lollimaks lähevad.. Kas tõesti enam laste arvamus üldse ei loe.. Kui lapsel on kodus hea olla,siis miks viiakse ta sealt minema.. Ja selline lastekaitse töötaja ? ? On sul üldse paberid selles ametikohas käes ? Oled sa seda üldse õppinud ? Arvan,et mitte.. :D Krt kas teil endil on lapsi ? Mida arvate kui lihtsalt tullakse ja võetakse teilt nad ära ? Oleksite õnnelikud? Vaevalt.. Minge otsige peresid kus tõesti vanemad on joodikud ja ei lastega hakkama aga ärge võtke ära neilt ,kes sellega toime tulevad ... Lihtsalt väga haiged inimesed.. :(
e
Enne loe, siis sõima/ 4. november 2014, 17:47
Ei ole need asjad nii ühepoolsed kui tundub:
http://epl.delfi.ee/news/eesti/kuus-vaikelast-eraldati-perest-mis-neist-edasi-saab?id=57718464
Selle kirjelduse järgi ei ole seal mingit "toime tulekut".
Ärge laske ennast lihtsalt ühest videost mõjutada, uurige tausta ka.
l
Loetud/ 4. november 2014, 18:23
Suures osas otsitud põhjused. Loen sealt, et väikesed lapsed eraldati oma vanematest, viibivad kolmes lastekodus ja ootavad oma saatust. Mille eest??? Artiklis kirjeldatut juhtub ka parimates perekondades.
Ei ole need asjad nii ühepoolsed kui tundub:
http://anonestonia.blogspot.dk/2014/11/leinas-vanemad-ametnike-sekkumiseta.html
Selle kirjelduse järgi on neil toimetulekut küll ja veel.
k
keelata/ 4. november 2014, 19:52
lapsele rinnapiima, see on küll kuritegu. Isegi nõuka ajal andsid haiglates võõrad emad võõrastele lastele rinda. Siis teati ja osati rinnapiima väärtustada. Leian, et selline teguviis on kuritegu. Aga mis siin rääkida, üleval istuvad "targad" mehed ja naised, kes kastidele uusi seinu taovad ja lihtinimesi siis nendesse kastidesse suruvad. Olen kohanud tänapäeval noori, kes ikka seesugust iba suust välja ajavad ja mõistus täpselt kasti mõõtu. Alles on inimesi, kes veel mäletavad kuidas asjad õieti käima peavad. Igal vallal omad vaesed. Kui on aitajaid, siis on kui pole, tuleb ise hakkama saada. Aga niiviisi lapsi rinnalt rebida ja haluna riita pista on jubedus. Ah, eks meie inimesed n juba enamus robotid, ega omal mõtlemist pole. Kusjuures, nad täiega arvavad sealjuures, et teevad head. Aga sa vaata, kui läheks ja võtaks mõne tähtsa nina käest näiteks tema koera ära :) Vot siis oleks vingu täiega. Aga siin on tegu lastega ja video järgi kuulates, üldse mitte lolli lapsega. Tundub, et riigil ongi idee targemad ja ise mõelda suutvad indiviidid hävitada. Eesti on üks lollide riik. Kala mädaneb peast ja see mäda on juba mõnuga voolama hakanud.
a
a./ 4. november 2014, 17:23
Kohtumäärus ... nagu laps saab aru, mis selle kohtumäärusega peale hakkata.
Minu tagasihoidlik arvamus on, et sellise käitumisega tekitasid nad trauma poisile.
Kui mina oleks 10-aastane poiss - siis oleksin ma väga vihane, solvunud, pettunud ja segaduses. Ikka väga suur tunnete torm.
v
Vabariik/ 4. november 2014, 17:20
Kohus ei ütle mulle kus ma elama pean! Kui laps tahab kodus olla siis sinna ta ka jääb, ju siis pole seal nii hull nagu kirjutatakse kuna laps tahab ju KODU jääda. Selline see vabariiklus ongi, püss kuklas käid ringi koguaeg.
N
.........../ 4. november 2014, 20:59
No justnimelt. Tuleks tegeleda nende lastega kes ei taha kodus olla .Selle taga on palju suuremad proleemid.

d
dujd/ 4. november 2014, 17:16
Täiesti per*es.. varsti viiakse kõik lapsed asenduskodudesse. Ja siis kolivad kõik Eestist ära. Ma varem ei toetanud neid, kes ütllesid, et Eestis on sit* elada, kuid varsti pean ilmselt ise sama tõdema.. kurb! :/
i
irw/ 4. november 2014, 18:23
koli, koli, nt soome, seal lastekaitsjad juba sind ootavad
d
dujd/ 4. november 2014, 17:16
Täiesti per*es.. varsti viiakse kõik lapsed asenduskodudesse. Ja siis kolivad kõik Eestist ära. Ma varem ei toetanud neid, kes ütllesid, et Eestis on sit* elada, kuid varsti pean ilmselt ise sama tõdema.. kurb! :/
d
4. november 2014, 17:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
k
4. november 2014, 17:22
kas arvad, et mones teises riigis ei voeta ara kui sa poleneid voimeline normaalselt kasvatama
i
infosulg/ 4. november 2014, 18:25
enamus arvab- ei võeta, seega nad pole eriti informeeritud sellest, mis toimub mujal
h
Ho/ 4. november 2014, 18:12
Mine tõesti oma jumaldatud Soome. Sealne lastekaitse on juba legendaarne.
k
Kodanik/ 4. november 2014, 17:13
Pole mitte ühegi ametniku mõtteviisiga mitte midagi ühist,et nendega väiksemalgi määral tegeleda.
m
marx/ 4. november 2014, 17:09
Asi oli vist selles, et pere käis sostiaalabi küsimas. Laps aga viidi kasuperre.Ei saa lapsi kasvatada kui pidevalt abi küsid, aga kasuperes saab pereema selle eest riigilt palka.Eesmärk vist on see, et inimesed ei käiks abi küsimas, võivad muidu lastest ilma jääda.
m
marxile/ 4. november 2014, 18:18
Asi oli pigem selles, et vanemad ei suutnud lastega hakkama saada. Kui vanem ikka ei saa aru, et laps vajab arstiabi, siis on lastel on tõesti mingi hetk seal ohtlik olla.
Eestis on palju peresid, kellel väike sissetulek. Nendest peredes lapsed siiski alles.
Sest vaesus ei tähenda automaatselt hoolimatust või halvaks lapsevanemaks olemist.
Rääkimata sellest, et Eestis on ka palju tublisid paljulapselisi peresid.
a
Aga/ 4. november 2014, 19:12
kas riik suutis,kui võttis mõnepäevase lapse emalt ja sisuliselt saatis surema,sest ametnikud ei saanud hakkama.
m
mh/ 4. november 2014, 22:01
Ema, kes sünnitas 9. lapse )3 esimest võtsid tema vanemad endale kasvatada, sest ta ei saanud hakkama), ei suutnud suitsetamisest loobuda ega arstile minna. Laps sündis raske puudega ja imiku väärkohtlemine ema poolt toimus juba haiglas. Kui nad ei suutnud juba oma suuremaid lapsi viia arstile, ei põletushaavadega, ei epilepsiaga , ei liikumispuude raviks, kuidas nad saaksid erivajadusega puudega lapsega hakkama? Aga nad olid vihased, et neile ei antud selle lapse eest sünnitoetust, siis panid kohe järgmise hakkama. Vaesed lapsed...
m
Maksumaksja/ 4. november 2014, 18:56
Meie sotsiaalabi seisnebgi selles,et on vaja otsida materjali mille põhjal maksumaksjate raha saab tuulde loopida ja toita seda praegust vigast sõtsiaalhooldust ja ülepaisutatud töötajate armeed.
s
sulle veel vaatleja/ 4. november 2014, 17:05
Hahahaaaa, ütle mulle üks põhjus, miks sotsiaaltöötaja peaks nii tegema: põhjused sulest välja imeb ja muinasjutu kirjutab? Mis kasu ta sellest saab? Hunniku pappi? Arvad tõesti, et neil paljulapselistel vanematel on sotstöötajale 5 tonnine klots hambusse visata, et vanemlikke õigusi ära ei võetaks? Kui pole raha lastele elementaarsete asjadegi soetamiseks. Naeran suure häälega!
k
kraakleja/ 4. november 2014, 21:37
Kui suur see summa oli...? mis lapse ülalpidamiseks makstakse kasuperedele ja lastekodudele ... aaaa õige 730 Euri.... edasi mõtelge ise.....Palju saab last kasvatav ema ,kes last kodus kasvatab.....?
k
Kerli/ 4. november 2014, 17:03
Kurat see ei ole enam normaale , mis kurat siin toimub siin Eestis ? Lapsi ära viia , kuidas te selle tundega üldse olla saate , laps ei taha ja vägisi viiakse ! Ei jõua kohale , ime kui varsti emad ükshaaval nööri kaela toppima ei hakka või lapsed , midagi endaga ei tee... kui nii jätkub , lihtsalt tullakse koju ja viiakse laps ära enda vanemate juurest , milline trauma see lapsele on ja kuidas see mõjub ? Kas te sellepeale üldse siis ei mõtle. Kas see on siis normaalne w ? Te ei ole korras inimesed kes teistele nii teevad , jube mis toimub ! Peab midagi käsile võtma nii ei saa , kes te enda arust üldse olete lähete , võtate jõuga LAPSE jne. Mis kuradi seadused ? Mis elu see on ? Õudne ! Jube ! Karm !
s
4. november 2014, 17:03
See korter polnud ju nende isiklik, vaid linna poolt antud elamispind.Mis viga õelda , et nii ilus kodu.Keegi mainis , et oleks võinud vanavanemate juurde viia.Selle naise 3 esimest last juba kasvatab vanaema, palju temagi jõuab ja siis sünnitab see naine veel 6, no haige eit.
a
asi/ 4. november 2014, 18:05
polegi selles peres niivõrd, vaid meie lastekaitse seaduses, mis ei kaitse meie lapsi,kas siis hakatakse ka 65000 lapse äravõtmist lubama--nad ju ka elavad halbades tingimustes ja alla vaesuspiiri.vaadake missugustes tingimustes elavad lapsed-seda on ka näha Kodutundes--jõudu neile ja suur kummardus tiimile,selle töö eest.

v
vaatlejale/ 4. november 2014, 17:00
niipalju, et päris lambist ikka täiesti tavalisele lastega perele kärna keerata Lastekaitsega ei saa! Vihjaja vastutab oma sõnade eest ju. Kui ikka midai tõestada ei ole ja ametnikud miskit ei leia, siis saad ise karistuse.
n
No täpselt!/ 4. november 2014, 16:57
Mida te siin ahhetate ja õigustate, et mis õigusega lapsed võeti ja, et paljulapselistes peredes on lapsed oi kui õnnelikud: EI OLE ALATI! Lugege delfist kirjeldust, mis seisus lapsed olid..."emal" pole aega isegi arsti juurd elapsed viia! Üldiselt on ikka kahjuks või õnneks sedasi, et üksikud paljulapselised pered on need, kus vanematel on aega ja iga lapse jaoks suudetakse parimat pakkuda, ENAMUS on aga hoolimatud pered, kus vanemad on harimata ja muudkui paljunevad selle asemel, et kaitsta end soovimatu rasestumise eest ja pakkuda olemasolevale perele parimat!
m
mrk/ 4. november 2014, 17:32
Ühe lapse võtsid "lastekaitsjad" neilt otse sünnitusmajast - pooleist aastat hiljem oli laps surnud. Riigi eestkoste all!
Kui see oleks juhtunud vanemate hoole all olnuks ilmselt mõlemad juba vangis, praegu aga ei vastuta ükski ametnik. Kes on siin siis hoolimatu.
v
väga kurb/ 4. november 2014, 16:46
väga kahju ja väga kurb, eriti kui riik ja sotsiaal kisub su perest lapsed ja ise ei suuda paremini nende eest hoolt kanda ja ehe näide ju kui 1 nende laps juba hukkus riigi tõttu järelvalve asutuses hooletuse tagajärjel. Jätke see pere rahule ja kokku, oleks asi siis hull kui nad jooks ja laaberdaks ja ükskõik oleks lastest. nii see siiski ei paista.
k
kurvale/ 4. november 2014, 16:48
i
ikka kurb/ 4. november 2014, 17:52
lastega juhtub õnnetusi ja see 1 põletus pole näitaja, kus neid ortopeedilisi probleeme poleks ja lastel ongi tihti haigused, see ei ole põhjus peret lahutada vaid aidatagi sotsiaaltöötaja abiga asja hallata ja nõu ja jõuaga aidata. Selline lahendus on liiga radikaalne.
k
kurvale/ 4. november 2014, 18:11
Natukene naiivne on arvata, et tegemist on ühekordse intsidendiga....
Ja kui on kaebus, et radikaalne lahendus, siis võiks ehk mõelda, et kas olukord seal mitte ei karju radikaalse lahenduse järgi.
e
Ema/ 4. november 2014, 16:22
tahaks öelda seda mida tegin mina valesti ,kui hakkas sotstöötaja ajama minu lapse äravõtmisel oma võldsitud dokumentidega mida ta saatis igale poole.Lõpuks sai ise hoobi sai sellest töölt lahti.Aga see ei kustu minu ingelt iialgi ,ja ärge tulge ütlema et joodikutel juhtub nii,olen täiskarsklane,Vaid asi on selles et,nad ei taha aidata seda kes abi vajavad kergem on oma kaelast ära saata.
ä
4. november 2014, 16:53
Ära võta rünnakuna, aga mind siiralt huvitab, mitu klassi haridust Sul on, "ema"? Mitte üle nelja?
t
4. november 2014, 18:02
Teil paistab vähemalt kolm kõrgharidust olevat kuid jutu mõttest ei saanud aru? Oma suure tarkuse ja tähelepanelikkusega peaksite mõistma et teid kool enam ei aita. Pöörduge kiire abi saamiseks arsti poole.
v
Võin ju pöörduda, aga tahaks täpsustada/ 4. november 2014, 18:27
kas arstid ameti ühendamise korras nüüd tegelevad ka hariduse küsimustega?
m
Magistrant/ 4. november 2014, 19:15
Mida Sa kraaksud haridusest.Oled ise harimatu.Kui paljud paljulapselised emad on pidanud oma koolitee lõpetama,et SULLE upsakale oleks Eesti riigis edaspidi töölisi,kelle maksudest naudid oma pensionipõlve.
j
4. november 2014, 22:06
Jälle jäi mõte Teie jaoks arusaamatuks. Kurb. Tahtsin öelda et haridusega on Teil kõik korras. Psüühika on see murkoht Teie jaoks.
e
eee/ 4. november 2014, 17:02
tere "Ema" ! mmm suhteliselt keeruline jutt ... soovitan teil uuesti kooli minna :)
t
4. november 2014, 18:03
Teile soovitaks jällegi arstile pöörduda lugupeetud filoloog. Seniks kui aega on.
j
4. november 2014, 18:28
Ja kui aeg saab otsa, mis siis saab?
a
4. november 2014, 22:07
Aeg ongi otsas. siin ei aita arst ka enam
t
to Ema/ 4. november 2014, 22:18
Loodan, et asi teil ilusasti laheneb. Tubli oled ja kõike head te perele.
Endal on ainult üks laps ning mõistan, et need, kes pahandavad, on kadedad. Palju lapsi on suur õnn, hoia seda õnne, kallis naine.
k
karma/ 4. november 2014, 22:27
Sotsiaaltöötajad on väga ülbed ja kasutavad ära võimu positsioon.Tegelevad vale läbi surumisega ja selle asemel ,et peresid aidata,tegutsevad kiiresti,et saaks lapsed perest ära ja neil probleeme vähem.
r
raad/ 4. november 2014, 16:16
sotsialnikud treivad lapsi,sünnivad poolearused hüperaktiised keda sisuliselt pole kellegile vaja,elatakse toetustest sotsiaalmajas,protsessitakse riigi ja linnaga......
e
Enne mõtle, siis sõima/ 4. november 2014, 16:14
r
re/ 4. november 2014, 16:14
Ise olen ka suures peres kasvanud vōib olla tōesti pole emal aega kōigi lastega tegeleda ja ära kuuluta enamus muresid jagad ōedega ja vendadega nüüdseks olen 33 ja omal on kaks last rohkem ei plaani:) kuna lapsed vajavad aega ja palju muud.
Samas tagant järgi mōeldes ei kahetse et olen suurest perest vahest mōtlen kui oleksin üksik laps kas minust oleks saanud selline inimene nägu ma olen
Kōige raskem aeg oli koolis kus klassikaaslased ja ōpetajad mōtlevad et oled mingi vaene ja abivajav laps pidevalt koolis määriti pähe kaltsu riided mida ma keeldusin vastu vōtmas ja ōpetaja mōnitas et kas oled rikkas perest we jne,
Samas olen ōnnelik et on ōed vennad kellega suhtleme väga tihti ja hoiame kokku igas olukorras.
Üks tuttvav mulle ütles kuidas ma sinu pered kadestan sest olete nii lähedased üks teisele.
Oma lastele üritan selgeks teha mitte keegi ei sa asendata emad isad ōde vōi venda kōik elus möödub aga se jääb alatiseks.
Minu ema on tubli ta kasvatas meid 10 last üksinda ja kōik me olime kodus tema kōrval.
l
Loreida/ 4. november 2014, 16:14
Nimi muudetud.Olen kolme lapse ema,elame viiekesi abikaasaga õnnelikku abielu.Kallis rahvas mõelge natukene,kuidas minul ei tulda lapsi ära võtma.Seal peab ju midagi olema.
v
vaata ette/ 4. november 2014, 19:32
a
ainult kolm/ 4. november 2014, 20:01
mis eputad. sinusuguseid pisiperesi on palju ja mõned neist ka abikaasata. ja tulevad toime ja ei hüppa siin. jutt ei käi sinust, lollpea. jutt on hoopis ühest teisest perest ja nemad on momendil hädas.
3
3 täiskasvanud ja 2 teismelise poja ema/ 4. november 2014, 22:30
Midagi ehk ongi,kuid nagu näha oli Krimi saatest valetasid amtnikud juba lapse peal,et poiss oli vägivaldne ja sõimas amtnike.Kodu oli korras,vanemad polnud joodikud ainus süü,et vanad ja lapsi tegid. Ega me Hiinas ei ela.

n
nii/ 4. november 2014, 16:12
jube, millist vägivalda lapse kallal kasutati.
mõni ime, kui seesama ilge kogemusega laps aastaid hiljem mõne ametniku maha lööb.
e
Ettevaatlik/ 4. november 2014, 16:10
Meil on nii tugev naabrivalve,et ainsad trepikoja lapsed tulevad ka koolist või trennist koridoris nii,et keegi ei kuule.
v
Veel/ 4. november 2014, 16:06
Meil on nii tugev naabivalve ja vaikne,et ükski võõras jalg ei kõnni isegi trepi ees.
s
Suslik/ 4. november 2014, 15:59
m
Minu naaber.../ 4. november 2014, 15:59
...ongi selline 4 lapsega üksikema, kellel on kõik lapsed erinevate meestega. Elab üksi, suuremad on sunnitud tittesid kantseldama. Mingit õnnelikku pereelu ma küll ei näe seal. Õhtuti karjub oma tittede peale, suuremad karjuvad, et miks nemad jälle peavad tittesid hoidma, kui ema välja läheb tantsima jne. Tegelikult see kisa on väga häiriv. Äkki peaks ka lastekaitsesse pöörduma.
k
Kurat ise/ 4. november 2014, 18:35
u
U./ 4. november 2014, 22:40
Tegelikult peadki. Iga kodaniku kohus on teatada abivajavast lapsest.
1
15.40-le/ 4. november 2014, 15:53
Meil on enda tegemised ja ühegi võõraga ei tegele iial enam.
t
to merike:/ 4. november 2014, 15:48
Just- elus toimetulek! Aga miks need inimesed siis ei tule elus toime? Suurpere laps ei pruugi olla alati hea suhtleja, kes leiab sõpru j akaaslasi igal pool. Samahästi võib ta olla kinnine j aendassetõmbunud, sest kodus vanematel pole teiste laste kõrvalt tema jaoks kuigi palju aega olnud. Pealegi ma ei leia, et üksik laps peres, kus on nt koer oleks õnnetu! Koeraga saab mängida ja suhelda, see õpetab samuti teisega arvestamist. Koolist, trennidest ja mujalt on lapsel samuti sõpru olemas, kellega saab suhelda ja mängida. Ei ole alati parem kasvada 24/7 lastekarja sees. Miks sa õigustad ennast koguaeg? Kui surpere lastel oleks tõesti eeskujuks vanemad, kes õpetavad hakkama saama ja elus toime tulema, siis me ei näeks neid jubedaid peresid Kodutunde jm saadetest!
m
merike/ 4. november 2014, 16:02
selleks ongi vaja aidata neid peresid vanemate aitamise kaudu, mitte aga võõrandada neid peresid. Kui vanemad ei ole toime tulnud, siis see ei tähenda, et lapsed ei peaks toime tulema. Katsuge ikka vanemate ja laste vahel vahet teha.
Lapsed peavad kasvama ü l e oma vanemate, ehk teisiti üteldes neile peab andma võimaluse olla oma vanematest t a r g e m. Seda t a r k u s t ei saavutata pere võõrandamise kaudu, ehk siis laste lastekodusse või kasuperre andmise kaudu.
s
sõida seenele/ 4. november 2014, 18:03
Inimese iseloom ei olene sellest palju tal õdesi vendi on. Olin ise suure pere laps ja olime kõik väga erinevad. Mulle ei meeldigi võõrastega mingeid suhteid luua. Meeldib omaette olla ja suhtlen vabalt ainult ühiste huvidega inimestega. Samas kui õde on mul täielik vastand. On seda väikesest saati olnud. Suhtleb vabalt igal ajal ja igasugustega. Minu iseloomu EI OLE mõjutanud mu õdede vendade hulk. Küll aga olen inimeste suhtes skeptilisemaks muutunud peale seda kui põhikooli lõpuklassides paar õpetajat hakkasid käru keerama. Sel ajal olin sunnitud ka kokku puutuma lollide ja täiesti ebapädevate sotstöötajatega. Selle ameti peale sobivadki mingid kindlat tüüpi inimesed. Sellesed kes oskavad ja suudavad ignoreerida seda mida nad tegelikult kuulama ja tähele peaksid panema.
o
4. november 2014, 18:08
On, on mõjutanud. Sa pole normaalne!
m
Minni/ 4. november 2014, 15:41
Mul on 2 last, mees ja 2 kassi. Kui nüüd mõelda planeerida veel kolmas, ütlen ausalt, et no ei oleks aega ega jaksu! Praegu jaotan oma aja laste, koduloomade ja kalli mehe peale, korra nädalas jõuan ise ka trennis käia. Aga kuidas leida aega 4 või 5 lapse jaoks jääb mullegi arusaamatuks. Teisiti ei saa, kui, et millegi arvelt nad maksavad lõivu ja mitte vähe. On siis unarusse jäetud mees, ise või mõni teismelistest lastest või näiteks kodu? Mind samuti huvitaks laiem suurperede uuring, kus on küsitletud iga inimest eraldi, kui rahul nad oma eluga on? Lapsed võiksid vastata, pereisa (kui on)...kahju, et loomad rääkida ei oska. Ka loomad vajavad tähelepanu ning tegelemist.

1
15.16 le./ 4. november 2014, 15:40
Sa uuri enne seda põlvasuurpere asja mis sel tegelikult toimus kui võttekruppi seal ei olnud. Sa ei tea mina ja naabrid võivad pajatada.
v
viljandi/ 4. november 2014, 15:37
eesti riik on alla igasuguse arvestuse
l
Lihtsalt.../ 4. november 2014, 15:27
...ärge tehke midagi sellist, et lastekaitsega peaksite kokku puutuma või muudmoodi häbi tundma! Taolised asjad ei juhtu siiski niisama, et keegi tahtis kätte maksta jne. Päris rahumeelsele, õnnelikule perele ikka lastekaitset ei kutsuta. hea, et see asutus on olemas ja et rahvas julgeb vihjeid anda, kui nähakse, et mõni laps kusagil kannatab. Antakse vihje ja edaspidised asjad uuritakse välja spetsialistide poolt. Ma arvan, et ei tasu spekuleerida, et räägivad need, kel endal lapsi pole. Pigem võetakse tööle just need, kel endal on lapsed ning lisaks vastav haridus omandatud!
v
vaatleja/ 4. november 2014, 16:42
kõrvalt vaadates ei ole enam kaugel see aeg kui õel naaber, kes tahab teisele (eeldusel, et seal on lapsed) "kärna" keerata, kaebab lastekaitsesse ja jumal teab mis jama kokku keerutab.
n
naaber/ 4. november 2014, 18:05
need ajad on juba ammu käes...
m
4. november 2014, 18:31
Miks sul on nii vastikud naabrid, milega sa neid oled ära vihastanud?
n
4. november 2014, 18:10
naera puruks, vastav haridus
o
4. november 2014, 21:27
k
KOLE/ 4. november 2014, 15:23
Lastekaitse sotstöötajad mida iganes teie kohus on lapsi aidata ,mitte teie võimuses neid hävitada tulge ükskord mõistusele .Nüüd ma ei imesta milleks tekkis kooli tulistamine ,lastele jääb seeinge kogu eluks ,on ju kole kui viiakse kodust vägisi ema juurest ära,jube ....jube.....jube.
n
nb!/ 4. november 2014, 17:18
jube muidugi aga samas see oli millekski vajalik!
j
4. november 2014, 18:11
jep, tead k palju homopaar käib pappi välja lapse eest?
e
4. november 2014, 18:31
n
5. november 2014, 00:52
s
sa valgusta/ 4. november 2014, 23:40
vahi Pealtnägijat, seal ju öeldi
e
ei saa aru/ 4. november 2014, 15:22
inimestets, kes arvavad et võiks panustada asenduskodudesse jne...mitte pole see õige vaid miks ei suudeta panudtada siis nende perede toetamisse, nende vanemate koolitusse ja nende laste võimalikku kodusolemisse, see et ära korjatakse ongi omavaöitsuste eesmärk hoid atoetamistes kokku ja mitte selle poolega tegeleda rohkem.
Muudame siis seadusi, keelata sünnitamine kui pere on vaene, oleks ju kõige lihtsam, juheeeiii, lahendus oleks ju olemas siis.
k
4. november 2014, 15:19
kõigepealt tekitame olukorra kus vanematel pole ei tööd,leiba ega kindlusetunnet ja seejärel veame nende lapsukesed kodust minema,et kinnistes asutustes kasvatada neist zombid
k
Kogemus/ 4. november 2014, 15:16
Oleme pojaga elu lõpuni relvastatud. Mõlemad.
m
4. november 2014, 21:54
mul 2 lapse ja 3 lapselapsega on terve garnison
q
qff/ 4. november 2014, 15:09
ôieti tehti, et äraq vôeti. Kui saab normaalsesse lastekottu vôi kasuperesse, siis on lootust, et ei pea hakkama pakke vanglasse viima mône aasta pärast. Poolasotsiaalsel suurperel, mille vanemate haridustee on puudulik ning krim asjadega endal pistmist olnud - pole midagi vanglasse minevasse pakki panna ega raha sinna osta midagi...
n
Nii mõtledki või?/ 4. november 2014, 15:13
Et poolasiotsiaalidel ei ole vanglasse midagi viia ja need kes lastekodust pärit, neile viiakse siis sinna pakke riigi kulul?
k
4. november 2014, 21:55
kas maanteemõrtsukas seger oli ka asotsiaalsest perest pärit???
s
5. november 2014, 00:54
Seger ei ole mõrtsukas, talle keerati ette kui ta liikus peateel. Laiksoo on see kes tappis teadlikult ja tahtlikult!
e
5. november 2014, 01:05
ei keeratud ette - tema sõitis vastassuunavööndisse suurel kiirusel, sest oli maani lakkutäis ... "korralikus" peres kasvanud noormees nagu ta on ... IRW!
k
karma/ 4. november 2014, 22:33
Kas sa oled lastekodus olnud,et tead rääkidaJa ,kui teada tahad suurest perest tulevadki kõige norm. lapsed.Minul endal 7 last,minu abikaasa pärit 14lapselisesest perest,kus enamus lastest on kõrgharidusega.

m
merikesele vanaemalt/ 4. november 2014, 15:07
Miks te halvustate inimest, kes on siin kenasti lahti selgitanud, kuidas on nende pere elu korraldatud? Kui kõik inimesed nii mõtleksid. Ma ei loe välja, et oleks kirjutatud, et ainult mänguasjad lapsel ongi...Minu arvates on sedasi, et iga pere enda asi, kas tal on 1 laps, 2 või 7 on kõige kõige olulisem, et vanematel oleks oma laste jaoks aega! Aega tegelda, ära kuulata ja olemas olla, kui seda on vaja. Olla olemas rohkemaks, kui söök ette anda ja riidesse panna. Minu loogika ütleb, et inimestel, kes planeerivad nii laste arvu, kui ka kalkuleerivad oma materiaalset olukorda, neil on oma lapse/laste jaoks rohkem aega, kui nendel, kellel lapsi 7 tk. Jah, nad võivad omavahel mängida, aga isa nad end suureks ei kasvata, selleks on tarvis vanemate olemasolu, suunamist, suhtlemist jne. Oleks huvitav näha ema, kellel tõesti iga õhtu on aega oma 7 last ära kuulata. Keda vaja lohutada, keda aidata, kellega koos meisterdada.....lisaks söök valmis teha, laud katta....
v
Vanaemale/ 4. november 2014, 15:16
Armas eakaaslane. Miks küll arvate, et suurperes pühendatakse lastele vähem aega.
Põlvamaa suurperest oli imeilus saadegi, kus kõik lapsed toimetasid koos vanematega. Suunamist, suhtlemist ja ärakuulamist oli rohkdem kui küll.
m
merike/ 4. november 2014, 15:32
Vaadake siin ongi kogemuse erinevus. Ühte last kasvatav vanem arvab, et tal on rohkem aega lapse jaoks, sest peab ju suhtlema ainult ühe lapsega, kes tunneb ennast üksikuna.
Suures peres kasvav laps p o l e kunagi ü k s i . Tal on kogu aeg seltsi, nagu mitmikutelgi, seetõttu saavad nad palju paremini hakkama.
Suure pere ema teeb igapäevast tööd nagu söökla või kohviku pidaja ja peab olema ettevõtlik, olenemata sellest, kas tal on ettevõtluse koolitust.
Lapsed kasvavad leidlikeks, kes leiavad alati endale kaaslasi, kuid eesmärgiks ei saagi ju olla akadeemiline haridus, vaid elus toimetulek.
o
4. november 2014, 17:50
oleks see alati nii, oleks koik hasti
m
merike/ 4. november 2014, 21:09
"merikesele vanaemalt / 15:07, 4. nov 2014 Oleks huvitav näha ema, kellel tõesti iga õhtu on aega oma 7 last ära kuulata. Keda vaja lohutada, keda aidata, kellega koos meisterdada.....lisaks söök valmis teha, laud katta...."
Ja kus Te seda ema siis seal lastekodus näete, "ema, kellel tõesti iga õhtu on aega oma 7 last ära kuulata. Keda vaja lohutada, keda aidata, kellega koos meisterdada.....lisaks söök valmis teha, laud katta...." ?
m
monica benaissa/ 4. november 2014, 15:06
Niiviisi käituvadki laste"kaitsjad" .last ei kuulatagi vaid väe võimul viiakse minema.mida kuradit?????!!!!!! Nad ei lähtu laste huvidest vaid vastupidi,nad tekitavad lastele emotsionaalset kahju,kasutavad nii vaimset kui füüsilist vägivalda. Kas riigijuhid ei mõista mida nad rahvale oma debiilsete seadustega teevad?!
1
../ 4. november 2014, 17:17
10 aastane laps ei mõista mis on kohtumäärus! väga õige tegu riigi poolt.. nagu aastad on näitand on see perekond olnud alati problemaatiline! kui igas asjas last kuulata siis oleks see riik ja maailm pees!
n
4. november 2014, 21:57
need on pees nagunii ... IRW!
n
no / 4. november 2014, 22:08
muidugi ei taha see laps minna, seal sunnitakse kooli minema. See püha perekond aga ei käse lapsel kooli minna. selge, kus laps olla tahab.
j
julmus/ 4. november 2014, 15:04
Mul jäi hing kinni seda vaadates ,nagu meenutas aastataguseid aegu küüditamisest.Ma ei saanudki aru milles probleem,aina korrutati ,kohtumäärus ja lõpuks väänati uksest välja.Kas meil sellist Euroriiki oli vaja ,kes ahvib teiste tegemisi ,toidab rahadega teiste riike,Arvan et mida aeg edasi meil ei jäägi siia kedagi ,noortele jääb vihkamine oma kodumaast ,keda vägisi juba viiakse kodust minema no mida siin veel öelda.elagu kohtumäärus ,elage kõik teised kellel on võimu .
k
kjl/ 4. november 2014, 15:25
jube jh,laps e piinamine.
ü
üks lapsevanem/ 4. november 2014, 15:03
See oli hullem ,kui Kohver `i rööv eestist-----------siin murtakse korterisse ja röövitakse laps. Pole minu asi , mis seadusega tegu aga niimoodi ka ei tohi. Problemaatiline suur pere ?? Kas te ka teate kui palju neid peresid on ja abi pole kuskilt loota ja niimoodi me siis tõstame iivet ?! Kohutav ,millega te hakkama saite ,kõik teie ,kes te seal võõras korteris olite ja pildile saite.
l
lapsevanem või asi/ 4. november 2014, 17:25
ei usu et need lapsed on ära võetud niisama!
nagu videos kuulda ei olnud lapsel tahtmist kooliski käia! mis sellisest lapsest seal peres saaks... 7 aasta pärast oleks krimi uudistes kui järjekordne narkar keda elustatakse või mõni kelm kellel pole algharidustki!
ä
ära parasta,vaata peeglist oma kurja nägu/ 4. november 2014, 20:26
Ehk oli koolis tagakiusatav ,nii kaaslaste ,kui õpetajate poolt.--Ta ei taha siis ju minna,kui teda seal ei oodata ja ehk isegi peksa antakse.
o
Oletaja/ 5. november 2014, 12:12
o
Oletaja/ 5. november 2014, 12:13
a
appi/ 4. november 2014, 15:00
meedia võiks ikka kajastada seda, mis tegelikult seal peres siis nii halba oli, et laps vägisi, toorest jõudu kasutades, käsi väänates minema viidi? ärge valetage,et põhjus on sotsiaalne toimetulematus. vaadake tõesti kodutunde peresid, elatakse konkreetselt sealautades, ei pesemise võimalusi, peldik väljas, 20kraadi külma, taguots külmub. antud pere ju elab väga korralikes tingimustes. ja see surnud imik Tiia suri ju lastekodus, polnud ta ju kodus olnudki,et temaga midagi kodus oleks saanud juhtuda. mis toimub nagu???
e
elu on .../ 4. november 2014, 15:41
Ma ka mõtlesin, et varsti kaob saade "Kodutunne" ära, sest keegi ei julge saatemeeskonda oma koju kutsuda. Kui nähakse, mismoodi pere elab, siis on juba põhjus laste ära viimiseks. Ainult rikkad võivad sünnitada...
m
mul selline lugu/ 4. november 2014, 14:58
Jäin leseks viis aastat tagasi ja mulle ka lendasid võru lastekaitse selga kui mugavusi pole siis lapaed ära viia aga mul oma maja ja mugavustega lapsed olid siia 9 ja 10.
t
tegelt/ 5. november 2014, 12:58
Valetad!Niisama ei lenda sulle keegi selga!
l
lapsed ei kasva ISE!/ 4. november 2014, 14:48
Kui vanemad mõtlevad ,et nende kohus on ainult sigida ja mitte hoolida ja kasvatada ,siis tulebki laps või lapsed vanematelt ära võtta,et justnimelt ei kasvaks nendest kurjategijaid ja jätiseid ,sest neid on meil küllalt ... Mowglid ja Tarzanid ei löö enam tänapäevamaailmas läbi .
s
Suurperedele/ 4. november 2014, 14:46
Sinu kommentaar on ideaal, mida eesti suurperedes väg atihti ei näe kahjuks! Ühtehoidev suurpere? Kust sa võtad, et peres, kus on vähem lapsi need lapsed ei tea, kuidas leib lauale tuleb?? Vastupidi, laps näeb, et tuleb olla töökas ja hea haridus esmalt omandada jälgides vanemaid. Hea haridus annab mõistlikule inimesele iga kell ja igal ajal sissetuleku! Kuidas suurperes kaasatakse lapsed elu planeerimisse? Kas vanemad tõesti küsivad suurematelt lastelt: Kas te tahate omale veel ühte väikest õde või venda, teda kantseldada ja hoida? vaevalt! Sellistes peredes võetakse suurematelt lapsepõlv ära, eeldades, et tasuta lapsehoidjad on olemas. Tehke küsitlus: KUI õnnelikud need suurpere lapsed ikkagi on?

t
tead mom/ 4. november 2014, 14:41
Ma soovin sulle head töötamist 72 aastaseni ja soovitavalt sama palgaga. Ja arvatavasti lahkub su poeg eestist ning seab oma elu sisse mujal. Seal ta loob perekonna kena neiuga, kellest saab selle perekonna emand ja laste kasvataja. Sina aga pead oma vanadusega ise siin toime tulema. Seda nii demograafilises võtmes, sulle, ühe lapse vanemale. Ka lastekaitse on riigiametnikud ja saavad palka maksumaksjalt.
j
jope/ 4. november 2014, 14:36
Laps polegi süüdi, vanemad on tohmanid, et lasid asjal nii kaugele minna.
v
vaatleja/ 4. november 2014, 16:50
ja, missugust konkreetset nõu sa annaksid neile "tohmanitest vanematele"?!
t
Tiina/ 4. november 2014, 14:35
Ee...keegi tark kirjutab siin, et laps ei ole mööblitükk ja mida teha lastega, kui neid on palju, et ei saa ära anda...Jah, muidugi ei saa. Aga ma hästi ei usu, et need väga paljulapselised pered olid algselt ütleme oma 5 lapsega keskmisest jõukamad ja ühtäkki kaotasid kõik sissetulekud. See pole ju loogiline. Statistika näitab kahjuks, et seal, kus on kehvad tingimused, sinna tuleb lapsi juurde:-( Miks, öelge mulle? Nõustun nendega, kes on kirjutanud, et planeerida tuleb neid asju.
t
terror kodus/ 4. november 2014, 14:32
haletsusväärne riigitöötajate vägivald ja suutmatus tööga toime tulla, hakake vastu !
r
Rein/ 4. november 2014, 14:32
Mentidel ei liikunud ükski närv kui oli tarvis lapsel käsi väänata ja ta oma kodust vägisi minema viia. Hea oli toimetada- ei olnud hirmu tappa saada nagu tavaliselt.
h
4. november 2014, 22:02
Hea, et poisile koera kallale ei ässitatud.
õ
õige/ 4. november 2014, 14:31
kui vanemad oma lapse kasvatamisega hakkama ei saa ,siis tulebki laps ära võtta ja panna lastekodusse ,just viimane aeg ,praegu on ta veel armas väike poiss aga 10 aasta pärast ,võib kasvada temast kurjategija, kui juba praegu pole kooliskäimis harjumust ja kombeid .
u
Uuri elu/ 4. november 2014, 14:56
Poiss lõpetas klassi kiituskirjaga.
u
uuri elu/ 4. november 2014, 17:28
tore kui "lõpetas" aga videos ju ütles et ei taha kooli minna!!!!!!!!!!
m
mrk/ 4. november 2014, 17:37
minu teada sunnitakse teda sinna kooli kus ta lastekodus peaks käima. oma kodukoolis ta käia ei tohi
r
Ristiema/ 4. november 2014, 14:29
Ükski kohus ei tee laste lastekodusse paigutamise määrust kergekäeliselt. Otsust ei tehta ka mingi üksiku inisidendi peale, peab olema mingi püsiv põhjus ja senini tehtud pingutused olukorra parandamiseks ei ole vilja kandnud. Video näitab ainult lapse ära viimist, mis aga on viinud asja nii kaugele, et kohus lapse huvidest lähtudes sellise otsuse tegi, seda me siit ei näe.
v
vaatleja/ 4. november 2014, 16:56
kui vaja, küll sots.tädi põhjused sulest välja imeb ja muinasjutu kirjutab, mis on piisavalt mõjuv ka kohtule. Keegi ju fakte ei kontrolli ja paber kannatab kõike! Teadmiseks, kohus ei ole uurimisasutus, sots.töötaja peab enne väga sügavalt asja uurima ja mis põhiline jääma eetiliseks. Tegelikus elus on see harvaesinev nähtus.
m
mom to: merike/ 4. november 2014, 14:23
Vastus su küsimusele: Jah, mul on kogemus lapse kasvatamisel. Poeg käib 11 klassis. Rohkem lapsi ei planeeri, sest ei soovi kehva elu pakkuda lastele, ega kuu lõpus sente taskus veeretada. Teenime abikaasaga kumbki suhteliselt keskmist palka ning tuleme oma 4 liikmelise perega (koer ka) kenasti toime ja saame ka pisut kõrvale panna, et korra aastas kõik koos kuhugi lahedasse kohta sõita. Kui meil oleks veel kasvõi 1 laps lisaks, peaksime sellest kõigest loobuma, samuti ei oleks võimalik pojal tegelda hobiga. Selle asja nimi on oma elu planeerimine! Kurb on mõelda neist lastest, kes on kasvanud paljulapselises peres, kehvades tingimustes ja suurena meenutavad kurbusega, et emal polnud nende jaoks kunagi aega (sest lapsi oli ju palju) ja midagi lubada ei saanud (nt mänguasju), reisida ei saanud jne. Kibestunud inimene kogu eluks:(
s
Suurperedest/ 4. november 2014, 14:37
Suurpere lapsed on õnnelikumad, kui sa arvata oskad. Neist kasvavad töökad ja tublid inimesed, sest juba lapsena näevad, kuidas leib lauale saadakse. Sellistes peredes kaasatakse "elu planeerimisse " ka lapsed. ei ninnutata ega nännutata. Sellistel lastel on rohkem lahedaid kohti kui mõeldagi oskad ja neid kasvavad tublid ja rõõmsad inimesed.
Kahjuks on mitte vähe lapsi, kes suurena meenutavad kurbusega lapsepõlve, kus oli küll kõik nagu olemas, kastide viisi mänguasju, mis lõpuks keldrisse viidi jne. jne., aga mis tähtsus on asjadel, kui puuduvad vennad õed, kellega koos igasugu lahedaid asju teha jms., puudub kodusoojus, mida annab ühtehoidev suurpere. Ja kui vanemaks saadakse, oh neid peresündmusi, kus juba lapsevanematest vennad õed mõnuga vanu aegu meenutavad.
k
KAHJUKS/ 4. november 2014, 15:06
ei kasva mitte kõikidest suurperede lastest normaalsed inimesed,nii nagu väikestes peredes kasvavatest lastest.Selge on see,et niisama küll seda last sealt ära ei viidud ja kui vanemad oma hoolimatu suhtumisega last veel julgustavad vastu hakkama...no millest me räägime,kui 10 aastane poiss ei kavatsegi ennast võimu antud korraldusel liigutama hakata?Mis saab sellistest lastest 5-10 aasta pärast?Arvan,et pätid ja kaabakad,kes pole koolis käinud ja ei oska austada oma lähedasi ega kaaskondseid.
m
4. november 2014, 22:05
miks peaks austama kodanikke, kes murravad uksest sisse ja röövivad su päise päeva ajal vastu su enda tahtmist su enda kodust???
m
merike/ 4. november 2014, 14:54
mom to: merike / 14:23, 4. nov 2014 -le.
Lapse kasvatamise moodi see jutt küll välja ei paista, nii võib kasvatada looma.
Lastel, kui neid on rohkem, tekivad oma mängud, kus mänguasjad ei ole nii olulised, sest lapsed moodusravad seltskonna, nii nagu Teie lähete oma sõpradele külla ja olete seltskonnas, Teie ei vaja seal mänguasju, sest Teil on intellektuaalne side oma sõpradega ja see ei oma tähtsust, kui kõrge see intellekt on.
Üksik laps perekonnas vajab mänguasju, sest vanematega ei ole tal mängulist intellektuaalset suhet.
Vaadake "Nukitsameest", You Tube´st, Heidy Tamme - Valulaul http://www.youtube.com/watch?v=GTxSRVNHlrw
k
kaak/ 4. november 2014, 15:04
Eesti peremudel-üks laps ja koer. Lapsel hiljem elus üksi vähe kurb olla.

r
raivo/ 4. november 2014, 14:18
minu arust oli see kellegi kättemaks perekonnale,ametnike kaasabil teostatud.
e
4. november 2014, 22:07
eks makstakse selle eest kätte, et oma lapse tapmise eest julgesid häält teha
m
mm/ 4. november 2014, 13:58
minu töökaaslase lapsed sattusid ka lastekodusse. ema armastas neid väga. emal oli isegi töökoht olemas. põhjus, miks lapsed lastekodusse sattusid, oli ema oskamatus majandada. mingi aeg oli tal ka tugiisik, kes andis raha jaokaupa talle kätte ja jälgis, et lapsed ikka süüa saaks.
kuigi tal oli töökoht ja ta armastas lapsi, oli ta selline lihtsake, või kuidas öelda. ei tulnud toime omadega. seepärast otsustas sotsiaalamet lapsed lastekodusse.
r
raaL/ 4. november 2014, 13:57
Vaadake täna õhtul Tallinna TV-d 21.45 "Mõtleme veel". Seal on samuti lastekaitsest juttu.
s
4. november 2014, 13:56
See ülbus mis tuli lastekaitsja suust oli õõvastav ja ainuke lohutus mis poisile tehti oli pidevalt kohtuotsuse korrutamine. Seal oleks pidanud eelnevalt psüholoogide juures käima pikalt ja alles siis kokkulepitud ajaks poisi ära viimise korraldama . Aga nagu ma videos aru sain toimus ära viimine ootamatult ja perekond polnud teadlik kohtuotsusest , nendel polnud isegi võimalust ennast kaitsta.
Ei tea mis seal peres eelnevalt toimus , aga hetke olukord videost on väga eba profesionaalne !
t
tegelt/ 4. november 2014, 14:21
keda sa psühholoogi juurde viid,kui ema ei ilmunud kohtussegi,et vähemalt püüda oma last kaitsta ja näidata üles tahet oma lapsi kasvatada?
v
vaatleja/ 4. november 2014, 21:11
Tüüpiline ametniku mõttekäik ... kas eksin?
s
suurperelisele/ 4. november 2014, 13:56
Ok, palgad on väikesed. Siis küsin: Milleks lapsi juurde sünnitada? Kui sa tead, et tei eperes on väike sissetulek. Loodad, et riik nüüd täna-homme tõstab lastetoetuse 3 kordseks? Teed lapse ära ja siis ootad ja kirud riiki? Või teed lapse ära ja jääd lootma, et võidad miljoni? Mõistusega inimesed elavad siiski OMA võimaluste piires, ega looda riigi või kellegi kolmanda peale. Andke andeks, aga mina aru ei saa, milleks on tarvis lapsi juurde, elama niigi piiratud või olematute võimalustega peresse. Kas neil lastel saab olema õnnelik lapsepõlv? Teadlikult teete oma lapsed õnnetuks ju!
m
Millest te aru ei saa?/ 4. november 2014, 14:16
Et siis viime aga olemasolevad lapsed kodust minema ja kombes. Laps ei ole mööblitükk.
Mõistusega inimesed elavadki võimaluste piires nagu kirjutate. Teatavasti on ka lapsed mõistusega inimesed, neil on tunded, võime armastada, empaatiavõime ja teised inimlikud opmadused. Vähesed võimalused on paljudel eesti peredel, aga nad saavad hakkama ka kehvadest tingimustes, seda tublimad nad on.
Küsite, et kas neil lastel saab olema õnnelik lapsepõlv. Selle väikese poisi, kes kodust ära viidi lapsepõlv on muidugi ära rikutud. Ta on vägivaldselt viidud lastekodusse ja kui ta sealt põgenes, siis viidi ta taas tagasi. Need hingehaavad on rasked paranema.
Kui te ei saa aru, miks laps lastekodust põgenes, siis järelikult ei olnud ta seal õnnelik. Miks ta oma koju tuli? Väga lihtne põhjus, sest kodus oli ta õnnelik.
Vabandan, et selgitan teile õnnelikuks olemist lihtsustatud vormis, aga nii saate ehk paremini aru.
h
huvitav/ 4. november 2014, 14:24
kust sa tead,et laps oli kodus õnnelik?Pigem sai vist kodus teha mida tahtis ja oskas seda osavalt kasutada.
h
4. november 2014, 14:40
hetkeks 5 teavad täpselt et oli,
w
WTF/ 4. november 2014, 13:54
Ma ikka ei saa aru ametijõmmid mida krdit te teete, kõik kindlasti ennast ülesse vuntsinud, lõnastanud ning marsivad sisse krt nagu naaberriik Ukrainasse. Hea veel, et valimis korraldama seal ei hakanud!!!!
Oleksite ehk oma loodud riigis enamus häältega võitnud....Te tegitegi ju seda valimised olid väljas uksetaga ära ja võitjaks osutusjõuliste amtenike erakond "Ei viitsi teha oma tööd ja väänan endast väiksemaid, Vabalt eesti, teen mida tahan". WTF ma ütlen täitsa p####s!!
n
njah1234/ 4. november 2014, 13:51
Asi võibki hull seal peres olla ja kõiki tagamaid me ei tea. Aga mida tunneb see laps, keda viiakse vägisi ära oma ema juurest? Mis jälje see jätab kogu eluks? Parem aidake see pere järjele, mitte ärge viige lapsi vägisi oma ema juurest, kui ta ei taha.
m
M/ 4. november 2014, 13:50
Kui laps sünnib keskkonda, kus kasutatakse vägivalda, kus on pidev nälg, vaesus jne jne, siis ta ei teagi paremat. Ta ei oska tahta paremat, sest talle ei ole antud võimalust näha ja kogeda midagi paremat. Tema jaoks see pere ongi normaalne pere. Ja lapse jaoks ongi need vanemad kõige armsamad - isegi kui nad on joodikud ja peksavad oma lapsi. Ma ei poolda laste lastekodudesse paigutamist. Kuid pooldan nende laste sellistest peredest eraldamist. Olukord nendes üldiselt ei muutu kunagi ja kas oleks õige jätta lapsed kohta, kus neid väärkoheldakse? Riik võiks hakata rohkem toetama kasuperede süsteemi selle asemel, et juurde ehitada riiklikke asenduskodusid. Et ka need lapsed saaksid üles kasvada hoolivas keskkonnas ja näha ning kogeda midagi paremat.
m
merike/ 4. november 2014, 14:34
Kasuperede süsteem põhineb r a h a l. Nii mõnigi on teinud enda perele sellest sissetuleku allika, vahe on ainult selles, et kui majandusraskustes pere peab taotlema toetusi ja satub seetõttu pere võõrandamise nimekirja(lapsed lastekodusse), siis kasupere saab oma toetuse kätte ringiga, ehk siis kasuperre antud lapse kaudu ja toetusesaajana kirja ei lähe.
t
Tegelikult/ 4. november 2014, 14:45
tahaks teada, kust on andmed, et lapsi väärkoheldi? See, mis on kirjutatud, et surnud lapsega on toimunud tõsine intsident, on nii palju kui ma aru saan - möga. Millal sai temaga mingi intsident toimuda kui ta võeti haiglas emalt kolmandal elupäeval ära ja viidi lastekodusse. Ja tema surma põhjus oli - " Tallinna lastekodu imikute ja puudega laste keskuses surnud poolteiseaastane Tiia hukkus kohtueksperdi sõnul maosisaldise aspiratsiooni tagajärjel ehk teisisõnu lämbus omaenese oksesse. Prokuratuuri sõnul pole lapse kallal vägivalda tarvitatud." Nii, et suri laps lastekodus! Ja nüüd peavad ka teised selle pere lapsed minema lastekodusse?! Samas, milliseid elamisi näeb "Kodutunde" saates ja kellelgi ei tule mõtet lapsi vanematest eraldada! Samas siit videost paistab väga korras - puhas elamine ja lapsed tahavad kodus elada. Milles on tegelikult asi?

n
naine/ 4. november 2014, 13:40
Selline tegu on kohutav. Kes need lastekaitse töötajad oma arust on. ,tuleb ja viib lapse minema.Sellised inimesed tuleks kohtu alla anda.Siin Eesti on midagi ikka väga mäda.Kutsun kõiki inimesi nende vastu välja astuma ja kaitsma endast nõrgemaid.
h
hmm/ 4. november 2014, 13:40
Äärmiselt ebaeetiline artikkel
r
Rubert/ 4. november 2014, 13:39
Nii,et hakkab pihta.Vaesus pole häbiasi .Häbi on meie riigi pärast ,kus lapsed ei kuulu vanematele ,vaid riigile.Aidata on vaja aga mitte tekitada psühhotraumasid perele ja tappa väikelast lastrekodus.
Muidugi geipaarid ootavad lapsi ,aga võiksime ikka elada talupojamõistuse järgi ,mitte Brüsseli taktikepi järgi.Need juhtumid hakkavad olema igapäevased ja lastekaitsjad tuleks kõik liistule tõmmata.
k
Kodanik/ 4. november 2014, 13:34
Pärast lasti veel koerad ka vast kallale..Mida filmis enam ei näe..
a
Aitäh Suurpereline/ 4. november 2014, 13:31
Lugesin, milline kohutav tragöödia on ühele perele osaks saanud.
http://anonestonia.blogspot.dk/2014/11/leinas-vanemad-ametnike-sekkumiseta.html
Kodust viiakse väevõimuga laps, kes niiväga hoolib oma vanematest ja kodust. Laps, kes oma vanuse tõttu on emale isale juba heaks abiliseks............ Ei ole sõnu.......
n
4. november 2014, 13:56
Need sotsiaaltöötjad väidavad, EPL meedias anonüümselt, nagu oleks need lapsed puha puudelised, samas, see puudeliseks diagnoositud poiss lõpetas tavalises koolis klassi kiituskirjaga. Kuna laste isa on aktiivne rahvuslikult meelestatud inimene, siis võib antud juhul kahtlustada ka kultuurikonflikti - sovjetikutest lasnamäe lastekaitsetöötjad eestimeelse paljulapselise pere vastu. Seda, kas lastekaitsetöötajate selja taga juba ootavad ka "kasuvanemad", kelle äriideele isemeelne pere on vastu hakanud, ei tea kommenteerida.
m
mom to: helmi/ 4. november 2014, 13:28
Ei pea selleks kaebajaks ise olema. Piisab ka sellest, kui oled vastavas allüksuses tööd teinud! Ütlen veelkord, et mul on siiralt hea meel, et tasapisi hakkavad Eestis asjad liikuma!
m
merike/ 4. november 2014, 13:49
Kas on endal kogemust enda, mitte võõraste laste hooldamisel ja täiskasvanuks kasvatamisel?'
Tavaliselt on need inimesed "ahtrad lehmad", nagu üks hooldaja ülimalt pretensioonika lastetu vanuri kohta ütles.
t
tsaarile/ 4. november 2014, 13:25
Väga hea, et üldsus nägi, et Lastekaitseliit ei ole mingi niisama asutus ja olgu hoiatuseks kõigile taolistele "peredele", kes lapsi muudkui juurde vorbivad, aga tegelikult nendega ei tegele, ega kasvata! Rääkimata neist, kes oma laste kallal ka vägivallatsevad. Sorry, aga selline pere ei vääri pere nime! Võtke teadmiseks, et iga lapse kasvatamine ja temast õnneliku, targa ja iseseisva inimese kasvatamine on vastutus! Mõned ehk mõtlevad nüüd enne, kui paljunema asuvad. See ei ole mingi pere, kus lapsed peavad olema näljas või ise süüa otsima või varastama, sest vanemad, kes tegelikult on töövõimalised lihtsalt ei lähe tööle. See pole pere, kus vanemad ei süvene oma laste muredesse ja rõõmudesse!
k
kas sa oled terve mõistusega?/ 4. november 2014, 13:45
Mõistusega inimene ei räägi lollusi teadmata olu, tundmata vanemaid, aru saamata riigi suhtumisest lasterikastesse peredesse.
r
Rein/ 4. november 2014, 13:23
Pärast lasti vast koerad ka kallale.

k
4. november 2014, 13:22
kull on ikka kerge inimestega manipuleerida
r
Rein/ 4. november 2014, 13:20
Probleemne pere ei paistnud kuskilt välja. Välja paistis probleemne riik, kes ei lase lapsel oma kodus oma vanemate juures olla. Jube!
s
siilike/ 4. november 2014, 13:19
Soomes see ju nii tavaline,lastega tehakse äri. Lihtsalt jube, kuhu see koik viib! EU on ikka täitsa perses!
t
tsaar1918/ 4. november 2014, 13:15
Kus me elame .Me elam,e eesti lollide maal.Te lollid kastekaitse töötajad-TE EI TEA ELUST MITTE SITTAGI .OLEN ELUAEG OLNUD LASTEKODULAPS JA TEIL EI OLE ELUST MKIDAGI TEADA.Te olete ise luksuses üles kasvanud.Tehke elus midagi kasulikku,mitte ärge tulge oma lollustega lõhkuma vaeste peresid.Parem aidake neid peresidmmitte ärge tulge neid lõhkuma kas .Sellist lollide Eestit me tahtsime.
f
fr/ 4. november 2014, 13:14
Video ei tööta enam, pandi kinni või liiga palju vaadati. Rahva viha pole naljaasi. See asi ei lõppe hästi!
m
mom/ 4. november 2014, 13:14
nendele, kes siin lastekaitset tuliselt hukka mõistavad: Vaene laps ja kuidas ikka saab sedasi kodunt minema viia! Ma natuke valgustan teid: Eestis ei ole lastekaitse poole pöördumine esiteks üldse NII LIHTNE! Et helistad, annad vihje ja siis kohe joostakse ja võetakse lapsi käest. Et sinu vihej jõuaks õige osakonnani ja õige inimeseni on tükk uurimist ja läbihelistamisi, siis saad õige inimese kätte, annad oma vihje ning alles siis hakatakse tausta uurima, kontrollima, räägitakse vanematega, kooli/lasteaiaga, peretuttavatega, vaadatakse kodu, materiaalset olukorda jne jne. See kõik võtab aega! Alles siis, kui kõik on uuritud ja tõepoolest selgub, et lapsel/lastel ON halb elu ning vanemad ei hooli, alles siis arutatakse laste võimalikku viimist parematesse tingimustesse.Mul on hea meel, et lastekaitse Eestis lõpuks ometi areneb! Vaikselt küll. Kahjuks ei saa öelda, et kodu on lapse kindlus:( te ei kujuta ette, kui paljude laste jaoks see tegelikkuses nii ei ole...
h
Helmi/ 4. november 2014, 13:24
? Nii pädev kommentaar.Oled olnud üks kaebajatest ?
m
merike/ 4. november 2014, 13:43
Helmi / 13:24, 4. nov 2014 -ga samal arvamisel.
e
Elus kõike nähtud, aga Eesti riik ületab kõik oma kõlvatuses/ 4. november 2014, 17:18
Eesti riik avas omakohtule garanteeritud tee. Tahad kätte maksta, lase laps ära võtta. Tüüpiline paariariik.
e
ei ole jah paljudel kodu kindlus/ 4. november 2014, 13:31
pealtnäha normaalsed pered, aga kortermajas elades võid kuulda nii mõndagi. minul ka sellised ülemised naabrid. mammi karjub kõripõhjast pool tundi järgemööda laste peale, lapsed nutavad, kellele neil kaevata. muidu kah nagu tavalised inimesed, laps harjutab klaverit jne. kes selliseid lapsi aitaks. psüühikale jäävad kindlasti suured jäljed. hiljem kasvatavad oma lapsi sama tõe ja õigusega. pooleldi normaalsed ja püüdlikud, teisalt vägivallast rikutud.
k
külamutt/ 4. november 2014, 17:52
Mis iganes seal kodus ka need põhjused ei olnud, niimoodi 10a. last jõuga ära viia nagu KURJATEGIJAT, kas see räägib hoolivusest lapse suhtes? Selline käitumine on brutaalne!
i
Ilves peab andma vastust!/ 5. november 2014, 01:10
Kui lapsel on kodus halb,siis ta jookseks sealt minema!Sellised ebaprofesionaalsed ametnikud tuleb ametist kõrvaldada.See on lihtsalt julmuse tipp ja President Ilves tehku suu lahti ja andku vastus sellise teo eest.Kas te mõistate,et sellise käitumisega on meil tulistatud laipe varsti kõik kohad täis kuna me näitame lastele ise julmust ,ülbust!Kurat küll,kus riigis ma elan?
m
merike/ 4. november 2014, 13:14
Nüüd annan tasuta Keskerakonnale valimiste võitmiseks idee.
Propageerite üürimajade ehitamist. Vaadake probleemile kompleksemalt. Olete ehitanud Tallinna maksumaksja raha eest sotsiaalmajad, munitsipaalmajad ja nüüd on aeg ehitada "hipi" kogukonna majad.
See on maja sotsiaalvaldkonnas abi vajavale perele. Lasteküla asemel on vaja ehitada perekonnaküla.
Sellises majas peaks olema teenus nagu "Stroomi" residentsis.Hoone eelised:
avar stiilne fuajee
residentsi administraator
kõrgendatud turvalisus: mehitatud valve ja valvekaamerad
mugav kaasaegne pesumasinaruum
lift
panipaigad
parkimine kinnises hoovis
lähedal laste mänguväljak
m
merike/ 4. november 2014, 13:21
Sotsiaalala nõustaja ja koduõpetaja kultuuri ja ringitöö juhendaja peaksid saama ametikorteri samas majas.
m
merike/ 4. november 2014, 13:28
Lastekodust lähevad täiskasvanuks saades tänavale või sotsiaalmajja. Pole neil sugulasi, olgu need sugulased siis nii vaesed kui tahes ja nii probleemsed kui tahes, kellele vahel küllagi sõita. Üksindus.
t
Tata/ 4. november 2014, 13:11

l
lapsevanem/ 4. november 2014, 13:02
Loomulikult ei tea antud juhtumi tausta ja ei hakka ka spekuleerima. Küll aga mõtlen, et vanemaid, kellel on majanduslikud ja sotsiaalsed raskused (mitte füüsilist tervist ja elu ohi´ostavad), tuleks anda abi teatud sorti kursuste näol. Näiteks kuidas otsida-leida tööd, vanemahariduslikud ja kasvõi suhtlemiskursused. Laste äravõtmine ja otsene rahaline abi pole lahendus. Meil ei vaadata selliseid peresid komplektselt vaid iga ametnik ajab oma rida - töötusega tegeleb üks amet, lastega teine, sots.abiga kolmas jne.
s
suurpereline/ 4. november 2014, 13:10
Häbi on pidada suurpere vanemaid rumalateks kes ei oska tööd leida või tööd teha. Küsimus on palga suuruses, mis ei kata vajadusi ka ühe inimese korral, rääkimata siis kui lapsi on rohkem ning kehtivas toimetulekutoetuste süsteemis mis ei taga hädas ka hädapäraseid kulutusi... ...ning ametnike münitavas suhtumises... http://anonestonia.blogspot.dk/2014/11/leinas-vanemad-ametnike-sekkumiseta.html
n
4. november 2014, 22:16
Normaalne olukord oleks siis, kui 7 lapse ema ei peakski tööl käima ....
w
WTF/ 4. november 2014, 13:01
Sinised mehikesed minge pätte püüdma ja roolijoodikuid tabama mitte ärge näidake oma võimu laste peal ülesse. Ja sotstöötaja sa tõsta oma perse sellelt kontori toolilt, müü või maha oma põlevkivijõul töötav sinine jaapani junn ning leia krt võimalus seda peret aidata mitte ära lõhu peret!!!!!
w
WTF/ 4. november 2014, 13:14
Väikene vigade parandus: pean vabandama sotsiaaltöötajate ees sry. Aga krt lastekaitsetöötaja see kaib sinu pihta!!!!!!!!
h
Helmi/ 4. november 2014, 13:32
mis sa ikka vabandad.Kui sotsiaaltöötajad teeks tööd kutsumuse põhiselt,mitte KOV-i vajadustest lähtuvalt ,poleks ehk lastekaitse töötajaid vajagi.Kabinetis paberipahna toota ei ole sotsiaaltöö.
v
4. november 2014, 22:19
Vaata, mendid ei julge kõvemaid vastaseid eriti kimbutada - isegi tervisrikkega ühele mehele lähevad kümnekesi koos koeraga kallale. Aga 10-aastasest pole vastast - teda võib väänata küll.
h
4. november 2014, 12:52
Haiged...!!!
Lahutada laps emast ja isast,perest !
Võigas !!!
Oh issand,Jumal,sa näed aga sa ei mürista ! :(
n
4. november 2014, 12:57
näen ja pooldan, Kaagveres ja Tapal samuti lapsed ilma emmeta ja issita
K
— -le/ 4. november 2014, 14:45
Kas olete kindlad, et seal emmed elavad koos lastega?
m
Mina/ 4. november 2014, 12:45
Elukad,Kas siis lapsel vana -isa-ema pole.Tuba ilus puhas,kui nyyd ongi vanematega propl-eemi,kas siis kedagi sugulasi pole.Nii kahju laps viidi jöuga ära,HÄBI ELUKATELE,SAATE YHE POLIISITAPJA JUURDE,KEDA SYYDISTATE??????????
j
järeldus/ 4. november 2014, 12:48
laste kasvatamise oskuse mõõdupuu on puhas tuba
l
-10/ 4. november 2014, 14:46
laste kasvatamise oskuse mõõdupuu on puhas tuba
+16 -10 •
Kus on teie loogika?
v
vaatleja/ 4. november 2014, 17:14
Vist niikaua kuni rahvas nõuab, et eksperimendi korras riigikogu pooleks aastaks miinimumpalgale ja eksperimendi lõpus kõigil liikmetel alaealised lapsed 1 kuuks lastekodusse. Ehk on siis lootust, et hakatakse lahtiste silmadega nägema lihtrahva elu.
k
4. november 2014, 12:53
kui sa arvad, et lihtsalt heast peast viiakse laps minema, siis on su endal elust ja asjadest arusaamisega kull raskusi
s
See riik siin ajab oksele/ 4. november 2014, 13:06
Pooles Euroopa Liidus on nii, et homod ja satanistid, kellele laps lihtaslt meeldib, või kellel on lapse elundeid siirdamiseks vaja, valivad suvalise lapse välja ja võtavad igal juhul lapse ära. Vigaselt sündinud rikaste lastele "heaoluriikides" siirdatakse pidevalt elundeid, on lapsi, kellel on kuni 4 elundit siirdatud, näiteks Kanadas Edmontonis. Kuskohast need elundi saadakse? Ikka sellisel teel. Piisab, kui naaber esitab valekaebuse, et laps kodus nuttis vms. Iga 5 - 6 ära võetud laps teeb varem või hiljem enesetapu. Kus see lastekaitse hool siis on??? Kõik käib raha eest ja isegi enesetapp lavastatkse, kui on lapse elundeid vaja. Eestis on juvenaalne terror juba seadustamisel.
No kui see Lasnamüe laps tahab kodus elada, siis miks ta ära viiakse? Lastekodus on ju lapsel VEEL HALVEM!
o
oksenda ära ja võta midagi ette/ 4. november 2014, 13:12
...milleks niisama midagi rääkida?
e
Elementaarne/ 4. november 2014, 13:13
Iga laps väärib lugupidamist. Antud loos ei saanud laps oma küsimustele vastuseid, "Kohtumäärus näeb ette" ei ole ju vastus. Miks laps peaks võõraste inimestega, kes on avanud tema kodu lukustatud ukse, kaasa minema?
n
niisama ei viiagi/ 4. november 2014, 13:14
Keegi peab sellest teost kasu saama. Kui sa saad eluasjadest õigesti aru, siis räägi meile kuis see õige on.
n
4. november 2014, 13:58
V
.../ 4. november 2014, 17:28
Väga suurt rahalist kasu.
n
Nojah/ 4. november 2014, 12:39
Kui sa ikka ise aus kodanik oled ja oma lapsi samas vaimus kasvatad siis vaevalt keegi sind nokkima hakkab. Ju on pohjust. Ja ma ei saa nendest inisejatest aru siin, vaike emily jaeti koju kui ema pulli ja lolli tegi ja naete mis juhtus.
t
4. november 2014, 12:39
Täiesti ebanormaalne, mis tehakse!
a
4. november 2014, 12:37
Appi, kui õudne!!!! Vaene laps!!! Kui ei näeks videost, siis ei usuks, et midagi sellist meie riigis tehakse!!!
m
4. november 2014, 12:50
mitte ainult meie riigis, paljudes riikides - Skandinaaviast kuni Ameerikani, ainult slummides lapsed elavad tänaval ja järelvalveta
t
4. november 2014, 12:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
k
kus on loogika/ 4. november 2014, 12:36
sorry, aga poisil, kes relva juba kasutas, elas klassikalises heteroperes ja lastekaitsega probleeme ei olnud
A
-7/ 4. november 2014, 14:48
Arvate, et poiss elad homode peres ja oli lastekaitse järelvalve all?

V
.../ 4. november 2014, 12:26
Videos oli kuulda, et ema pidi teadlik olema lastekaitse tulekust kuna laps ei läinud kooli. Korras kodu ja õigesse kohta sätitud kaamera võivad näidata, et tegemist oligi kindla plaaniga mingi video saada. Samuti oli kuulda, et see kohtumäärus oli tehtud tagaselja, st. vanemad ei vaevunud kohtussegi ilmuma, et seda last oma koju elama saada. Kui 10-ne aastane poiss ajab sellist juttu, siis ilmselgelt on see talle ette söödetud, mida rääkima ja küsima peab. Puhtas ja korras kodus ka pekstakse ja tehakse igasuguseid jubedaid asju lastega. Kõige rohkem on kahju sellest lapsest sest ta ise ilmselt ei saa arugi, kuidas vanemad tegelikult temaga manipuleerivad. Selliselt emalt, kes vaatab pealt kuidas laps mingeid etteöeldud asju seletab, ja siis vägisi minema veetakse, tulekski laps ära võtta. Haige.
a
Arvamus/ 4. november 2014, 12:35
Kümneaastane poiss esitas küsimusi, milliseid esitab iga normaalne kümneaastane poiss, kui teda tema oma kodust ära küüditatakse ehk sunniviisil ümber asustatakse.
Selge, et vanemad olid abi palunud (omal neil ju ilmselt kaamerat ei olnud), et see õudus ka laiemat kajapinda leiaks.
j
4. november 2014, 12:38
ja igaks juhuks hoidis uske vastu fikseritud kaamera
k
Kas / 4. november 2014, 13:00
Mõni inimene kujutab ette, et kurjad lastekaitsjad käivad ringi ja viivad suvalistest peredest lapsi ära ? Ilmselt oli ikka põhjust. Normaalsetest tingimustest ei hakka keegi lapsi ära viima.
f
Feja Räim/ 4. november 2014, 13:08
Oi, kuidas Sa eksid, oi-oi-oi!
s
???/ 4. november 2014, 12:37
sa ise oled ikka VÄGA HAIGE!!!
A
.../ 5. november 2014, 11:42
Aitäh diagnoosi eest.
Igal lool on kaks osapoolt. Saan aru, et lastekaitsel ei ole õigust antud lugu kommenteerida ja seega ei tea keegi tegelikku olukorda selles peres ja neid põhjusi, miks lapsed ära võeti. Fakt on see, et niisama ei viida kedagi minema vaid selleks peab ka konkreetne põhjus olema.
Olen lastekaitsega kokku puutunud (omal algatusel) ning oma lapsele ka vajaliku abi saanud. Kui riik tahaks neid lapsi nii hirmsasti omale saada, siis oleks nad võinud ka minu oma võtta, et nende poole julgesin pöörduda (lapse käitumisega oli probleeme ning ma ei saanud lapsest jagu enam). Ilmselt oleks nad võinud seepeale 10 põhjust välja mõelda, et mind ebapädevaks vanemaks tembeldada kuid mina sain lastekaitsest hoopis vajaliku abi ja juhised.
Enne lastekaitse maha tegemist võiks natuke loo tagamaid uurida, selle asemel, et kohe maha tegema hakata. Kui midagi ei tehta, siis on kisa ja kiun lahti ning kui lastekaitse midagi teeb, siis on ka häda lahti.
9
99/ 4. november 2014, 12:39
Ma arvan, et ema on juba apaatne, selle riigi lastekaitse tegemiste peale. Kui sinult on võetud 3 päevane vastsündinu väevõimuga ära, kes hiljem "riigi kaitse all" ära sureb- ja keegi vastutusele ei võeta, siis mismoodi sa edaspidiselt suhtud sellesse riiki ja nendesse ametnikesse. Niipalju kui ma olen aru saanud, siis peamine põhjus on see, et isal pole tööd ja ema on kodune- ehk raha puudumine. Ja halb läbisaamine lastekaitsega.
v
vaatleja/ 4. november 2014, 12:57
lastekaitsega ei olegi võimalik hästi läbi saada, siin on selge huvide konflikt. Üks tahab last koju, teine kodust ära. Lastekaitse ülesanne on lapse heaolu, iga laps tahab kodus elada, seega tuleks lastekaitsetöötajal tegeleda sellega, kuidas tagada need võimalused, et laps saaks kodus elada. Lastekaitsele tuleks teha väga kindlad käitumisreeglid, lapse eraldamine perekonnast, ei ole lapse huvide eest seismine.
f
fsaf/ 4. november 2014, 12:26
kui neid ametnikke ei võeta nüüd ette siis on asjad ikka täiesti metsas.. MIKS peab 10 aastane teadma mis asi on kohtumäärus ja seadused jne? Kas niimodi suheldakse lapsega???????? ma olen täiesti shokis, kas meil normaalseid töötajaid ei ole? et sellised harimatud, empaatiavõimetud inimesed lähevad lapsele ütlema et sa pead kodust ära minema kuna kohtumäärus ütleb nii? uskumatu ...
m
4. november 2014, 12:22
ma tahan siit riigist minema ...kohutav jube, miks mitte märgata ja aidata saab ju lihtsalt probleemi lahendada nii, et vanrematelt lapsed ära! Võtame kõigilt raskesti toimetulevatel peredel lapsed ära . super, siis on vähemalt meil töökohti juures,,uued lastekodud, uued peremajad, kriisiabikeskused. Tänan Eesti riik
m
4. november 2014, 12:26
mine mine, nt Norra või Soome, seal lastekaite on veel rangem
v
vaatleja/ 4. november 2014, 13:10
antud juhtumi korral on käitumine üks-ühele soomega, just nii soomes käitutaksegi. Nii, et palju õnne "väike veli" (nii soomlased eestlasi kutsuvad) ühe peatüki oled suurepäraselt ära õppinud! Mis on järgmine?!
s
siil/ 4. november 2014, 19:10
mine jah soome. seal ei tohi last (vist alla 14) üksi koju jätta. kui keegi kaebab, on l.kaitse hetkega ukse taga. uuri enne kui otsuseid langetad.
s
4. november 2014, 12:26
seal võib last ära viia isegi naabri kaebuse peale
k
— -le/ 4. november 2014, 12:51
kui ei usu, katsetage, mis saab
n
naabrimutt/ 4. november 2014, 12:52
Ameerikas last viiakse ära juba siis, kui ta on jäetud (<16) koju üksi
v
vaatleja/ 4. november 2014, 13:13
ärge parem katsetage, sest nii just tehaksegi ja eestlane on selles "ametnike kultuse riigis" koerakusetamise post, kus iga ametnik võib peale lasta.
k
4. november 2014, 14:50
kui vaieldakse vastu siis peabki katsetama
l
loe Epp etrone blogist/ 4. november 2014, 16:09
...seal viiakse juba siis,kui oled lapse minutiks üksi autosse jätnud,et poes kemmergus käia!
o
Oh õudust1/ 4. november 2014, 13:12
Mine Venemaale, Putin ei luba juvenaalterrorit Vene kodakondsusega laste kallal. Tuleb vist Venemaa kodakondsust taotlema hakata. NSVL endised kodanikud saavad kohe. Venemaa nõuab riigi kulul lapse välja. Terve rida asju on kohtus ja ÜRO s.
m
miks/ 4. november 2014, 12:16
miks kõik paljudel viltu läheb ,milles süü? Kas vaesus ,kas liiga noorelt saadud lapsed ja ei suudeta nendega toime tulla või siis joomine?Kõige hullem ikkagi see,kui laps tahab kodus olla,peaks selgitama kuidas on tema mõtlemine ja miks ta ei taha ära minna.Viia jõuga see on ikka väga traumeeriv lapsele,kuidas ta kunagi sellesse suhtub,see kõik on teadmata.Oh õudust ,tead sa mis on õige.
k
4. november 2014, 12:27
kui vaestel on selline korter ...
a
arts/ 4. november 2014, 13:04
jah, korter ka tuleb käest ära võtta ,sellepärast ,et on selline korter.
k
4. november 2014, 14:51
Kas korter on samuti lastekaitse järelvalve all kuni saab 18?
s
Sotsiaalministrile mõtlemisainet / 4. november 2014, 12:13
Õudne! Korras kodu ja väga aruka jutuga laps. Laps soovis teise kooli, ei tahtnud oma kooli minna? Kas "lastekaitsjad" uurisid ka põhjusi miks? Äkki last koolis kiusati? Ainuke vastuaargument lapse arukatele selgitustele, miks ta tahab kodus olla ja kasvõi arvuti vahendusel õppida oli, et kohtumäärus näeb nii ette.
Filmimine oli ilmselt pere viimane appikarje!
http://www.ohtuleht.ee/512573/lastekodus-surnud-laps-voeti-emalt-vaevoimuga-vaid-monepaevasena
http://www.ohtuleht.ee/512450/lastekodus-suri-suurpere-vanematelt-ara-voetud-laps-vanemad-on-meelehe...
r
rutiin/ 4. november 2014, 12:42
iga laps tahab olla kodus,
v
vaatleja/ 4. november 2014, 13:23
loomulikult oli viimane appikarje, sest kes usub vanemaid?! Kuidas lapsevanem saab ennast kaitsta, milliste vahenditega? Kes usub vanemaid, last? Ametnik ütleb alati, et tema käitus õieti ja paber, millele kirjutatakse nendepoolseid otsuseid - kannatab kõike. Lapse areng ei vasta ealisele arengule, seega tema arvamust ei peeta oluliseks. Nõiaring.
a
Ann/ 4. november 2014, 17:52
Kuidas siis nüüd selle seadusega oli kus ei tohi lapsi füüsiliselt karistada,emotsionaalselt traomeerida jne... Kas ametnikude puhul ei kehti Eestivabariigi seadused?
4. november 2014, 12:12
laps ei pea aru saama, mis on kohtumäärus ja ei pruugi aru saada jutust, mis on seadused, siin kohal võiks sotsiaaltöötajal olla väljaõppe, kuidas suhelda lastega . Sotsiaaltöötajad on mingid ametnikud, kes täidavad paberi peale kirja pandud korraldusi, neil puudub täielikult empaatia võime nii selle perekonna kui ka selle 10 aastase poisi vastu, nad on tüdinenud ja nende sooviks on poiss, lihtsalt transportida ühest kohast teise, et töö oleks tehtud. Ka lastekodus ees ootavad töötajad olla ei pruugi olla paremad, kui kodus olevad vanemad.
ühest punktist teise viia ja kaelast ära saada.
t
Toomas/ 4. november 2014, 12:10
Ma ei tea küll konkreetse juhtumi tausta, kuid niimoodi vägisi last kodunt ära vedada on küll ebainimlik ... veel üks seadus mis vajaks remonti...kuid meie riigiisad tegelevad seksuaalhälvete seadustamisega :-(

s
San/ 4. november 2014, 12:01
Selt, kus peaks ammu lapsed olema ära võetud, peavad lapsed kannatama.
Lõpuks on nii, et kui naaber kaebab, et laps, kas või jonnib, viiakse kohe ära w?
Kuna täpselt tagamaid ei tea, pole tark ka videot levitada ja hakata loosse segama surnud imikut jne.
k
kurb/ 4. november 2014, 11:57
Ma vaatasin seda videot ja nutsin. Selle noore inimese on eesti riik enda jaoks kaotanud.
l
lastepeksja/ 4. november 2014, 12:03
võibolla ta on juba ammu kaotatud
k
Karutapja/ 4. november 2014, 11:55
Olen poolt - kui lapsed on millegipärast lapse saanud ja kasvatamisega hakkama ei saa, tuleb ära võtta.
j
Ja nii/ 4. november 2014, 12:34
saab laps lapsi kohe viis korda järjest?
l
Liina/ 4. november 2014, 11:52
Mille eest riik kaitseb lasi? Kumb on lapsele suurem trauma, kodust ära viimine või see, et isa on last löönud? Kui on raskusi sotsiaalsel tasandil, siis võiks ju olla inimene, kes aitab mõned korrad nädalas peret- käib näiteks poes toitu ostmas jms. Aga last perest (muidugi termin "pere" on riigi poolt maatasa tehtud)- emast ja isast lahutada väevõimuga on kuritegelik!
k
4. november 2014, 12:04
ka hoiab imiku, et tema surma ei saa
k
kooselaja ja kärgpere pidaja/ 4. november 2014, 12:54
termini "pere" maatasa on teinud inimesed ise mitte riik (ja riik on inimeste kooslus mitte tulnukas teisest planeedist)
n
nii/ 4. november 2014, 13:47
Eks need seadused ole kõik inimeste poolt tehtud. Jah, riik see olemegi meie, väljavalitud!!
e
enamus kinnitab/ 4. november 2014, 14:57
Mul oli väike kahtlus jah, et riik on tulnukate pealik Marsilt, teie oma miinustega seda olete kinnitanud. Huvitav et tulnukate käest küsitakse sotsiaalhüvitisi, garantiisi, aga nendel pole ju kohustust neid andma, ise peate hakkama saama
e
emme/ 4. november 2014, 11:49
Milleks selline asi rahvale vaadata.Häbi ei ole.Sellised asjad jäägu perekeskele,mitte rahvale vaadata.Nõme.
l
4. november 2014, 12:10
Lindistaja ju pole poli!tsei, ju oli tahtmine näidata ka teistele
v
vaatleja/ 4. november 2014, 13:32
miks tal peaks häbi olema? Pea jaanalinnu kombel liiva peita?! Probleem on ju olemas ja seda tuleb kõigile selgeks teha, et lastekaitse põhiülesanne - LASTE KAITSMINE- sellisel moel, seda küll ei ole. Jälle fakt, et "laps visatakse koos pesuveega aknast välja!" Miks muidu normaalsetel inimestel teatud ametipostile tööle asumisel inimlikkus ära kaob? Töö, seadus nõuab seda, siis tuleb seadusi muuta ja karmistada.
n
5. november 2014, 01:05
Nõme?? See ongi kõik, mida sul selle ühe pere tragöödia peale öelda on????? Debiilik..
r
Rahulik kodanik/ 4. november 2014, 11:46
Hea päev kui sinist värvi üldse ei näe.
k
Kohutav./ 4. november 2014, 11:45
Kohus võtaks kõigilt lapsed ära.Milliseid meetmeid kasutatakse.
s
sotsiaalne/ 4. november 2014, 11:46
mMiks minu käest nad peaks ära võtma? Hmm
t
to kohutav/ 4. november 2014, 13:17
sinusuguste lihtsameelsete jaoks, kes arvavad, et lihtsalt tuldigi ja viidi laps vaevoimuga ara, ongi see video filmitud
s
4. november 2014, 11:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
a
4. november 2014, 11:45

t
4. november 2014, 11:39
tuba ilus ja puhas, aga kui vanematel ei ole tööd, siis se ei ole viga et vötta laps ärä
s
4. november 2014, 11:42
Sa väidad, et puhas kodus lapsi ei lööda
n
nujah/ 4. november 2014, 12:06
Ema koristab elamist ja ongi kõik korras?
k
kus on hindajate loogika/ 4. november 2014, 14:59
tuba ilus ja puhas, aga kui vanematel ei ole tööd, siis se ei ole viga et vötta laps ärä
+37 -8
__
Ema koristab elamist ja ongi kõik korras?
+11 -8
m
Maiken/ 4. november 2014, 11:37
Võiks siis rohkem selgitada olukorda. Video põhjal nähtust paistab, et täiesti korras ja viisakas elamine... ja kui laps ise sugugi ei taha kodust ära minna siis....
s
selgitus/ 4. november 2014, 11:42
isaks on praegu prokuratuuri menetluses ka kriminaalasi, milles kahtlustatakse sedasama pereisa oma kahe lapse löömises ning Delfile teadaolevalt uuriti praeguseks surnud imikuga seoses ka ühte väga julma väidetavat intsidenti.
g
ghgf/ 4. november 2014, 11:55
Selgituseks, et see imik suri lastekodus, kuna oli vanematelt ära võetud. Artiklist jääb ekslik mulje nagu isa oleks imiku surmaga seotud!
t
Teksi sisust said aru? vist mitte/ 4. november 2014, 12:07
"... praeguseks surnud imikuga seoses ka ühte väga julma väidetavat intsidenti"
i
imik/ 4. november 2014, 14:53
ei saanudki ju sünnitusmajast koju. kuidas keegi peale meie riigi sai talle halba teha.
v
vanaema/ 5. november 2014, 10:51
laps võeti perelt ära 3-päevasena, suri aga lastekodus pea poole aastasena. Huvitav, kuidas saab lapse ise beebi surmaga seotud olla? Kaugjuhtimise teel või?
l
Ly/ 6. november 2014, 16:56
Imik suri lastekodus!! Selles pole vanematel mingit süüd!
g
G/ 4. november 2014, 11:31
Need ongi need arenenud maadelt saadud seadused kus INIMESTEL pole enam õigust ennast määratleda! seadused mille täitmisel pole tarvis isegi mõtelda! INIMESTELE TULEKS TRAGASI ANDA NENDE ELU! Seda ei saa aga enam, sest kõik inimvastaseid organisatsioone on terve maailm juba täis, neid on rohkem kui inimesi endaid. Selleks ongi kahjuks sõda välja mõeldud mis tänapäeval vaid pidurdab seda protsessi.
i
4. november 2014, 11:45
Ise te pidevalt kurdate, et lapsed on näljas ja paljad, nüüd ongi aeg käes, kus riik võtab lapsi enda hoole alla
j
ja/ 4. november 2014, 12:08
Võetakse lapsed ja hiljem palutakse abi lastekodude igasugusteks toetamiseks.
s
SOS lasteküla/ 4. november 2014, 12:11
g
ggg/ 4. november 2014, 12:21
ja saab naised saata sõjaväkke...
n
+1 -4 põhjal/ 4. november 2014, 12:45
noh, kui rahvas räägib, et sa pead andma, siis pead, ära vaidle vastu
s
sõjavägi/ 4. november 2014, 12:46
naised käivad ja vabatahtlikult, milles probleem ja mis see puutub asjasse
r
Rahvas / 4. november 2014, 22:44
ei räägi midagi.Mendid räägivad.
l
5. november 2014, 01:03
Lapsi on lastekodudesse kogu aeg juurde vaja, nii ravimite testimiseks kui organitedoonoriteks. Muidugi seadusevastaselt. Põhjuse leiab alati.
k
4. november 2014, 11:31

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee