Eesti uudised

Rootslaste film ajas eestlased tülli (17)

Teet Teder, 3. november 2014, 07:00
FILM: Rootslaste filmist «The Hidden Child» jookseb läbi mõne sekundi pikkune Tallinna Lennusadamas filmitud lõik, milles pidanuks olema Leo Tammiksaare masinad. Foto: WWW.IMDB.COM

Aasta tagasi esilinastunud rootslaste film "The Hidden Child" on kaks eesti meest kohtusse viinud. Filmi lõputiitritest jookseb läbi ainult ühe nimi. Teine ei jõudnudki oma masinatega võtteplatsile.

"The Hidden Childi" võtteplatsideks olid muu hulgas Tallinna Lennusadam ja Patarei vangla. Seetõttu jookseb filmi lõputiitritest läbi mitme eestlase nimi. Ühe mehe oma, kellelt filmi jaoks laenati Natsi-Saksamaa aegset autot ja mootorratast, seal pole. Masinad ei jõudnud õigeks ajaks Tallinna võtteplatsile ja nüüd on mehed, ajalooliste masinate kollektsionäär Leo Tammiksaar ja filmi rekvisiitor Rein Nettan tüliga kohtus.

"See on üks jaburamaid lugusid, mis minu elus on juhtunud. Ma tihti mõtlen, miks mina?" ohkab Tammiksaar.

"Nõustun, et tegu on täiesti jabura looga. Eriti üllatav oli saada kohtukutset, mis tundus täiesti ebaõiglane," ütleb Nettan.

Vaidluse vundamendiks on telefonikõne. Eesti Leegioni muuseumi omanikule ja vanavarakogujana tuntud Leo Tammiksaarele helistas 15 aastat filmirekvisiitorina tegutsenud Rein Nettan. Mehed leppisid kokku rootslaste filmi jaoks kahe masina laenutamises. Aga Tammiksaar ei saanud raha ja Nettan masinaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. juuni 2015, 07:00
Vanavara koguja sai kohtuvaidluses võidu
31. mai 2007, 08:58
Sinijärvest tanki otsida ei tohi
28. veebruar 2005, 00:00
Sakslane tülis Einar Laignaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee