Eesti uudised

Lisatud Kanal 2 "Reporteri" video!

Vaimulik õpetaja matusetalitusel: inimene elab nii kaua, kuni teda mäletatakse (3)

Arvo Uustalu, 3. november 2014 07:00
VIIMSELE TEEKONNALE: Ene Sarap lahkub igaveseks oma kallist koolist.Foto: Aldo Luud
Laupäeval saadeti Viljandi Paalalinna kooli saksa keele õpetaja Ene Sarap viimsele teekonnale koolist, kus ta oli oma teadmisi edasi andnud 30 aastat ja kus 15aastase noormehe kuulid ta elutee lõpetasid.

Samal teemal

Matusetalitusel ütles Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats, et viimsele teele läheb lahkunu maine keha, mis tuhastamise läbi põrmuks saab, kuid inimene elab edasi seni, kuni teda mäletatakse. Mälestus lugupeetud õpetajast jääb kauaks mitte ainult tema lähedaste, vaid ka tuhandete õpilaste ja viljandlaste hinge.

Matusepäeval lehvisid Viljandi majadel leinalipud ning õppeasutustes ja ka muudes avalikes asutuses olid üles seatud mustade lintidega küünlad ja fotod õpetajast.

Õpetaja Facebooki koduleheküljelt vaatab vastu lõbus sipelganäoga peapaela kandev elurõõmus Ene Sarap. Just sellise rõõmsa ja hakkajana mäletavad teda ka õpetajate rahvatantsurühma Kelluke liikmed, kes kooli aulas toimunud ärasaatmistseremoonia ajal seisid oma tantsukaaslase sarga kõrval rahvariietes.

Hüvasti jätma tuli teiste seas ka Leo, kes tundis Sarapit juba aastaid puuetega inimeste organisatsioonide kaudu, mille tegevuses õpetaja aktiivselt kaasa lõi.

"Ta aitas alati," ütleb ta.

Leinajad peatusid ka kooli peaukse juures süüdatud küünalde juures. Nende seas ka viljandlane Jüri, kes ootas sarga väljakandmist õues.

"Koolimajja sisse ei lähe, seal on niigi palju inimesi. Mina Ene Sarapit ei tundnud, aga see on meie kõigi tragöödia ja lein. Kogu Eesti lein," räägib ta.

1958. aasta veebruaris Paides sündinud Ene Sarap lõpetas Tartu ülikooli saksa filoloogina. Just Tartu päevil tutvus ta oma tulevase abikaasa Aavo Sarapiga. Viljandisse tõi tulevase õpetaja toona tavaks olnud suunamine. Õpetaja viimaseks koduks jäi koolimajast mõnesaja meetri kaugusel asuva paneelmaja korter.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee