Seisukoht

Seisukoht | Tervisetõend ministrile (5)

Margo Pajuste, arvamustoimetaja, 2. november 2014 18:37
Foto: ARNO SAAR
Oletame, et mõne ministri peas käiks väike plõks ja ta vaimne tervis poleks, delikaatselt väljendudes, enam endine. Kui kaua võtaks Eesti vabariigis aega, kuni ta ametist kõrvaldataks? On meil selleks üldse mehhanismi?

Kui vaeseke riideid seljast rebib ja verist vahtu suust välja ajab, siis on asi enamvähem selge. Võib vilkuritega auto kohale tellida ja ministrihärra –või proua haiglasse kontrolli viia. Aga mis siis, kui tema kõrgeausus peksab vaid aegajalt segast ja tekitab piinlikke momente, kuid üldjoontes saab oma tööga hakkama? Missuguse instantsi pädevusse kuuluks ministri (või ka parlamendi liikme) isalik suunamine arsti juurde? On see president? Lennart Merist oleksin ma seda uskunud küll.

Võimalik, et see polegi pelgalt teoreetiline mure. Skisofreenia avaldub umbes ühel protsendil elanikkonnast, erinevaid vaimse tervise häireid esineb 12-15 % elanikkonnast. Riigikogus on 101 liiget, valitsuses koos peaministriga 14 inimest. Vähemalt teoreetiliselt saaks siit päris mitu palatit täis.

Ehk peaks sellises ametis olema nagu autojuhilubade saamiselgi, et enne tööleasumist tood ühest teatud majast tõendi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee