Eesti uudised

Minister Ossinovski pidas keeleinspektsiooni tegevust ebamoraalseks ja ebaseaduslikuks? (59)

Eesti Päevaleht, 31. oktoober 2014 09:26
Jevgeni OssinovskiFoto: Aldo Luud
Haridus- ja teadusministeeriumi allasutus keeleinspektsioon tegi Vaivara vallale ning Narva-Jõesuu ja Kuressaare linnale septembris kakskeelsete tänavasiltide eemaldamise ettekirjutuse, mis haridus- ja teadusministrit üllatas.

Eesti Päevalehele teadaolevalt rääkis keeleinspektsiooni direktor Ilmar Tomusk paar nädalat tagasi keelenõukogu istungil, et haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski saatis talle kirja, milles nimetab inspektsiooni tegevust ebamoraalseks ja ebaseaduslikuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ossinovski ütleb, et ta ei nimetanud inspektsiooni tegevust ebamoraalseks ega ebaseaduslikuks, aga ei soostunud ka enda ja Tomuski kirjavahetust avalikustama.

Samal teemal

Ossinovski sõnul olevat inspektsioon ettekirjutuses keeleseadust oma suva järgi tõlgendanud, Tomuski sõnul aga selgitanud ta ministrile, kuidas "teatud kohanimeseaduse sätteid koosmõjus keeleseaduse sätetega rakendada".

"See tegevus tundus mulle natuke üllatav seetõttu, et reklaamplakatitel või ka teistel infosiltidel on lubatud paralleelselt kahe keele kasutamine," selgitas Ossinovski ja lisas, et talle "tundus imelik, et miks seda siis kohanimesiltide puhul ei rakendata".

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee