4
fotot
TÄIELIK SEGADUS: Veel paar päeva tagasi valitses Tatra oru ristil täielik segadus: kõverakssõidetud metallpiirded ning maas vedelevad suunaviidad ja liiklusmärgid. (Aldo Luud)

"Vastab tõele, et poeg tegi avarii. Meil oli sel teemal tõsine vestlus ja on selge, et kellelgi ei ole siin mitte midagi õigustada," ütleb legendaarne suusamees Andrus Veerpalu, kelle poeg osales poolteist nädalat tagasi avariis.

19. oktoobri hommikul kella kolmveerand üheksa ajal sai politsei teate, et Tartumaal Kambja vallas asuvas Tatra külas on ristmikul teelt välja sõitnud Honda. Avariis hävisid teepiirded, valgustuspostid ja liiklusmärgid. Rängast matsust hoolimata pääsesid autos viibinud kaks noormeest väiksemate müksudega.

Veerpalu sõnul oli ta avarii päeval noorema pojaga võistlustel ja kodust eemal.

"Loodetavasti on see õnnetus õppetunniks kogu eluks. Tean, et politseis on juhtunu fikseeritud. Ega rohkem midagi lisada ei olegi, loomulikult on paha tunne," ütleb ta.

Olümpiavõitja lisab, et autos oli ka poja sõber.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peitel ütleb Õhtulehele, et politsei kohale jõudes oli Honda kraavis, ent ühtegi inimest sõidukis ega lähipiirkonnas ei olnud.

"Autouksed olid lahti ja istmel lebas õllepurk. Umbes poole tunni möödudes saabus sündmuskohale 1993. aastal sündinud noormees, kes väitis, et tema oli autoroolis ning peale tema seal kedagi teist ei olnudki," räägib politsei kõneisik.

Seda, kes täpselt autot juhtis ja mis asjaoludel see kraavi sõitis, politsei alles selgitab.

"Kuulame üle eri tunnistajaid. Menetlus käib ja selle käigus alles selgitatakse, kes roolis oli. Kuna auto juurde saabunud noormees tuli sinna hiljem, ei olnud tema kui võimaliku sõidukijuhi kainuskontrolli teostamine enam otstarbekas, sest joobeseisundi tuvastamisel polnuks politseil garantiid, kas ta oli alkoholi tarvitanud õnnetuse eel või siis hiljem pärast õnnetust, enne, kui politsei kohale saabus," räägib Peitel.

Õhtulehega ühendust võtnud mehe teada võttis olümpiavõitja poeg vanemate auto ning tegi sellega Tartu–Võru maanteele jõudes avarii.

"Auto tuli Otepää poolt. Piirded on korralikult maas, auto läheb mahakandmisele," märgib ta.

Maanteel tugevad pidurdusjäljed

Honda sõitis otsejoones teelt välja enne Kambjat asuval Tatra oru T-kujulisel ristmikul, kus Otepäält tulev tee ristub Tartu–Võru maanteega. Avariikohast sajakonna meetri kaugusel elav Hendrik kuulis pauku ning tuli vaatama, kas vajatakse abi.

"Eks see ole juba väike rutiin. Siin põrutab aastas ikka mitu autot teelt välja. Paar nädalat enne seda viimast piirderammimist sõideti samuti üks valgustuspost maha. Viimane pauk toimus hommikul enne üheksat, aga väljas oli juba valge. Tumepunasest Hondast said kaks noormeest ise välja. Eks nad põrutusi ikka vast said, aga muidu paistsid terved. Omal jalal ikka liikusid. Oleku järgi ei saanud aru, et nad purjus oleksid olnud. Muud ei oska öelda, kui et sõitsid Otepää poolt, teel oli näha pikk pidurdusjälg ja turvapadjad oli lahti löönud," räägib ta.

Hendrik tõdeb, et ristil sõidetakse teelt välja küll üsna sageli, kuid Otepää teel on kiirust järk-järgult piiravad liiklusmärgid ja lõpuks ka stopp-märk.

"Kord ütles mulle üks mees, et on seda teed sadu kordi sõitnud, aga näe, ikka põrutasin välja," räägib ta.

Avariisid ka varem

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu sõnul toimus Tatra oru ristmikul viimane inimkannatanuga õnnetus 2013. aasta 28. mail, kui kõrvalteelt sõitis peateel liikujale ette sõiduauto. Mõlema sõiduauto juhid said vigastada. Ta lisab, et 19. oktoobri õnnetus oli varalise kahjuga, kuid viga keegi ei saanud.

"Ka varalise kahjuga õnnetusi politsei infosüsteemis rohkem sellel kohal registreeritud ei ole. Lähiajal selle ristmiku ümberehitamise plaane ei ole. Politsei tegeleb juhi väljaselgitamisega ning kahjude hüvitamiseks pöördutakse kindlustusse," ütleb ta.

Kasesalu kinnitab, et Tatra piirkonnas on õnnetusi olnud rohkem, kuid need pole otseselt ristmikuga seotud.

"6. augustil toimus läheduses sõiduauto ja veoki kokkupõrge, kus üks inimene sai ka viga, aga need sõidukid liikusid kõik peateel ja üks neist kaldus vastassuunda," selgitab ta.

Jaga artiklit

177 kommentaari

M
Mul ununes,eile  /   06:06, 5. nov 2014
,kaine peaga,liha panniga,tulele.Oli ka,paha lugu. Üks naaber arvas,et juua täis ja tulekahju.
E
Eesti elanik  /   16:36, 3. nov 2014
Ja mis valu on inimestel õnnetuse teinud kodaniku isa sildistamisel? Kõik on lihastluust inimesed ja kõigil võib juhtuda. Iseasi kuidas ja mis asjaoludel, aga vabandage milleks selline artikkel? Kellele? Natuke mõtlemist enne kui kedagi sildistad või süüdistad.
Lugupidamisega Eesti elanik

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis