Eesti uudised

Liviko töötajate e-kirjavahetus: "Nüüd siis vist veel vaja Maxima murda!" (6)

Mattias Tammet, 31. oktoober 2014 07:00
ODAV RIIUL: Süüks pandud hinnakokkulepped puudutasid ainult 40kraadist odava hinnaklassi viina. Foto: Aldo Luud
Prokuratuur avaldas e-kirjad, mis viitavad alkoholitootja Liviko eestvedamisel sõlmitud poekettide kartellikokkuleppele.

Viinakartelli-kohtuprotsess jõudis eile lõpuks esimeste tõsiste tõendite avaldamiseni. Süüdistatavate leer paiskas aga õhku teooria, et ehk on tõendid võltsitud.

Peaasjalikult käib avaldatud kirjavahetus Liviko müügiosakonna juhtfiguuride Ragnar Kitse, Ivar Grossevi ja Hallar Ränki vahel ja nende kaudu.

"Oleme tänaseks saavutanud kõikide ketikauplustega (ETK, Rimi, Selver, Prisma) kokkuleppe, et alates 01.07 tõstame odavate viinade hinnad 63,50 peale," seisab näiteks Hallar Ränki kirjas Maxima töötaja Robert

Sibulale. "Kohtumisel olite nõus Maximas odavate viinade hinnad tõstma kokkulepitud tasemele."

Samal teemal

Mõni aeg hiljem viitasid vähemalt Liviko töötajate omavahelised kirjad sellele, et Maxima mõtles mingil hetkel ümber ja tõstaks hindu alles siis, kui teised ketid seda juba teinud on. "Seega nüüd siis vist veel vaja Maxima murda," seisab hilisemas kirjas, mille Ränk saatis Grossevile ja Kitsele.

Mõni kuu hiljem saatis Grossev teistele Liviko töötajatele kirja, mille lõpetas sõnadega: "NB! Peaksime olema võimalikult neutraalsed ja kindlasti ei tohi kusagil mainida mingeid kokkuleppeid, kuna see on seadusvastane."

Mitu advokaati paiskas aga eilse istungil õhku viite, et ei saa kindel olla, kas avaldatud kirju sellisel kujul tegelikult saadeti. Nimelt on nende sõnul avaldatud vaid ühe saatja kõvakettale salvestatud kirjad ja seetõttu oli teoreetiliselt võimalik neid enne läbiotsimisi muuta. "See, et tegemist on e-kirjadega, jäi ainult väiteks," ütles üks advokaat.

Samuti tekitas istungil segadust avastus, et vähemalt üks tõendina kasutatud kõvaketta koopia on menetluse käigus juhtunud esialgu märgitust erinevasse tõendikotti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee