Maailm

Täiendatud kell 23.33!

Soomes kahtlustatakse patsiendi ebolasse nakatumist (9)

BNS, 30. oktoober 2014 22:29
Foto on illustratiivne.Foto: Reuters / Scanpix
Soomes kahtlustatakse Libeerias töötanud patsiendil ebolanakkust, teatasid põhjanaabrite rahvusringhääling YLE ja uudisteagentuur STT.

Patsient viidi Meilahti nakkushaiglasse, juhtumiga tegeleb Helsingi ja Uudenmaa tervishoiuamet. Testitulemusi on oodata reedeks.

Sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi peaarst Anni Virolainen-Julkunen ütles, et patsient pole oma töös kokku puutunud haigete ega surnutega, mistõttu ebola tõenäosus on väike. Haigusnähud vastavad siiski ebola sümptomitele.

Arsti sõnul saabus patsient Soome 22 ööpäeva tagasi. Patsiendiga pärast haigusnähtude ilmnemist kokku puutunud inimesed on teada.

"Ta pöördus arstide poole palaviku ja peavalu tõttu," täpsustas Virolainen-Julkunen.

"Meie tervishoiuametil on kõik vahendid selle juhtumiga tegelemiseks. Tehakse vastavad testid, mille vastuseid on oodata homseks," ütles arst.

Virolainen-Julkunen ei pidanud viiruskahtlust üllatavaks ja kinnitas, et Soome on valmistunud nii ebolakahtluseks ja ka -haigete raviks.

"Selles suhtes pole meile see mingi üllatus," märkis arst.

Ebola Soome jõudmist peetakse asjatundjate hinnangul ebatõenäoliseks, kuid seda ei saa ka täielikult välistada. Kui see siiski peaks juhtuma, siis on mõned kõrvalnakatumised võimalikud, kuid mitte laiaulatuslik epideemia.