Eesti uudised

Prokuratuur: Raasiku rongiõnnetuse põhjustas veokijuhi ettevaatamatus (3)

Toimetas Kristin Aasma, 30. oktoober 2014 14:57
Raasikul rongile sisse sõitnud veok 16. aprillil 2014.Foto: Stanislav Moškov
Tänavu 16. aprillil Harjumaal Raasiku raudteeülesõidul juhtunud õnnetuse põhjustas uurimisandmeil veoauto juht, kes ilmselt tähelepanematusest ei märganud lähenevat rongi piisavalt vara ja sõitis sellele küljelt sisse.

Kokkupõrke tagajärjel hukkusid reisirongis viibinud 43-aastane naine ja veoautot MAN juhtinud 59-aastane mees. Samuti sai mitu rongis olnud inimest vigastada, edastas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder.

Kriminaaluurimise käigus tehti kindlaks, et veoauto juht oli õnnetuse ajal kaine ja terviseriket tal ei tuvastatud.

"Sündmuskohal fikseeritud veoauto rehvide blokeerimisjäljed ja sõidumeeriku salvestis viitavad sellele, et autojuht üritas kokkupõrget rongiga vältida, kuid paraku see ei õnnestunud," ütles Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur.

Samal teemal

Umbes kahe minuti jooksul enne liiklusõnnetust oli veoauto kiirus 90 km/h, aga vahetult enne kokkupõrget oli juht järsult pidurdanud ja kokkupõrge toimus kiirusel umbes 60 km/h.

Autotehniline ekspertiis ei tuvastanud veokil või haagisel tehnilisi rikkeid. Raudteeülesõidul oli töökorras foor. Sõidutee oli kuiv, väljas oli valge aeg ja nähtavus hea.

"Nii autojuhid kui ka jalakäijad peavad arvestama sellega, et raudtee ülesõidud on alati kõrgendatud ohtlikkusega. Neile lähenedes tuleb alati hoog maha võtta ning veenduda raudtee ületamise ohutuses, isegi siis, kui rongiliiklus sel lõigul on hõre või tee on tuttav. Eriti tähelepanelik tuleb olla ülesõitudel, kus nähtavus ei ole eriti hea või kus ei ole tõkkepuid," ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Elari Kasemets.

Politsei lõpetas sel nädalal pärast juhtumi asjaolude väljaselgitamist prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, sest liiklusõnnetuse põhjustaja hukkus ka ise õnnetuse käigus.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

20.11.2015
Raasiku rongiõnnetuses osalenud Elroni diiselrong on tänasest taas liinil
16.02.2015
Raasiku rongiõnnetuse kahjud on välja makstud
05.07.2014
Rongiõnnetuse ohvritele hüvitatud ligi 6000 eurot
26.04.2014
Kindlustus maksab Raasiku rongiõnnetuses kannatanutele 4000 eurot