Intervjuu

Jürgen Ligi: Ma olen solvunud. Ja mulle on poliitkorrektsus väga rusuv

Rainer Kerge, toimetaja, 29. oktoober 2014, 18:57

247 KOMMENTAARI

i
8. november 2014, 00:48
Inimesed ... poliitik ei pea olema populaarne. Poliitik peab tegema ebapopulaarseid otsuseid rahva ja riigi eduka eksisteerimise huvides. Jürgen Ligi on selline poliitik. Ebapopulaarne . M***n isegi. Ülbik. Ebakorrektne. Aga väga tark mees ... ja mees kes ajab oma asju mitte populaarsuse saavutamise eesmärgil vaid selleks, et asjad tehtud olek. ENSV st ei saa üleöö haoluühiskonna musternäidist , selleks kulub ebapopulaarseid otsuseid ja rahva vaeva. Aga Eesti on juba heaoluühiskond .. käisin just aasta ära võin kinnitada. Seega ... poliitik olgu poliitik , mitte PR modell. Ja lihtne inimene kes arvab, et kusagil on lõputu rahapott, mille arvelt ühe riigi elu kogu aeg paremaks muuta, mingu Edgari juurde, saab suppi ja küttepuid.
m
+++/ 2. november 2014, 15:07
mats jääb matsiks! mida kauem püüad pildil olla, seda suurem mats oled, ilmselt püüad meeldida lastele ja ajupesu ohvritele, loodetavasti ei ole neid aga nii palju!
m
moraalilugejatele/ 2. november 2014, 09:28
Reformierakonna poliitikud nutavad, et Ligile tehti liiga,Et mis poliitikud need on, kes ei oska andestada jne.Esiteks-peab oskama andetust paluda, et see oleks siiras, mida Ligi ei osanud, kui esitas peale vabandust ridamisi oma agasid. Teisalt jällegi halamine, et kuidas ühiskond on nii leppimatu, andestamatu ja inimvaenulik? Õige vastus oleks, et ära tee seda teisele, mida sa ei taha et sulle tehakse.Parim näide on võimukartelli suhted Keskerakonna ja tema juhiga, keda nahutatakse juba aastakümneid.Ei ole kohanud Reformi poliitikuid, kes oleks öelnud, et nüüd lõpuks aitab.Nii et enne kui loed moraali ühiskonna käitumise kohta, olgu oma ukseesine puhas.
I
---/ 31. oktoober 2014, 21:32
k
kas/ 31. oktoober 2014, 21:31
teda kunagi huvitas kellegi solvumine...???
k
Kolla/ 31. oktoober 2014, 16:12
j
jaak/ 31. oktoober 2014, 16:06
"Ma ei tahtnud saada ka Eesti Panga presidendiks sel põhjusel, et ministri töö on nii palju põnevam. Siin on võimalik palju rohkem ära teha – vaatamata palju suuremale pingele ja palju väiksemale tasule." Kas me kõik mäletame valesti? Jürgen Ligi pettumusest ja vihast kantud kirju oli tollal kogu press täis!
e
eih/ 31. oktoober 2014, 21:02
tema ei mäleta, et meie mäletame.
Maailmanaba nohh, mis tast tahta:)
k
Kui oli reformikate ülbitsemise aeg/ 31. oktoober 2014, 16:00
solvasid sa jürka väga paljusid.Su suhtumine rahvasse oli pehmelt öeldes põlglik ja üleolev.Minu tutvusringkonnas rõõmustavad enamused,et selline mittepoliitkorrektne inimene ei ole meil enam tõllas,kust saaks mitte diplomaadile ja poliitikule mitte kohaseid jämedusi rahva suunas pilduda.

n
Noh/ 31. oktoober 2014, 09:59
nüüd oli kukkumine tavainimeste sekka. Keeras käru oma 1000 eur arvetega.
Igal käru keerajal oma karma, küll see tuleb ega tulemata jää.
e
Erik/ 31. oktoober 2014, 00:05
See on viimaste aastate parim poliitintervjuu Eestis. Siin on nii palju probleeme adekvaatselt ära käsitletud, väga head küsimused on kohtunud ausate vastustega. Kõigil kritiseerijatel palun mõelda järele, kui haruldane see meie poliitikas on.
Nimetage keegi ükskõik mis erakonnast, kes räägib nii avatult ja täpselt probleemidest ja kaalutlustest. Võib ju mõne asjaga mitte nõustuda, aga paremini väljendada neid seisukohti on raske.
e
erik/00.05/ 2. november 2014, 13:13
Mitmes kiidukõne see juba sul on,põheõpitud tekst aga kõlab Kuzzerlikult küll.
d
David Kalzman/ 30. oktoober 2014, 21:49
Isand Ligil on oma osa ses poliitseebbiseriaalis hästi pähe õpitud: märtriroll.
Jürgen Ligi teada-tuntud headuses ja tuttavas märtrirollis.Kes mäletab kuidas Ligi on juba kord tagasi astunud ning fööniksina tuhast tõusnud.. Oravad on üldse head teatrikunstnikud.
Tsiteerin J.Karilaidu:
"Kel juba hammas verel edukast 2007. aasta aprillist, võis teha planeeritud sooloetenduse. Aga me ei märka, et see kannab sarnaseid omakasupüüdlikke ja parteiliselt kitsaid motiive. Oravatel on sotse vaja ka peale 1. märtsi 2015. SDE reiting kukkus kivina ja arengu jätkudes peaks kogu Reformi büroo tulema, müts peos, kosja ka nende juurde, keda täna sõimatakse. See, mis hetkel toimub, on sotside kui Reformierakonna erootilise kumminuku täispuhumise show. Ligi oleks märter eestlaste kogukonnas, Ossinovski vene kogukonnas, hääled tulevad mõlemale."
n
nimi/ 30. oktoober 2014, 21:48
Jürgen peaks eetika tunde võtma.
n
nimetu/ 30. oktoober 2014, 21:35
Ei tundu se ligi midagi nii hea isik olevat,et telkust räägib vaid roosilisi juttu,aga huvitav palju ta endale selle pläma jutuga pappi tasku ajab
Mõtetu targutaja,etainulr endale
Pole ta midagi suutnud nagu Ansip et ainult eesti riigilt võlad ja kuhjaga
m
Mai Äss/ 30. oktoober 2014, 18:58
Kuulutada kompromissitut ausust ja siis valetada otse näkku: "Ma ei tahtnud saada Eesti Panga presidendiks!" Come on, man. Mis viisid siis oma paberid konkursile, kui ei tahtnud ikka üldse? Keegi politrukk seisis püssiga kuklataga või? Muidugi tahtsid, aga selles konkurentsis jäid põhjendatult ja suure vahega alla Ardo Hanssonile ning kõikvõimas Reformipartei imes lutti täiega. See oli kindlasti ehmatav, aga ei maksa ise hakata levitama ja lõpuks uskumagi puhast valet.
a
arvaja/ 30. oktoober 2014, 18:48
Ligi sai oma vitsad kätte ja paras talle. Paljudel pole sellest kahju, kui tahad poliitikas olla, pead oskama ka teisi solvamata suhelda, meeldib sulle see inimene või mitte. Kahju, et Ligi sellise matsliku käitumisega on ja muidugi ego on tal nii suur, et te selle tagant enam välja ei paistnud.
n
nipitiri/ 30. oktoober 2014, 18:16
Muidugi kellel poleks kahju meepoti juurest lahkuda ????

o
oh jah/ 30. oktoober 2014, 18:07
Ligi kõige suurem viga rahandusministrina ja poliitikuna on ikkagi see, et ta ei suuda aru saada PEAMISEST: meil ei ole probleeme mitte sellega, et Eesti on vaesem kui Soome, seda saab loomulikult seletada sellega, milline oli meie stardipositsioon. Meil on probleem väärtustega! Reformarite peamine mantra on, et õnn on rahas (ehk siis kui saame rikkamaks, tuleb õnn meie õuele). Iga vähegi mõtlemisvõimeline inimene teab aga, et majanduslik heaolu on vaid üks osa heaolutundest. Hoolimine ja inimestevaheline austus, sallivus, tervis, turvalisus jne on kõik vähemalt sama olulised ja tähtsad. Ligi aga demonstreerib sallimatust ja austuse puudumist nii otse-eestris kui internetis, sisejulgeolek on reformarite osavõtul (mitte küll ainult) muutunud nõrgemaks, peaminister teatab, et inimesed on lollid ja hullumeesed (hiljem muidugi asub musta valgeks keerutama nagu Ligi siin artikis), seadused kaitsevad kaabakaid (eriliselt tasub selles vallas ära märkida endist justiitsministrit Langi) jne jne jne.
v
VIKTOR/ 30. oktoober 2014, 16:51
r
riin/ 30. oktoober 2014, 15:53
Kui paarkümmend aastat tagasi õpetajad palka juurde küsisid,kaagutasid Ligi ja Ansip kooris,et enne rikkaks siis palka!! Nüüd see loll põlvkond Soomes ehitamas ja ülejäänud lapsed stressis.Hea,et Ligi ka läinud,võib-olla nüüd....kahekümne aasta pärast ...!?
j
jj/ 1. november 2014, 20:52
20 aastat tagasi oli aasta 1994. Jürgen Ligi ei olnud siis poliitikas, vaid elas ja töötas Saaremaal. Isegi Reformierakonda polnud loodud.
Alati ei ole Reformierakond süüdi.
v
Vanasõna/ 30. oktoober 2014, 15:09
on üks hästi toimiv vanasõna...ÜLBUS TULEB ENNE LANGUST!!!
j
juhin tähelepanu/ 30. oktoober 2014, 14:03
"Nestor või Sven Mikser ei juhi sotside erakonda, seda juhivad ikkagi Jaak Allik, Jevgeni Ossinovski ja Indrek Saar. Nende inimestega rääkimine on keerulisem."
Intervjuu on väga hea, sest toob esile tegeliku ohu Eesti riigis. Ossinovski on eesmärgile, VÕIM, pühendunud isik, isa poolt rahastatud eesmärgipäraselt ja ideoloogiliselt Alliku poolt toetatav. Ta ei räägi tegeliku tõe kategooriates vaid võimule viivas PR-kontekstis. Seda ei ütle otse Ligi, see on minu järeldus. Ja see on vabale Eestile väga ohtlik.
Mulle on selge, et Ossinovski on võrreldav võimu võtva Leniniga oma tegutsemis- ja keelekasutusmaneeriga, Allik on tema peaideoloog ja Saar tema politruk nagaaniga.
k
kui kena on täühelepanu juhtida ,siis ei pane me/ 30. oktoober 2014, 17:46
oma vana ja tigedat stalinisti tähele ja kallis jürgenikene saab mõnitada ja rahavoolusid juhtida edukalt.
Loomulikult teda värvanud riigi eduks,mitte Eesti eduks
m
ma olen ka nii solvunud/ 30. oktoober 2014, 13:25
et Ligi tõstis käibemaksu 20% peale, et pidevalt Ligi tõstab tubaka ja alko aktsiisimaksu, et riigteenistujad saavad nii kohutavalt kõrget palka, et Ligi liialt vähe süüdistab nõukogude võimu, et roosa on vahel must ja kollane lilla ja et orav näib haakristina, Nii solvunud olen.
i
ingrid/ 30. oktoober 2014, 11:13
Poliitikute ettevaatlikkus ütlemistes on väga tähtis juba seetõttu, et asi võib minna globaalseks probleemiks. Näiteks väänab mingi riik poliitiku väljaöeldut nii nagu tema tahab. Ja kui see teine riik on halbade kavatsustega, siis võib sellest tekkida üüratu jama kas terves Euroopas, maailmas jms..
f
f/ 1. november 2014, 21:07
Sa räägid diplomaatidest.
o
ok/ 30. oktoober 2014, 11:07
Ossnovski võib öelda ja kirjutada mida tahab, aga Ligi ei tohi isegi fakte välja lausuda?

k
kahjutunne/ 30. oktoober 2014, 10:47
Oleg Ossinovski on sündinud 1966 Alma-Atas Kasahstanis.
Õhtulehe tsensorile
http://et.wikipedia.org/wiki/Oleg_Ossinovski
Ole nüüd hea ja pane minu kommentaar tagasi. Kui eesti keel ei ole Sinu esimene keel siis palu kellegil seletada sõna "migrant" tähendust.
k
kuule tähenärija/ 30. oktoober 2014, 11:29
mis see sõna siia puutub, keel on inimeste mõtete väljendamiseks ja kahjuks ma ei saa Ligi mõtet puupeadele tõlkida, kuna see on nii räige, et kohe kustutataks.
P
Mari/ 30. oktoober 2014, 10:46
President Ilves on öelnud ühed tähelepanuväärsemad sõnad oma ametiaja jooksul „See mis on meid toonud siia, MEID ENAM EDASI EI VII.
Viimane aeg on algatada ühiskonnas laiapõhjaline debatt teemal "KUS ME TULEME JA KUHU OLEME MINEMAS“ . On vaja SISULISELT selgeks rääkida, analüüsida eesti ühiskonna arengut /suures osas TAGURPIDI KÄIKU/ nende 23 iseseisvusaasta jooksul. Vaadata näkku meie peamistele sotsiaal-majanduslikele näitajatele AJA TELJEL. Analüüsida, millised on meie riigi ja MAJANDUSE JA SOTSIAALSE arengu peamised pidurid . Kavandad järgnevad hädavajalikud sammud EESTI RAHVA ELLUJÄÄMISKS. Milline oleks see MEEDIA VÄLJUND, kus see võimalik on ja eksperdid , rahvas, EESTI MÕTLEVAD INIMESED, saaks oma SEISUKOHTI väljendada ilma suuremate tarade ja tõkenditeta?
Masendav on , et peamine võimupartei on presidendi sõnade suhtes kurt ja oma rahva suhtes pime ja kurt ja trügib oma iganenud sisult pehkinud poliitikat nürilt ja tuimalt edasi –ikka eesti maa rahvast tühjendamise suunas.
s
See meedia väljund/ 30. oktoober 2014, 11:30
saab olla ainult Tallinna TV-s, vaadake Vaba mõtte klubi!
n
njaa,Tallinna TV on süüdi ja okupatsioon on süüdi,et herr Ligi ei saa oma/ 30. oktoober 2014, 14:07
NLKP põhikirjast üle ega ümber .
Tallinna TV on süüdi,et 100 tuhat eestlast on jätnud oma isade maa kommunistide lagastada ja hävitada.
v
Veel kord/ 30. oktoober 2014, 10:46
Ligi sai selle, mille oli juba ammu ära teeninud, nii et puhaku rahus. Ossinovskile jõudu!
h
heasoovija/ 30. oktoober 2014, 10:44
kuule ligi, kui oled solvunud, hea soovitus sulle. astu parteist välja, sinna akna alla. või astu hoopis keskerakonda.
i
Imestan/ 30. oktoober 2014, 10:43
Ligi solvunud??! Huvitav! Ta peaks ainult enda peale solvunud olema------! Ise ta "mängis" oma ülbe ja ilmeksimatu sõnavõtuga ministrikoha maha. Reformierakonna kolm probleemset ( just eneseväljenduse osas) Ansip ( ka mingi aeg vabandas rahva ees moka otsast) Lang (kes muutus Eesti kultuurile ohtlikuks) ja Ligi --------nende poliitikute käitumisest on ammu kõrini. Parem kui nad üldse suud lahti ei teeks-----jääks mingi muljegi neist! Kogu see "aateline " jutt on mula------- Keegi oleks Ligi käest pidanud küsima .et kus on piiriraha. mis Euroopa Liit meile eraldas? Pole piiri ---pole raha---pole Ligi ka enam! Selline siis oli meie "tubli " rahandusminister!!
Tore .et tagasi astusid------
u
Uskumatu!/ 30. oktoober 2014, 10:36
Loen siin kommentaare ja ei saa aru, oleks nagu eesti keeles kirjutatud, aga tõsised eestimaalased siin sotsialismi ja ENSV majandust kiitmas - ülistamas?! Kas rohelised mehikesed on meil juba kohal ja oskavad eesti keeltki?! Kas teil on juba meelest läinud, kuidas me 90.-ndate alguses talongidega võid ja aluspükste ostsime? Vot siis olime me kerjused... Ja mis ENSV tööstust siin ülistatakse?! Need vanad amortiseerunud masinad kõlbasid ainult töö mängimiseks ja vanarauaks. Ligi-Ossinovki konflikt on juba ammu muutunud kahe maailmavaate konfliktiks. Kas te, sotside kiitjad, tahate tõesti tagasi sinna, kust me tulnud oleme...?! Sellised riigid on veel täiesti olemas, kes soovib, pole vaja Eestis seda eksperimenti kordama hakata!
v
Vaikki/ 30. oktoober 2014, 10:40
ä
Ära valeta/ 30. oktoober 2014, 11:33
aluspükse ja võid pole keegi talongidega ostnud, kuigi teie, reformaritest ärimehed need ladudesse peitsite.
u
Uskumatu!/ 30. oktoober 2014, 11:55
Ei ole orav ega reformar, olen täiesti tavaline eesti inimene ja ei valeta! Olid sellised suured rohelised poognad, kus vastavalt talongi numbritele anti poest lisaks võile ja pesule ka suhkrut, piima, tikke ja muud kraami.
j
jah/ 30. oktoober 2014, 12:02
ja mõnel inimesel on siiamaani tikkude ja seebi tagavara kuni surmani, kui on talongid, tuleb ju ka see välja võtta, mida tegelikult pole vajagi, aga võid ja aluspükse küll talongide eest ei saanud, seega valetad.
o
Olgu sul oma tõde!/ 30. oktoober 2014, 12:25
... aga see ei tähenda veel, et mina valetan. Kõigil ei olnud kaubanduses tutvusi...
d
ddhgs/ 1. november 2014, 21:11
Mina mäletan küll võitalonge. JA reformierakonda polnud talongiaastatel olemas.
Reformierakond loodi 1995. Hindade tõus ja talongid tulid 1990-1992- enne krooni.
d
dd/ 1. november 2014, 21:12
Sinu jutt ei ole küll parteitu oma.
v
Vanaraud?/ 30. oktoober 2014, 11:50
Kogu tõsiseltvõetav tööstus ja infrastruktuur kasutas-kasutab veneaegset tehnikat ja hooneid. alates eesti energiast ja lõpetades põllumajandusega.
k
kurb oli see,et juutidelt kuldhambaid murda / 30. oktoober 2014, 14:15
t
Täähek/ 30. oktoober 2014, 10:04
Lähen ostan pioneeride ajalehe Säe, äkki seal ka hala...
l
Ligi maha!/ 30. oktoober 2014, 10:02
Ligil on sügavad alaväärsuskompleksid. Mees, kes solvab korduvalt kõiki kes tema arvamusega ei ühine, vaevleb kompleksides. See mees on Ligi. Hea, et tast lahti saime.
n
nimi/ 1. november 2014, 21:13
Kui inimene kirjutab omavahelises vestluses midagi, siis seda teeme me kõik.Selle vahega, et mõne jutud tiritakse enne valimisi, et nende alusel inimest rünnata.

m
Marko/ 30. oktoober 2014, 09:55
Paljud ettevõtjad on jürgen ligi peale solvunud ja tüdinenud tema ülbusest
h
her/ 30. oktoober 2014, 09:45
Her ligi , shit hapens aga hoia kõva!
j
Jaan Jalgratas/ 30. oktoober 2014, 09:42
r
reaalsus/ 30. oktoober 2014, 09:36
Õudsemat ego ja enesekiitust annab ikka välja mõelda.Nüüd veel näeme õiget nõukaaegset politrukki,kes ei tunnista ,et ikka 23 aastaga oleks pidanud mõne sendi rahvale ka jätma.Samas küsiks Ligi käest,kas venelane viis Eestimaalt tööstuse kõik ära kui iseseisvus saabus?Kuhu see kõik jäi,ärastati,varastati ja müüdi oma parteibosside ja Ligide poolt maha.Nüüd otsib sõnades sellele teole õigustust selajal 5a käest.Seegi,mis järele jäi topitakse oma taskutesse veel tänagi.Need,kes seda riiki üldse on ülal hoidnud,sunnitakse hinge sees hoidmiseks välja rändama.Õigustas seda alles viimases foorumis jälle-MIS RIIK SEE ON???
r
Reaalsus on see/ 1. november 2014, 21:17
et ligi pole olnud komparteis. TA ei olnud ka erastamise juures. S
ee on Sinu märg unenägu, et reformierakond on kõige juures. tööstus kadus, sest kadus NSVL, kadus vajadus plaanimajanduse moodi toota. Mondi ühest majandussüsteemist teise. Küllap oli ka ebaõiglust. Kuid riigistatud ettevõtted kas erastati või tagastati omanikele. Ei ole sellist asja, et kõik on rahva oma.
Kaua võib niimoodi valetada ja laimata?
r
ReaalsusEestis/ 2. november 2014, 22:35
ÜKS KARVASTE JA SULELISTE PUNT VALITSEB JUBA 20 AASTAT ÜHE MALLI JÄRGI.SULLE-MULLE,TEILE MITTE MIDAGI.AH OMANIKUD OLID SIIS PARTEI BOSSID,KES OMA SUVA JÄRGI TEGUTSESID?ON TÄNASENI RIIGI OMANIKUD JA KÄITUVAD KA VASTAVALT.PLAANIMAJANDUS JA NÕUKOGUDE VÕIM TOIMIB KA TÄNASEL PÄEVAL PARTEI JUHTIMISEL EDUKALT EDASI.RIIGIKOGULASED ISTUVAD JU NÕUKOGUDES,MIS SIIN SIIS TEISITI ON NSVL-IST???
k
karm otsus jah/ 30. oktoober 2014, 09:21
ma oleks ka löödud, Partsi asemele pandi 2 naist, Ligi asemele ainult 1.
m
matsu/ 30. oktoober 2014, 09:07
Mis poliitkorrektsus? Elementaarne viisakus ei luba öelda teisele inimesele "punane migrant", ära kaaguta", vasikasilmadega loll tibi" jne.
o
Oled venelase palgal või/ 1. november 2014, 21:22
Kas elementaarne viisakus lubab fakte moonutada ja laimata?
Too palun faktid, kus ta ütles "vasikasilmadega tibi"?
Ta ütles et Kallas oli vait kui oli koosolek vaatas oma suurte silmadega. JA siis kolis Facebookis seletama. Jutu mõte oli see, et ta koosolekul ei teinud suud lahti, kui oleks saanud ja võinud.
Kes ütles punane migrant? vastus, Sina.
Ainuke koht, kus sa ei valeta, on väljend "ära kaaguta".
Selle koha pealt, simson kaagutab jah.
Ja võiks selle lõpetada, olen Jürgeniga nõus.
2
21.22salalik punane või lilla/ 2. november 2014, 13:36
Ainult hull võib hullu kaitsta,kui poliitkorrektsus rusuv on ja inimlikkus puudub.
m
minu/ 30. oktoober 2014, 09:04
noorus ja minu vanemate elu möödus ka nõukogude ajal, need elud olid persse keeratud just nõukode võimu poolt, nii et mina olen ka solvatud haridusministri poolt. Kas olete kuulnud võimuesindajate suust sõna südametunnistus, nüüd kuulsin jälle seda haruldast sõna- SÜDAMATUNNISTUS. Jah, noortel või väga rahulikku elanud inimestel on raske kuulata OTSE ja brutaalsel viisil väljaöeldud tõde. Väljaütlemise viis ei muuda asja olemust ja tulebki öelda brutaalselt, et tegelik olukord ütlejani jõuaks. Minu hääl kuulub Ligile.
s
sinna taguotsa on elu keeranud ikka ligisugused/ 30. oktoober 2014, 11:39
Vaatasid eile Radari saadet või Kodutunde saadet varem? Nii sitas*i pole nõuka ajal küll elatud, kus rikkurid kahmanud kõik rikkused oma tasku, aga rahvas kõngegu või põgenegu riigist. Millegipärast isegi lapsi ei sünni praegustes "paradiislikes" oludes piisavalt, kui nõuka ajal sündis.
g
gfds/ 1. november 2014, 21:23
Lapsi ei sünni kui riigid on kõrgelt arenenud.
Lapsi sünnib palju vähem arenenud riikides. Nii on paraku faktidega.
a
Ausus ja siirus kaunistavad riigimees Ligi../ 30. oktoober 2014, 08:58
Ossinovski oma vastupidise moraaliga oskas panna kolleegile jala taha ning organiseerida valelikult rahvusvahelise skandaali nagu oleks minister Ligi teda rahvusliku päritolu pärast alandanud.Mees paistab tänaseni uhke olema oma "võiduka" käitumise üle...O tempora o mores ja selline jätkab haridusministrina !!!

l
Lugeja/ 30. oktoober 2014, 08:55
Väikese mehe kompleksid .Loomulikult ei taha loobuda. Aga aru ka ei saa et õpeta siis endast nooremat kes on nagu su poeg aga ära solva. Aga ujumas käies sama lugu kui on Ligi siis teised ei tohi rajal ujuda. Mina ja maailm on Ligi.
l
lugeja/ 30. oktoober 2014, 08:47
kas ei taha oma soojast kohast loobuda ei midagi muud võiks ka proovida maainimeste rasket tööd teha siis tead mis on töö tegemine
õ
Õppimine/ 30. oktoober 2014, 08:36
Ligi pole millestki aru saanud ega õppinud.Sellised inimesed on nagu vanad tammekännud-ei nemad muutu, kui, siis vaid kõvemaks ja kangemaks.Aga et püüda reaalsust mõista, seda pole.Kui Ligi on kõike kirega teinud, siis küsiksin, kas ta on kirega ka rahva kerjuse tasemele viinud ning sundinud ta oma maalt lahkuma?Sotside kohta aga ütleb ta õigust.
x
xxx/ 30. oktoober 2014, 08:33
Ligi ärgu öelgu siis teistele solvanguid.Nii kõrgel ametikohal olev inimene ei tohi endale sellist ülbet käitumismaneeri näidata.Selliselt ei käitu tänapäeval isegi voorimehed.
p
pagan/ 30. oktoober 2014, 10:10
ära aja pada-kammitud inimene
l
Ligi/ 30. oktoober 2014, 11:41
j
jupike jumalat jah/ 30. oktoober 2014, 08:32
Ja muidugi,kui oled ikka matsiks loodud,on korrektsusega tõesti raskusi.Seda oleme näinud juba aastaid ja eneseõigustus selles reas loogiline samm.Inimene ei suudagi aduda,etmidagi viltu on,teiseltpoolt on see partei sissejuurdunud mentaliteet-MINA JA MAAILM.
v
vaene/ 30. oktoober 2014, 08:24
Hea oli, et sinuga on kōik. Mine geograafiks tagasi.
k
katt/ 30. oktoober 2014, 08:13
..tahan öelda ainult niipalju,et kõik trügivad REF erakonda ,sest siis on kindlustatud nii
"toiduahela " hüved kui ka e-hääletuse tulemused... kiruda sotsialismi aega on Ligil
ehk mõtetu,kuna sõjajärgsed (kes ei sõitnud minema) SÄILITASID TEILE EESTIMAA,
kus oli tööd ja leiba ja puhas loodus .......edasi pole sügavamat mõtet rääkida kui
inimene peab ennast "jupijumalaks"
h
Huvitav,/ 30. oktoober 2014, 07:53
kas päevast päeva on siin kommenteerimas ainult üks seltskond? Midagi asjalikku(enamusel ) öelda ei ole , aga halvasti saab ikka öelda ja üsna rumalalt. Kahju!
m
30. oktoober 2014, 18:07
Ma arvan, et ei ole üks seltskond. Inimesed arvavadki nii. Ja rumalad muidugi, et seda elu välja kannatavad

h
Huvitav,/ 30. oktoober 2014, 07:53
kas päevast päeva on siin kommenteerimas ainult üks seltskond? Midagi asjalikku(enamusel ) öelda ei ole , aga halvasti saab ikka öelda ja üsna rumalalt. Kahju!
7
7.53/ 30. oktoober 2014, 08:35
Sama siinpool,palgalised kaitseinglid pidevalt valvel ja vastu sõimamas.Enda silmas ikka palk olematu,teiste pinnud pee torkimas.
7
7.53/ 30. oktoober 2014, 08:35
Sama siinpool,palgalised kaitseinglid pidevalt valvel ja vastu sõimamas.Enda silmas ikka palk olematu,teiste pinnud pee torkimas.
7
7.53/ 30. oktoober 2014, 08:35
Sama siinpool,palgalised kaitseinglid pidevalt valvel ja vastu sõimamas.Enda silmas ikka palk olematu,teiste pinnud pee torkimas.
k
30. oktoober 2014, 09:37
kuidas endaga lood muidu???
a
axel/ 30. oktoober 2014, 07:43
Terve eesti rahvas on solvunud Reformierakonna poliitikast!!!
m
mari/ 30. oktoober 2014, 09:40
Kuule jopski, räägi enda eest!! My ass...kogu eesti rahvas...
k
kas siis käputäis rikkureid/ 30. oktoober 2014, 11:43
on ainult rahvas? Kõik ei ole veel teie eest põgenenud ja nälga surnud.
9
9,40munadega mari/ 30. oktoober 2014, 13:24
Jopski käest kuuleme.My ass-politrukk refist!1.märtsil näeme.
2
21.26/ 2. november 2014, 15:01
Vale,ei näe Eesti metsade vahel ühtegi kesikut ringisibamas,punaseid oravaid ikka mõni on,üks vaeseke oli autoalla jäänud,just nagu meie Ligi oma suuvärgi ohver,kibestunud stalinike õiguse otsingul.Ettevaatamatus maksab karmilt kätte,nii ongi.
m
mina, eestlane/ 1. november 2014, 21:26
i
Igaljuhul/ 30. oktoober 2014, 07:33
Ligi on korrektse välimusega mida igayhe kohta ytelda ei saa ja Roivas ise ytles et talle avaldas survet meie president.
m
Mõistan Jürgenit/ 30. oktoober 2014, 07:11
Ja olen selles konfliktis tema poolel aga Ossinovskist on ka kahju.Eile Foorumis ei saanudki sõna suust ja oli terve saate nagu tuppa sittund kass.Arvan,et roosad toppisid ka Ossinovski tanki ja tema valik see skandaal ei olnud.
m
mats/ 30. oktoober 2014, 07:06
arvan et ligi teeb järgmistel valimstel ühe valimisrekordi. samas on huvitav ka ossi valimistulenus - praegu hüppab ta hoogsalt ühest ämbrist teise ja proovib siis ämbrid jalaotsas poliitmaastikul ja kõnepultide vahel vaikselt ringi joosta - enamuse eestimaalaste jaoks on selline käitumine koos vastavate sõnavõttudega põlastusväärne kuid paraku on eestis olemas ka see sihtgrupp kellele ossi ossilik käitumine tundub ainuõige ja imponeeriv. jääme ligile pöialt hoidma - eesti vajab töökaid, kompetentseid ja otsekoheseid inimesi. sotside ja keskide libekeeled pole ligi küünemustagi väärt!
m
muidugi/ 30. oktoober 2014, 11:45
tõi ju Jürgen järjekordselt rahvusteema valimisvankri ette, kõik natsid annavad tema poolt hääle.
k
30. oktoober 2014, 13:30
kõik natsid,ise padu puna lilla-ehk ikka need ,kes Eestirahvast lahti tahavad saada.Kust siis lennuki külv võõrastele tulema peaks?Esialgu muidugi euroopa abist aga hiljem-lähebki omal sisserändajaid vaja ju.
k
30. oktoober 2014, 06:48
kõige antipaatsem poliitik. väga solvav ja õel teiste suhtes. väga ebameeldiv inimene.
m
moraal/ 30. oktoober 2014, 06:40
selline : kui suhtlemisega on probleeme, siis ei ole vaja töllerdada meedias ja suhtlusvõrkudes.
tekst näoraamatus oli ikka väga segane ja selles on ikka autor süüdi.
jutt edukusest ? poliitikute ja ettevõtjate sahkerdused on meil tekitanud suure osa nn. kõrgklassist .
maakeeli on tegemist varaste ja petturitega.
k
kodanik/ 30. oktoober 2014, 06:22
Aitab juba selle tüübi halast ja solvumistest!

k
kas selles on ka/ 30. oktoober 2014, 05:48
nõukaaeg süüdi,et meie riigis on miljardäre ja miljonäre, aga katsu sa neilt palka kätte saada või annetusteks sentigi.
e
ei ole või?/ 30. oktoober 2014, 06:16
Kõik nad on nõukaaegsed tegelinskid või nene järglased.
r
Rahade väljavoolamisest/ 30. oktoober 2014, 05:27
ärge teda syydistage sest EUavaldab survet ja tema peab selle täitma- selle piiriraha kohta tahaks kyll teada nii suur summa . Seal moni läheb ikka ahnusest lohki. Toepoolest kuhu jäi see raha. Ärge ytelge et ei tea.
r
Rahad välja/ 30. oktoober 2014, 06:02
2012 läks läbi pankade välja üle 700 mljoni!
j
jurka/ 30. oktoober 2014, 05:07
Ära pane tähele-Eestis on praegu aeg,kui vöimu juures palju oinaid ja tuleb juurde.Tulevad kohe karja kaupa.
t
triin/ 30. oktoober 2014, 04:11
Ka mind ajab marru see nn."Poliitkorrektsus"."Tänan--kallis kolleeg!" -----ja asja olemus jääb sõnamulina taha ja ajalimiiti ei tohi ületada,mis sest,et sõnavõtu mõte jääbki avamata.Ligi on jah "kasimata suuga!",kuid ta ei öelnud mitte midagi valesti,CCCP tõi kaasa taandarengu,"abituse sündroomi!",meeletud hordid immigrante,kellele ei läinud karvavõrdki korda,et sellel maal on teistsugune kultuur,teistsugune õhustik,teistsugune rahvas---neile oli tähtis ainult vorstiviilu paksus,kõigest muust astuti lihtsalt üle.Ligi ütles välja ka tõe,et seda "roosat" erakonda,kes nagu li......s heidab ühte igaühega,kes neil oma rahvaste sulandamise ideed aitab teostada.Seda erakonda ju juhivadki veendunud kommunist Allik,rahad tulevad papa Ossinovskilt ja kuidas sa tema võsukest siis kõrvale lükkad ja see kasimatu Saar,Mikser on vaid maskott.Juba kõlavad "ideed" vene keelse koolihariduse 100% taastamiseks,varsti nõutakse ametlikult teise riigikeele kehtestamist (tegelikult see juba kehtibki,kui tööle ei saa eestlasest noor inimene,kes vene keelt ei valda),varsti nõutakse ,et eestlane hoiaks "poliitkorrektselt oma suumulgu koomal ja ülistaks meie vabadusest vabastajaid,kes üha rohkem ja rohkem domineerivad---alustades Toomist (kes solvas eestlasi kuulutades eesti keele kadumist,seega ka eestlaste kadumist ja mis see venelaste käes ikka ära ei ole,nad on suutnud kümneid väikerahvaid alla neelata ja nagu katk edasi levida) ja lõpetades nüüd Ossnovskiga,kes ilmselt käsi hõõrub,et sai ühe eestlase paika panna.
k
Katk oma riigi poolt ehk??öösel 4.11/ 30. oktoober 2014, 13:53
Aga mina ootaks endistest kommudest vabastajat,kes riiki õhukeseks süüdimatult edasi viilivad.Ühest unioonist teise ja hullem priiskamine käib,kui eales enne.Talongi süsteemi tegid ka omad pumbajuures olevad Ligid,kes ladudesse kauba seisma panid,et kasu lõigata.Ossinovskile muidugi suur au,et suudaks kohe riigipöörde korda saata,mina veel nii sinisilmne küll poleks.Kui mõnel ülbusest katus sõidab,siis usu aga.Kui üks on roosa,siis teine puha punane tänaseni.
l
Ligi/ 1. november 2014, 21:32
Olen minagi nime poolest. JA informeerin Sind selle või jutu osas. Ligi oli Saaremaal sel ajal , kui polnud ei reformierakonda, ega isegi Eesti VAbariiki veel.
Võilaod olid rublaaja lõpus, kui rubla kukkus ja Eestis talongiga saia-võid seepi sai.
Milleks eel laimamine ja viha õhutamine?
KAs Sul pole mälu või ajataju või oled loll või pahatahtlik?
VAata oma faktid üle, "aus" eesti inimene.
Mis eetilist poliitikat poliitiku sa ootad, kui laimad-valetad ja silm ka ei pilgu?
m
2. november 2014, 14:02
Mis sa jahud ikka ühte jura,valetab Ligi,et riigil võlgu pole-on ju ometi.Kas sellist juhtimist ongi vaja,kus faktid on tabu ja inimlikkus puudub???
s
Soovime Jürgenile edu !!/ 30. oktoober 2014, 03:04
Järgmised valimised võidab härra Ligi!Ausus ja siirus kaunistavad riigimeest! Tema oponendist haridusministrile on sellised mõisted võõrad,kolleegile "noa selga löömine" aga uhke tegu...
s
Seltsimehed kommijad/ 30. oktoober 2014, 02:34
Pugemine, pugemine ja veel kord pugemine.
e
ELAGU JÜRGEN LIGI!/ 30. oktoober 2014, 02:05
Vähemalt üks normaalne spordimees, kes käsitleb asju nagu on ja ei põe! Edu!
P.S. Ei ole reformarite pooldaja!
j
jopa kolla/ 30. oktoober 2014, 02:54
nabi on kõvem spodimees
k
körvetis/ 30. oktoober 2014, 01:32
Ma ka ei ole poliitiliselt korrektne, näiteks söna neeger on minu meelest täiesti tsvaline ja neutraalne söna. Aga samas ei ole ma avaliku elu tegelane, mispuhul päris köike ikka ei saa suust välja lasta mida tatt on sinna toond

r
Ristiema/ 30. oktoober 2014, 01:06
Oh mis hale lugu. Väänasin just taskuräti kuivaks.
Ja kust küll võetakse, et Ligi oli hea rahandusminister? Kui välisinvestorid lahkuvad, töötegijad lahkuvad ja tööandjad ägavad maksukoorma all ning pankade miljardilised kasumid viiakse välja - kas see ongi hea töö?
j
just nimelt./ 30. oktoober 2014, 01:11
Hea töö eestlaste riigi hävitamisel. Kõik määgijad teavad ja kiidavad.
l
lambale/ 30. oktoober 2014, 05:19
Saabki teist Eestimaa õhu puhtamaks.
5
5.19täitsa lammas/ 30. oktoober 2014, 13:58
Sinusugustega on riigil üsna pea lõpp või ootad kaltsupäid,kes mõistuse koju juhataks?
t
tark/ 30. oktoober 2014, 05:16
Teised kohe kindlasti tunduvalt lollimad.Raskel ajal ainuöiged otsused.
l
lugeja/ 30. oktoober 2014, 00:47
Siis viimane aeg psühholoogi poole pöörduda. Pealegi, kuidas nimetada inimest, kelle jaoks korrektsus on rusuv... vahet pole, kas poliitiline või mitte. Avalikus diskussioonis tuleb mõlemal poolel täpselt ühtemoodi sellest korrektsusest kinni pidada. See on emotsionaalse intelligentsuse küsimus. Joppmattidega ühtegi probleemi selgemaks küll ei saa.
m
mis/ 30. oktoober 2014, 05:18
kuradi korrektsus-oma tööd tuleb tunda.
j
Ja mida ma loen siit ridade vahelt?/ 30. oktoober 2014, 00:40
Õhtulehe abil tehakse juba järgmisteks valimisteks lobitööd. Koodetavasti Proua Lauri ikka on teadlik, oma ajutisest töökohast.
s
sulle / 30. oktoober 2014, 00:26
selle nutulaulu järeldus : rahandusministri portfell on siiski tähtsam ja kallim,kui terve eesti rahva heaolu. sinu elu ainuõige samm oli tagasiastumine.aga ,et see kindel oleks ,siis veel vaja saada kõrgemal olevate instanside jaatav vastus.seni aga on kõik veel lahtine.
a
ASsa/ 30. oktoober 2014, 00:08
Mina, sotside endine valija, NÕUAN OSSINOVSKI TAGASIASTUMIST. Inimene, olgu ta või venelane, kes ütleb, et 50 aastat nõukogude okupatsiooni ei teinud Eestile midagi halba, ei saa olla HARIDUSMINISTER. Selline inimene ei saa olla isegi lihtsalt reapoliitik!
i
irw/ 30. oktoober 2014, 00:12
mis see nõukogude võim sulle halba tegi ja kuidas see on seotud sellega , et poliitikud ei oska 23 aastat midagi peale hakata ühe väikese riigiga. ossinovskil oli õigus - võinuks ligile rohkematki öelda.
k
Kriitik/ 30. oktoober 2014, 00:22
Kas sa mõtlesid seda küsimust tõsiselt või?
t
täpsustaja/ 30. oktoober 2014, 05:21
Sovjetid ootavad ju kandikul kättetoomist.
k
kättetoomisest pole praegu juttu,/ 30. oktoober 2014, 11:54
kui vaid päris paljaks ei röövitaks.
s
sina ASsa / 30. oktoober 2014, 00:32
...lihtsalt vassid ja valetad! Ossinovski pole midagi sellist öelnud mida sina väidad! Või on sul vähese lugemuse tõttu raskusi tekstist arusaamisega? Samas tuleb Ossinovskiga paljuski nõustuda....üle 100000 lahkunud eestlase on suuresti reformerite "hea" töö tulemus milles lõi usinasti kaasa ka Ligi! Ei saa muidugi unustada ka Laari...just "isamaalaste" poliitika tõukas vankri sellises suunas liikuma.....reformikad võtsid ohjad lihtsalt teatud hetkel üle!
k
kas Ossinovski kehtestas 1940 aastal/ 30. oktoober 2014, 01:18
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
s
soovitaja/ 30. oktoober 2014, 05:22
Nõuka ihalejaid ootavad põhja korea ja kuuba pudrumäed.
x
x/ 30. oktoober 2014, 05:24
k
Kuubas/ 30. oktoober 2014, 06:21
Kuubas on muide tasemel arstiabi, kodanikele tasuta ja kohene!
k
Kuubas/ 30. oktoober 2014, 06:22
Kuubas on muide tasemel arstiabi, kodanikele tasuta ja kohene!
j
ja rahvas pidavat seal ka rõõmus olema,/ 30. oktoober 2014, 11:56
mitte nagu siin heaoluriigis, kus valmis üksteisel kõrid läbi närima. Kas niisugust Eestit tahtsimegi?
d
dolbajoob/ 29. oktoober 2014, 23:17
Tuleb välja,et ka Leedus on rumalad ministrid. Tervishoiju minister Gedeminas Cerniauskas solvas oma kolleegi ja pidi astuma tagasi.
t
timo/ 29. oktoober 2014, 22:57
Ligi jutus on iva. Siiski keeras ta vindi raginaga üle, kui jätkas "Foorumis"vana "kolmeduurilooga" kodumaise vaesuse põhjendamist. Siin oli Ossinovskil ilmselt õigus: veerand sajandit omariiklust on andnud piisavalt aega "viie rikkama hulka trügimiseks"! Sinna mittejõudmine -viimase viie hulgas tilpnemine - on juba kahtlaselt sihiteadliku tegevuse tulemus. Kui Eesti Vabariik 1940 eksisteerimast lakkas, ei tulnud kellelegi pähe seda tsaariaja taagana serveerida või ristirüütleid toimunuga siduda! Pigem on meie olukorras süüdi juba kurat teab mis ajast pärinev juhirolli jõudnud tegelaste eripärane soov oma rahvast inimkatsetes kasutada. Seejuures tundub olema otsustav katse ise, mitte selle eelnev hoolikas läbimõtlemine. Kuna meil on liialt palju katsealuseid valinud kõrvaltvaatamise ja mitte-osalemise näiteks Soome, Iirimaale, Rootsi, Norra, Austraaliasse või veel pagan teab kuhu varjumise läbi, siis peabki rahandusminister esimese "kannatajana" tagasi astuma.....
k
Kriitik/ 30. oktoober 2014, 00:24
Kas see viie parima hulka pääsemine ei eelda seda, et teised riigid seisavad paigal või on taandarengus? Kui naiivne võib olla, et jahuda pidevalt viie hulka pääsemisest?
u
uku/ 30. oktoober 2014, 05:28
Suur ja vöimas Saksamaa pole 25-aastaga suutnud sotsilismi kahjustusi likvideerida.
k
kuidas nii?/ 30. oktoober 2014, 11:59
Pärast häbistavat sõjakaotust tõusid 20. aastaga edukuselt juhtriigiks Euroopas. Meie aga viimaste seas.
5
5.28Reffi kuzzer,kas sa magad ka vahepel??/ 30. oktoober 2014, 14:16
Päris segi,mine vaata,sellise jutu eest saad Saksamaal kolakat.Nendel aitas 10 a,sest teati mida teha,meil aetakse võõraid asju ja oma taskuid täis.
s
SEe osa saksamaast, mis ei olnud NSVL okupatsiooni all/ 1. november 2014, 21:37
Adenaueri poliitika jah aitas Lääne-Saksamaad, kuid liitumise järgselt kui kaks: IDa- ja Lääne-Saksamaa taasliideti, ei ole need erinevused kadunud.
m
2. november 2014, 15:08
Mis sa laimad ja valetad,kust läks nüüd õigustust otsima-Saksamaalt,tule taevas appi.Kõige rikkam riik,kes juhib EuroopaLiitu.
t
timo/ 29. oktoober 2014, 22:57
Ligi jutus on iva. Siiski keeras ta vindi raginaga üle, kui jätkas "Foorumis"vana "kolmeduurilooga" kodumaise vaesuse põhjendamist. Siin oli Ossinovskil ilmselt õigus: veerand sajandit omariiklust on andnud piisavalt aega "viie rikkama hulka trügimiseks"! Sinna mittejõudmine -viimase viie hulgas tilpnemine - on juba kahtlaselt sihiteadliku tegevuse tulemus. Kui Eesti Vabariik 1940 eksisteerimast lakkas, ei tulnud kellelegi pähe seda tsaariaja taagana serveerida või ristirüütleid toimunuga siduda! Pigem on meie olukorras süüdi juba kurat teab mis ajast pärinev juhirolli jõudnud tegelaste eripärane soov oma rahvast inimkatsetes kasutada. Seejuures tundub olema otsustav katse ise, mitte selle eelnev hoolikas läbimõtlemine. Kuna meil on liialt palju katsealuseid valinud kõrvaltvaatamise ja mitte-osalemise näiteks Soome, Iirimaale, Rootsi, Norra, Austraaliasse või veel pagan teab kuhu varjumise läbi, siis peabki rahandusminister esimese "kannatajana" tagasi astuma.....

t
timo/ 29. oktoober 2014, 22:57
Ligi jutus on iva. Siiski keeras ta vindi raginaga üle, kui jätkas "Foorumis"vana "kolmeduurilooga" kodumaise vaesuse põhjendamist. Siin oli Ossinovskil ilmselt õigus: veerand sajandit omariiklust on andnud piisavalt aega "viie rikkama hulka trügimiseks"! Sinna mittejõudmine -viimase viie hulgas tilpnemine - on juba kahtlaselt sihiteadliku tegevuse tulemus. Kui Eesti Vabariik 1940 eksisteerimast lakkas, ei tulnud kellelegi pähe seda tsaariaja taagana serveerida või ristirüütleid toimunuga siduda! Pigem on meie olukorras süüdi juba kurat teab mis ajast pärinev juhirolli jõudnud tegelaste eripärane soov oma rahvast inimkatsetes kasutada. Seejuures tundub olema otsustav katse ise, mitte selle eelnev hoolikas läbimõtlemine. Kuna meil on liialt palju katsealuseid valinud kõrvaltvaatamise ja mitte-osalemise näiteks Soome, Iirimaale, Rootsi, Norra, Austraaliasse või veel pagan teab kuhu varjumise läbi, siis peabki rahandusminister esimese "kannatajana" tagasi astuma.....
m
mida/ 29. oktoober 2014, 22:52
ta enam nutab, võtku end kokku, ega maailma lõpp pole, ja ega ta selle ministriportfelliga ka laulatatud polnud, nüüd teab, mis on suupruukimise palk, seda ta on pruukinud kõik need aastad
k
Kriitik/ 30. oktoober 2014, 00:25
Asjad tuleb selgeks rääkida. Selgeks rääkimise aeg on enesereklaam järgmisteks valmisteks.
k
küsimus/ 29. oktoober 2014, 22:52
Kuidas saab siiralt ja südamest vabandada, kui ei tunnista ennast süüdi
k
Kriitik/ 30. oktoober 2014, 00:26
Milles ta siis süüdi oli? Selles, et temast valesti aru saadi? Kas teie arvamused on alati üheselt mõistetavad?
p
poolt/ 29. oktoober 2014, 22:52
Ligi on põhimõtetega ja arukas mees. Edu talle, südamest!!
m
muidugi,/ 30. oktoober 2014, 12:11
väidetavalt endine kommunist viib selle edukalt lõpuni, millega okupatsioonivõim hakkama ei saanud.
k
kas sa lugesid läbi?/ 1. november 2014, 21:38
TA ei ole KUNAGI olnud kommunist, komparteilane, komnoor. Kaua võib laimata ja valetada?
2
21.38arulagedus kuubis/ 2. november 2014, 14:18
Oh ära soni,kommunistlik ökonomist pole süsteemist kunagi lahti öelnud.Kas Ansip ka pole kommunist olnud?,kuidas nad siis nii hästi seda mentaliteeti oskavad ellu viia??Valetada oskab igaüks,kõik on ikka Ligi oma kupliall kinni,ka töömeetodid.Miks me siis suurima rahuga oma rahva minema kütame ja sisserändajaid siia ootame,kes isandaid nuumama peaks?Järgmise 20 a ootamisega see ongi kohal.Õnneks noorem põlvkond võtab ohjad ja toimib õigesti.
m
Môistus tule koku/ 29. oktoober 2014, 22:39
huvitav,kaua hala jestab?Kas valimisteni?
k
Kriitik/ 30. oktoober 2014, 00:27
Kui sa veel ei tea, siis ta on poliitik. Uuri veidi, millega poliitikud tegelevad?:)
0
00.27 kriitikule/ 31. oktoober 2014, 10:35
Teame ammu,valetamise ja riigi röövimisega,viimaste hulka triivimisega,rahva deporteerimisega ja kohustusliku sisserände seadustamisega.
m
Mina/ 29. oktoober 2014, 22:31
Olen Ligi poolt hääletanud, aga tal on paljude heade omaduste juures ka probleeme. Ta on teinud liiga palju šoviinistlikke ja üleolevaid avaldusi, kõik need kaagutamised ja põlema panemised jne. Loodame et õppetund on saadud ja enam taolisi matslikke väljendeid ta ei kasuta
j
Jomm/ 29. oktoober 2014, 22:25
Iga riigi alus on korras raamatupidamine. Ligi oli ministrina täitsa OK. Tema ütlemised on elus inimese omad, mitte nagu paljude poliitikute pähe õpitud fraasid. Ei saa aru kas jutt tuleb suust või on tegemist
kraanist emotsioonivabalt jooksva veega. Ja eestimeelne mees on ka.
e
eestimeelsus on sõim ja mõnitamine ?/ 29. oktoober 2014, 23:47
oma kaasmaalaste meeletu vihkamine ?
No kui küüditamist meelde tuletada ,ega Ligi ei eksinudki. Hävitama lihtsalt peab
j
29. oktoober 2014, 22:21
Ja mida peab rahvas tundma; lasterahad olematud, ettevõtetele tekitatud tahtlik lisakoormus mida mitte keegi kinni ei maksa, käibemaksu jamad jne.
s
see on riigi heaks. Mitte Eesti Vabariigi,vaid/ 30. oktoober 2014, 01:23
herr Ligi oma riigi heaks. Ta ikkagi patrioot,mis sest et mitte eestlaste oma. Ta aus ja ustav teener omadele.
p
ppok/ 1. november 2014, 21:40
Jürgen on vanemapalga "isa" ja mina olen oma kahe viimase lapse puhuljust sellest tuge saanud, mitte nau aastal 1995, ki sõltusin pere toetusest.

t
trüü/ 29. oktoober 2014, 22:12
Mul on hea meel selle üle, et ligi on solvunud.
Sest, ma loodan, et ligi saab nüüd ka aru, mis tunne on minul, kui ligisugused pidevalt kaagutavad, et kommentaarium pole lugemist väärt, et minu kommentaarid on pask, et kommentaarium on algusest lõpuni peldikusein ilma ainsagi erandita.
Ja veel. ligi võiks vähem rääkida aususest,erapooletusest,.... paistaks targem välja.
r
29. oktoober 2014, 22:05
Rumalus tuleb raha teenima panna.
k
kk/ 29. oktoober 2014, 21:59
s
Sillar Tihane/ 29. oktoober 2014, 21:47
Aeg-ajalt on ikka vaja pea ees läbi seina joosta, tõestamaks, et valge on valge ja must on must. Alati on rohkem neid ,kes poevad kõigi võimalike sõnapaaride taha, neid väänates ja oma tarbeks keerates, aga tõde jääb ikka tõeks. Alati on neid kes eelistavad tõe rääkijate asemel keerutajaid ja sõnade väänajaid. Igal asjal on piirid - ka sellel, kui kaugele minna poliitilise korrektsusega. Asjade ilustamine ei muuda olulist olulisemaks. Isegi kui ausus võib vahel ehmatada, järgi mõeldes on see ikka parem kui paljude poolt soovitud poliitiline korrektsus.
Loodan, et võimuvõitluse (MÕTTETU) tõttu ei kaotaks me pühendunud tegijat. Pettumusi on meil kõigil. Jõudu on, teadmisi on - edu.
j
jörlep/ 29. oktoober 2014, 21:44
m
Mia/ 29. oktoober 2014, 21:39
Sa juba üle, ei saa selline egomaniakk olla! Mis sa mõtlesid elu lõpuni ministriks jääda või? Juba see, kuidas sa sellest kohast kinni hoiad, näitab, et natukese kauaks olid sinna istuma jäänud. Pole sellele portfellile sinu nimi igaveseks graveeritud.
t
to:Mia/ 29. oktoober 2014, 23:22
Eesti keeles kirjutaksin teisiti selle kommentaari ;)
t
to-le/ 30. oktoober 2014, 00:43
v
Veiks/ 29. oktoober 2014, 21:26
Arvan siiski et kogu tema ülbitsemise pärast paras palk.
k
kodanik/ 29. oktoober 2014, 21:22
toetan Jürgen Ligi. Kõik üeldu on selge ja minu vaadetega ühtiv.
k
kodanik 21:21/ 29. oktoober 2014, 21:36
oled siis kodanik 2---ja ära aja pada -- see ongi sinupoolne ringkaitse, saad vist Ligi lahkumisega kinga

s
siiri/ 29. oktoober 2014, 21:22
Jätke tsirkus. Tuleb lihtsalt vähema rahaga läbi ajada.
k
kodanik/ 29. oktoober 2014, 21:21
Ta läks ikka viimasel ajal nahhaalseks ja õhku täis---arvas vist ,et teda ei saa kellegiga asendada--saab küll ja aitab juba "pärandatavatest - ja käsi peseb kätt " kohtadest.
n
no sellest on juka psühholoogid kirjutanud,/ 29. oktoober 2014, 21:27
et kui mingi seltskond on üle kahe aasta võimul,tekkib ringkaitse.
h
huvitav/ 29. oktoober 2014, 21:19
kes nüüd solvumisest kauba teeb? Tõde on see, et Ligi on nõukaajast pärit parteisõdur. Ossinovski on temast igas asendis üle, haritum, targem, noorem , pikem, ilusam jne.
t
to huvitav 21.19/ 29. oktoober 2014, 22:49
Mis sinu arust toimub mingi iludusvõistlus.
Tark inimene ei väida, et 50 aastat okupatsiooni me riigi arengule negatiivselt ei mõjunud.
d
dolbajoob/ 29. oktoober 2014, 23:03
Sakslased ei vingunud,et venelased on süüdi vaid ehitasid riigi kuigi olid laostatud maani. Ja monumente ei võta maha.
t
tark inimene/ 30. oktoober 2014, 00:47
....loeb ja saab loetust aru! Millal on Ossinovski end selliselt väljendanud nagu sina väidad??? Või hämad siin sihilikult....otsi lolle mujalt!
K
??/ 1. november 2014, 21:44
KA Ossinovski siis ei olegi nõukaajal sündinud?
Millal Jürgen EKP-sse kuulus ?
Polegi kuulunud, muideks!
. Aga ega see laimamist ja süüdistamist lõpeta.
Tainapäeid on ikka väga palju.
2
21.44/ 2. november 2014, 14:40
Endast räägid või-tainapea.Kas rumalamat jura ei oska välja mõelda,5a. Ossinovski on süüdi riigi kaosesse viimises,niipalju ta siis nägi seda ENSV-d.Reform on super valetaja ja keerutaja,õnneks hakkab see genotsiid oma rahva kallal peale valimisi läbi saama,ilkuge palju tahate.Kas Ligi sündis ka uuel Eestiajal jaei tea kommunistlikust ökonoomikast midagi?Laima aga teisi edasi,tuleb kahjuks endale.
p
pole psühholoog/ 29. oktoober 2014, 20:48
,aga kuskil kumiseb peas,et kui töö liiga meeldima hakkab,siis on õige aeg sellest lahti saada.Ainult ,mida pean äärmiselt häbiväärseks on see,et nooreohtu ministrihakatised end nii ülepea uhkeks peavad.See on tõesti mureliku meele vanemasse generatsiooni jätnud.Kõike muud teisejärguliseks pidades on tähtis ainult iseenese kõrge enesehinnang,nagu see oleks peamine,mis oleks eduka töö alus.
Tahaks veel siin lisada,et see mida see noor kuulis oma kaas töötaja poolt,oli õige ja see jääb õigeks kuni tema eluaja lõpuni,mingi väega ta saa teiseks teha oma pärinevust.
a
Aga/ 29. oktoober 2014, 21:45
ei peagi ju pärinevust muutma. Milleks?
Tobe on lihtsalt sõnade ja tarkuse lõppemisel, kellelegi pärinevust meelde tuletada, justkui see teine ja teised ülejäänud ei teaks või unustanud oleks.
See sama nõme nagu lasteaias otsustab mõni laps teistele tõtt kuulutama hakata, et vaata sina oled punapea, sina paksuvõitu, sinu ema venelane, sinu isa juut... Milleks? Kellele see uudiseks olema peaks?
Selline "tõekuulutus" pole mingi tõekuulutus, vaid lihtsalt kasvatamatus ja mölapidamatus,
p
pole psühholoog/ 30. oktoober 2014, 00:08
Elu on elu ja seda noorukest noorsandi ei hoia keegi järgnevate ütlemiste eest,kui olukord muutub.Paneb lihtsalt imestama,et vaevalt Taasiseseisvunud Eesti vanune teab täpselt mida endast eakamale etteheita,kuid enesele öeldut peab andestamatuks.Võõrsile elama asudes tuleb austada sealset rahvast ja tavasi,seda tean ma surmkindlalt,olgu mu enese õigus kui õige tahes.
a
Antiviha/ 30. oktoober 2014, 10:49
"Võõrsile elama asudes ..." - loe palun viimast Eesti Ekspressi artiklit hr. Ossinovski päritolu kohta ja hakka siis oma arvamust avaldama
p
psühholoogile/ 30. oktoober 2014, 14:28
Ah,et nüüd siis hoopis vastupidi,Ligi juurutab okupatsiooni aegset ökonoomikat ju tänaseni.Ei tohiks küsidagi,mis te 23 a teinud olete,et euroopas viimased oleme.Psühholoogiks saanud ka nõuka ajal kui ise abi vajaks.
m
mnbvc/ 1. november 2014, 21:47
Ligi õppis majandust aastatel 1988-1994. Kus on nõukaaegne ökonoomika?
m
2. november 2014, 15:16
Majandus polegi ökonoomika??Jämejalas muidugi mitte.
o
Oh sa vaene kannataja!/ 29. oktoober 2014, 20:40
Ei tasu nüüd arvata, et rahvas nii loll on, et ei tee vahet okupatsiooniajast pärit põhjustel ja inimlikul "kõnekunsti saavutustel ". Kui ikka tahta eurooplane olla, siis tuleb õppida ja käituda ka ise eurooplase moodi ja kui poliitkorrektsus ahistab, siis on maailmas õnneks veel päris palju maid,( mitte euroopas loomulikult), kus oma kirgesid saab isegi parlamendis ühe korraliku kähmlusega välja elada. Nüüd aga katsume ikka tasapisi nendest okupatsiooniaja maneeridest ja sõnavarast eemalduda.
h
29. oktoober 2014, 23:23
hakkame saia heledaks leivaks kutsuma nagu enamus Euroopat? Ja elu teeb see paremak kuidas?
a
asendamatuid ei ole/ 29. oktoober 2014, 20:37
Arenenud riikides on riigiuhtidel limiteeritud aeg võimul olla. Okey, Ligi ei olnud e president, aga pidada ennast pea asendamatuks, olles ülbe ja teisi solvav, seline inimene ei sobig võimul olema. Ligi aeg sai mööda ja kõik läks just nii nagu minema pidi.
j
juku ei õpi.../ 29. oktoober 2014, 20:33
Elu ei ole ainult raamatupidamine ja poliitika, mees. Elu on ka viisakus, austus ja lugupidamine.

i
igatahes/ 29. oktoober 2014, 20:30
on selge, et selle loo käigus kannatasid kõige enam hoopis sotsid. Kas see just toetusprotsentides väljenduma hakkab, aga üllatavalt paljud inimesed raputasid pead ja ütlesid, et nende hääl läheb nüüd mujale. Kas just Ligile, aga mitte mingil juhul sotsidele.
a
aga/ 29. oktoober 2014, 21:49
mina olen just vastupidist kuulnud.
t
to:aga/ 29. oktoober 2014, 23:52
eks oleneb kellega suhtled,ma ei imesta
a
aga/ 30. oktoober 2014, 17:57
mina imestan küll:)
asja teeb eriti naljakaks see, et puha reformimeelsed.
Nuta või naera, nii on.
m
mina / 29. oktoober 2014, 22:39
arvan,et keegi ei kannatanud. Mis kannatused need siis on? Kui siiras on enamuse poliitikute soov töötada oma riigi ja rahva heaks , paljude uute riigikogusse prügijate , pensionikindlustajate nägudelt ja tegudelt ei peegeldu samuti aatelisuse varjugi . Ligi on minu silmis olnud aateline mees vaatamata oma karedatele väljaütlemistele, samas arvan et mees ütleb mida peab õigeks ja ei muuda oma arvamust järmisel hommikul .Midagi on siin viltu. Tasakaalukus on see millest siin puudu on.
v
väikekaristus/ 29. oktoober 2014, 20:27
santidelt raha reformarite kukrusse ajamine on ju samuti selle egosti initsiatiiv...põrgutules põlemine ehk ravib seda meest,Inimlikkust pole temas sendi eestki
i
irw/ 29. oktoober 2014, 20:26
iseenesest muidugi positiivne, et selline intervjuu ilmus - see näitab , et ossinovski ongi tõsine mees , kes neid reformiülbikuid üksteise järel vardasse ajab. kasutab samu võtteid, mida sullerid aastaid ise on kasutanud ning paneb joonele rivis käima. õige kah - seda saamatut refi erakonna võimu pole kellelegi enam vaja - tulemuseks neile antud aeg ei realiseerunud. jutt osutuski vaid jutuvadaks ja tegelikult polnud üldse mingit plaani kuhu riik vedada.
r
Raul/ 29. oktoober 2014, 20:19
Jürgen ... Nüüd on just õige aeg _ Aeg maha võtta !!! Natuke laagerduda oma mõtetes ja maha rahuneda, jahtunud peaga kokkuvõtteid teha. Võibolla tasuks ka natuke filossofeerida ja mõista, et - Iga asi muutus on millekski vajalik. Iga lõpp on millegi uue algus. Ja unusta see solvumine. Just Relax !!! :))))
p
Poliitkorrektsus ei meeldi/ 29. oktoober 2014, 20:16
Tahaks valimatult teisi solvata ja suust mölka ajada.
s
solvunu2/ 29. oktoober 2014, 20:09
ma ka solvunud ja pettunud selles eesti ensv vabariigis .aga mis ma teha saan.hakkan nutma või. sa ligi nuta kui tahad-ehk läheb kergemaks ja nuta südamest ,nuta patja ja kui sul patja pole ,siis saadan selle sulle .ps postikulu maksan ka ise oma pisku palga eest
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 29. oktoober 2014, 20:07
sisuliselt võiks selle loo võtta kokku vaid ühe küsimuse ja ühe vastusega - ÖELGE JÜRGEN KAS TE ARMASTATE RAHA - JAAA, VÄGA, ROHKEM KUI ELU ENNAST!!!!
p
poliitkorrektsus?/ 29. oktoober 2014, 20:06
Vale!
Selle nimi on kodurahu ja aitab juba sellest eestivenelaste kallal inisemisest. Mis tähtsust seal on, kumbal pool Peipsit kellegi vanemad sündinud on? Kui inimene(ei pea silmas Jürgen Ligit) ikka m.nn on siis ei päästa ka 10 põlve eestlastest esivanemaid:P

ü
Ühiskonnasõbralik/ 29. oktoober 2014, 20:05
Ära muretse ligi külle roosa immigrant saab sooja panni tunda
2
20.05/ 31. oktoober 2014, 10:47
Aga põline kommu sai ise külma dušši tunda,tore seegi!
K
??/ 1. november 2014, 21:50
Kes on põline kommu?
KAs lugesid artikli läbi?
KAs sünniaasta järgi või kuulujuttude põhjal otsustatakse, kes on põline kommu?
Miks Sa laimad seda, kes pole kunagi olnud kommunist? SEst ta pole VIISAKAS??
l
Ligi on laimaja nr.1/ 2. november 2014, 14:51
Mats on ikkagi ja oma riigi vaesusesse viimine tema heakskiidul ja mahitusel,rahva küüditamine nagu ondsal Stalini ajal kestab,kiitis sedagi õigeks veel viimases foorumis.Oma rahvast laimanud igasuguste terminitega küll ja küll.Vastik jumalaasemik.
s
solvunu/ 29. oktoober 2014, 20:03
ma olen pettunud ja solvunud terves Eesti riigis, sellist banaanivabariiki tahtsimegi,,,,,
s
solvunu 2/ 29. oktoober 2014, 20:08
ma ka solvunud ja pettunud selles eesti ensv vabariigis .aga mis ma teha saan.hakkan nutma või. sa ligi nuta kui tahad-ehk läheb kergemaks ja nuta südamest ,nuta patja ja kui sul patja pole ,siis saadan selle sulle .ps postikulu maksan ka ise oma pisku palga eest
m
29. oktoober 2014, 20:01
mis sa Ligi siis ülbitsesid? Sind püüti lihtlabaselt lõksu. Ärritati kuni ämbrisse astusid. Sinu keissi abil anti eestlastele "demokraatia õppetund". Loodan et lugesid Postimehes Aq. kommentaari. Sa ei tõmmanud vaid iseennast, vaid kogu eestluse niigi rabeda positsiooni alla.
l
landlord/ 29. oktoober 2014, 19:56
Vaat siis - sotside erakonda juhivad (sisuliselt) ikkagi Jaak Allik, Jevgeni Ossinovski ja Indrek Saar.
a
aitab küll/ 29. oktoober 2014, 19:54
Pole mõtet seda jama nii pikalt kruttida. Kes tahab, teab niigi, milles asi. R2 Rahva teenrite Tankleri sugused aga jäävad nagunii tänitama, et Ligi on sildistaja, sildistaja, sildistaja - andmata endale aru, et sellise käsitlusega pole tanklerikene muud kui ... hädine sildistaja!
e
ettevõtja fie/ 29. oktoober 2014, 19:51
ma solvusin ka ligi peale kui ta iga aasta järsult tõstis kohustuslikku sotsmaksu summat! ja on teinud minust nagu varga kes sõidab omi sõite ettevõtte autoga aga palju see mees ise sõidab minu teenitud raha eest?
n
nomen/ 29. oktoober 2014, 20:00
Kui see reformierakonna gerontide kamp laiali läheb, siis muutub Eesti õhk palju hingatavamaks.
k
kuule fie/ 30. oktoober 2014, 00:22
Sellepärast ongi riigikassa korras,et teie maksud on makstud.
e
ettevõtjale/ 30. oktoober 2014, 09:08
Aga ettevõtte autoga ei sõidetagi oma sõite..ostetud on ju see ettevõttele. Euroopas sellist asja ei taluta ning ettevõtjate ego ei luba erasõite teha.
p
poliittöllide vastane/ 29. oktoober 2014, 19:50
Oled põhimõtetega mees. Mulle sa meeldid.
m
.../ 29. oktoober 2014, 19:51
mine abiellu siis temaga.
e
ettevõtja/ 29. oktoober 2014, 19:50
saa üle,igal oinal oma mihklipäev.ma ei kujuta ette kui ma maksuametnikule sedasi ütleks,laps koolis õpetajale,töötaja töölisele või vastupidi,ma abikaasale,lapsele,kellele iganes-naabrile jne jürka pole sõnu

t
tiina/ 29. oktoober 2014, 19:48
Ligi peaks jääma rahandusministriks. Mees tegi oma tööd hästi ja põhjalikult. Ja lihtsalt ühe väljaütlemise pärast, mida tõlgendati valesti, ei peaks ta küll ametist lahkuma.
1
.../ 29. oktoober 2014, 19:52
1000 euro deklarid, ajuvaba ametiautode jahtimine; suurte maksupetturite vabaks jätmine... väga hea töö.
k
kõike tuleb jahtida,/ 29. oktoober 2014, 21:06
nii ametiautosi kui maksupettureid
h
hahaa/ 29. oktoober 2014, 23:15
Ja sina teeksid tööd paremini või??? Jutt juba selline, et kupli all midagi pole
i
irw/ 29. oktoober 2014, 20:06
lase maris lauril paar nädalat ametis olla ja kuigi ta midagi teha ei saa, kuula ..... ja unustad ligi igaveseks.
a
ajupestud meestibile/ 29. oktoober 2014, 20:11
reffide rumalat kiitmist uskuda on veel rumalam. Ligi rahanduses on kaamel malelaua ees.
e
ettevõtja/ 29. oktoober 2014, 20:16
ligi ei teinud oma tööd hästi! sest tema kooris nii rahvast kui ettevõtjat ,et sellest rahast ise pukis olla ja jätkuks ka kamraadidele kes teda toetasid!raha jagasid reformikad teatavasti eu riikidele kes masus hätta jäid.samas jahh ta kooris seda raha hästi ja oma eesti rahva heaolu arvelt.
m
mulle ka hr Ligi meeldib / 29. oktoober 2014, 19:48
Mees kellel on omad põhimõtted ja tugev selgroog ,mitte nagu paljud (lambakari) Soovin Edu ja Õnne!
k
kirves leidis kivi/ 29. oktoober 2014, 19:44
Kibestunud ja südametu matsi Ligi jutust võib teha lühikese resümee: kui seni on Reform parteina ja mina ministrina kõikide puudlitega hakkama saanud (IRL sõi peost), siis nüüd tuleb mingi Ossinovski rsk ja mängib sama mängu mis meie oleme kogu aeg mänginud ja mul endal tuleb tagasi astuda (intervjuu lõpus kukub pisar...).
i
irw/ 29. oktoober 2014, 19:38
vat siis , toolist tuleb kinni hoida nii, et see kasvõi katki läheb ......, mina , mina, mina ...... 23 aastat millest 16 - 17 on need minad ära raisanud ja ikka räägivad. EA teema täna tõusis jälle - mina , mina, mina. teind siis ära kui tegemise aeg oli ...... kui lhv pangal pole pensionifondi raha kusagile mujale panna kui näkasesse eeesti ekspressi, mis midagi ei tooda ega välismaal ei müü ... ainult kohalikku paska toodab ja lahkab. on meil siis riiki või pole ja kas keegi seda juhib ka? aga ... mina, mina, mina on igal pool.
w
watt to irw/ 29. oktoober 2014, 22:54
Selle aasta parim kommentaar! vaieldamatult
d
Doktor/ 29. oktoober 2014, 19:37
Saart, Allikult ja Ossinovskit kuulates tahaks nad vastuvōtule kutsuda ja "úlevaatuseakt" värvub punaseks!
i
Idufirma iduputukas./ 29. oktoober 2014, 19:35
Nüüd teeniva psühholoogid vajadusel ka psühhiaatrid: "Kas Te tahaksite sellest rääkida?"
õ
ÕIGE! mr LIGI/ 29. oktoober 2014, 19:35
See nätab et oled tugeva iseloomuga ja AUSTAD ENNAST .EDU SULLE!
t
30. oktoober 2014, 17:53
tugev mees oskab oma emotsioonidega toime tulla ja viisakaks jääda.
Selline väiklane jalgadega trampimine ei näita tugevust, vaid nõrkust.
p
pühavaim/ 29. oktoober 2014, 19:27

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee