Krimi

Prokurör nõuab kokaiinitoimetajale kümneaastast vanglakaristust (6)

BNS, 29. oktoober 2014 17:53
Kokaiinipakk. Pilt ei ole seotud artiklis kirjeldatud sündmustega.Foto: Maksu- ja tolliamet
Hollandist ligi kahe kilogrammi kokaiinipulbri Eestisse toimetamises süüdistatavate meeste kohtuprotsess jõudis teisipäeval Harju maakohtus kohtuvaidlusteni, mille käigus nõudis prokurör süüalustele karmi karistust.

Riigiprokurör Andres Ülviste sõnul peaks kohus määrama 29-aastasele Andresele suures koguses narkootikumide käitlemise ning selle salakaubaveo eest kümne aasta, kahe kuu ja 15 päeva pikkuse vangistuse. 31-aastasele Dmitrile nõudis prokurör üheksa-aastast vangistust.

Samal teemal

Samuti kohtu all olevate 24-aastase Priidu ning 21-aastase Kristo osas eraldas kohus süüepisoodid üldisest materjalist, et lahendada süüasi kokkuleppemenetluses ning seda 3. novembril.

Tänavu veebruaris ja märtsis tabas keskkriminaalpolitsei neli meest, keda süüdistatakse ligi kahe kilo kokaiinipulbri käitlemises ja Hollandist Eestisse toimetamises. Süüdistuse kohaselt organiseerisid 29-aastane Andres, 31-aastane Dmitri ja 24-aastane Priit eelmise aasta lõpus kokaiini ostu ja vedu Hollandist Eestisse. Selleks pidi Dmitri leidma Hollandis võimaluse narkootilise aine ostmiseks. 2014. aasta alguses sõitsid Andres ja 21-aastane Kristo Hollandisse ning võtsid Dmitrilt vastu ostetud kokaiini.

Uimasti toimetas Eestisse sõidukijuht, keda paki sisust ei teavitatud.

Keskkriminaalpolitseinikud pidasid kinni kõik selle kuriteo täideviijad. Andres, Kristo ja Dmitri tabati tänavu veebruaris samal päeval kahes linnas, Priit peeti kinni tänavu märtsis.

Keskkriminaalpolitsei narkoüksuse juhi Toomas Loho sõnul toimus kogu meeste tegevus politsei jälgimise all ja selleks tehti koostööd ka teiste riikide õiguskaitseasutustega. "Operatsioon õnnestumisele aitas väga palju kaasa just lai koostöövõrgustik, mis keskkriminaalpolitseil erinevates riikides on. Me kasutasime ka oma sideohvitsere Europolis ja Riigiprokuratuuri võrgustikku Eurojust," ütles Loho tänavu suvel, kui süüasi kohtusse liikus.

Riigiprokurör Andres Ülviste sõnul võeti Eestisse saabunud sõidukist ära ligi kaks kilo kokaiinipulbrit, mis sisaldas 702 grammi puhast kokaiini. "Eestis oleks sellise koguse kokaiini müügilt võinud teenida kuni 200 000 eurot ja ainest oleks piisanud ligikaudu 6000 inimesele narkootilise joobe tekitamiseks," sõnas ta.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei ja juhtis riigiprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee