Teleblogi

"VIIMANE VÕMM": Kotkas käis uue kaunitariga vannis... (2)

Marko Tiidelepp, 29. oktoober 2014, 08:55
 
Mõrva ohvriks langeb daam, keda tegutses ennustaja ja ravitsejana. Uurijad Kotkas ja Prikk saavad teada, et soolapuhujal oli olnud tüli ühe oma kliendi abikaasaga. Naine, kes ei saanud lapsi, oli maksnud ohvrile suure summa, et see tema "aura" korda teeks ja rasestuda aitaks. Naise mees oli sellest kuuldes aga raevu läinud...

Sellise info saame enne sarja algust erinevatest telekavadest. Seekordse "Viimase võmmi" pealkiri on "Ma näen midagi, mida sina ei näe".

Taaskord intrigeeriv pealkiri, et kes näeb, mida näeb ja kes ei näe, mida ei näe. Püüame selgust saada, mis juhtub.

Kuid taaskord, kohe alguses palun minu lugu võtta mitte kui telesarja süvaanalüüsi, vaid kui pisikest kokkuvõtet sündmustest ja sellest, mis ekraanil toimus... Igal juhul on seekord mängus igasugu aktuaalsed teemad ja olulised asjad – ennustajad, ravitsejad, lapsepeksja, alkohol, "must raha", maksupettus jpm.

Seekordne osa algab ennustaja/ravitseja vastuvõtul, kus meeldiv daam (mulle tundub, et see on Eda Paukson) kinnitab ühele nooremale naisterahvale (teda mängib Katrin Pärn), et tema aura on tervenenud ja ta võib eluga edasi minna! Põnev, väga põnev!

Hetk hiljem on ekraanil juba ennustaja/ravitseja laip. Tegelikult ongi hea, et selles krimisarjas ei näidata, kuidas ja millega keegi maha lüüakse, lihtsalt on laip ja pole liigset vägivalda!

Kohal on ka uurijad Mikk Kotkas (Üllar Saaremäe) ja Anders Prikk (Robert Annus), kes üritavad patoloog Robert Mõisnikult (Jaanus Rohumaa) selgust saada, mis on juhtunud. Selgub, et vanaproua on tapetud, teda on löödud klaaskuuliga vastu pead. Ennustaja, proua Amanda on tapetud ja uurijad alustavad oma tööd.

Nagu "Viimasele võmmile" kohane, siis on ka seekord mitmeid kahlusaluseid:

Ennustaja assistent Tamara (Loore Martma), kes Amandaga tülitses, ja seda üsna sageli. Sarja edenedes saame teada, et nooremal naisterahval oli vanaprouaga erinevaid vaateid äristrateegiatele, mis võib ju samuti olla motiiv mõrvaks!?

Huvitaval kombel hakkab seekord Kotkal "susisema" just Tamaraga, ja ühel hetkel on nad üheskoos lausa vannis... Kuid siiski, kas assistent võib olla mõrvar, kes Kotkast lihtsalt oma pilli järgi jooksutab?

Kahtlusaluseks on ka "grillkanaparun" Heino Paavel (Taavi Teplenkov), sest just tema naine oli üks viimaseid ennustaja kliente, toosama noor naisterahvas, kes sarja alguses ekraanil oli ehk Ireen Paavel (Katrin Pärn). Ireen on käinud ennustaja juures, kuna ei saanud lapsi. Selline viljatusravi maksis lausa 10 000 eurot! Uurijad saavad jälile, et see võis olla Heino Paaveli "must raha" (mees oli mitmeid aastaid tagasi maksupettusega vahele jäänud), mida ta üritas ennustaja käest tagasi saada. Uurijad selle raha ennustaja juurest ka leiavad. Kas see võis olla mõrva motiiviks?

Kahtlusalusteks on ka perekond Paavlite naabrid – Põhjakodu kliiniku peaarst Kingsepp (Margus Jaanovits) ja tema abikaasa (Liina Tennossaar). Neil on ka 8aastane kasupoeg Timo, kes samuti on ennustaja juures käinud – poiss tahtis lotonumbreid teada.

Ühelhetkel näeb Kotkas, et väiksel poisil on kehal peksmisjäljed ja kõik viitavad peaarstist kasuisale... Kotkas sellist asja ei salli, ta sekkub, võttes poisi politseisse kaasa. Loomulikult tuleb sellest paksu pahandust, kuid Kotkas kaasab mängu ka psühholoog Tanja Murriku (Ülle Lichtfeldt). Abi pole sellest siiski mitte midagi, sest eeskujulikku peaarsti usutakse, kui too kinnitab, et poiss hoopis trepist alla kukkus.

Õnneks, lõpuks siiski selgub, et Kotka kahtlused olid õigustatud – väikest poissi ongi kodus pekstud. Ennustaja Amanda oli sellele jälile saanud ja perekond Kingseppade koju Lastekaitse saatnud.

Uurija Kotkas lähebki taaskord tunnustatud peaarsti juurde. Kahtlused saavad veelgi kinnitust, kui selgub, et peaarstil on ka viinakurat kallal. Timo kinnitab, et kasuisa peksab teda siis, kui deemon on ta kurjaks teinud. Too deemon on aga alkohol!

Kotkas valmistub meest arreteerima, kui teda ründab peaarsti abikaasa, kes laseb Kotkale gaasi näkku ja valmistub talle vastu pead äsama, kui kohale jõuab Anders Prikk, kes naise eemale tirib.

Ja nii saabki seekordne lugu ootamatu lahenduse – peaarst Kingsepa naine üritas oma meest ja perekonda kaitsta, mistõttu tappis ta ennustaja... Oma karistuse saab ka peaarst. Karistada saab ka maksupettur Heino Paavel, kuid hea uudis on see, et Timo peaks saama uue kodu just perekond Paavlite juures, kes poissi on sügavalt kiindunud. Igal juhul peaks olema happy-end igati reaalne!

Paralleeleselt mõrvauuringutega on sarjas aktuaalsed alati inimsuhted. Ka seekord. Mitte küll Kotkase omad, aga tema tütre Arabella ja uurija Priki omad.

Kotkas üritab noori kokku viia, pannes romantilistel kaalutlustel põlema Robert Mõisniku (tema on olnud ju 15 aastat Arabella kasuisa) kauni muruga aia, kuni ta lõpuks mõistab, et seda suhet ei ole võimalik enam päästa. Kotkas rahuneb ja pakub Prikile sõprust, mille viimane taaskord vastu võtab... Nad on ju ikkagi paarimehed!

Selline osa seekord. Mõrvauurimist ja inimsuhteid üsna võrdsetes annustes, mis tegelikult ongi ju üsna inimlik ja teebki sarja üsna omaseks. Ega siin ju liialt verd ega vägivalda ei olegi, on ju vaid laip loo alguses, millele järgneb uurimine ja inimlikud suhted. Kuid eks oli põnevust ka selles osas, oli ka huvitavaid tegelaskujusid, kes olid ka igati hästi mängitud. Pean tunnistama, et mullegi on hakanud "Viimane võmm" üha rohkem meeldima, sest peategelased on igati huvitavad tegelaskujud, ja ka neid kehastavad näitlejad on igati sümpaatsed ning mängivad oma osa igati hästi! Ka Saaremäe ja Annuse koosmängu on iga osaga ühe parem ja parem vaadata, sest nüüd mängivadki nad tõepoolest paarimehi!

Nagu ka varsemates osades, on sarjas ka seekord igati head muusikat 80ndatest aastatest –Guns N' Roses, Eurythmics, Leonard Cohen jt. Ja loomulikult on vägagi asjakohased ka uurija Kotka t-särgid, seekord Black Sabbathi oma...

2 KOMMENTAARI

n
no 29. oktoober 2014, 10:53
kus on video?
a
ants 29. oktoober 2014, 10:08
See ju väljamõeldud elu

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee