EESTI - VENE PIIRFoto: VALITSUSE KOMMUNIKATSIOONIBÜROO
Toimetas Katrin Rohtla 29. oktoober 2014 07:48
Kui esmaspäeval alustati Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni kontrolljoone Eesti poolsel maismaa osal märgistustöödega, siis reaalse metsast ja võsast puhastamisega tehakse algust täna.

Hanno Pevkuri sõnul on Politsei- ja Piirivalveameti ja Riigimetsa Majandamise Keskuse vahel kokkulepitud, et töid tehakse paralleelselt, ehk nii puhastatava ala märgistamine kui piiriala puhastamistööd tehakse samal ajal, teatab siseministeerium.

"Meie jaoks oli oluline alustada puhastustöödega nii kiiresti kui võimalik. Usun, et RMK teeb omalt poolt maksimaalse võimaliku kontrolljoone kiireks puhastamiseks, misjärel saame alustada ka kontrolljoone maha märkimisega,'' rõhutas siseminister.

Praeguste arvestuste kohaselt peaks märgistamistööd lõppema novembrikuu keskpaigas. Metsaraie, võsapuhastustööd ja metsamaterjali äravedu kestab 2015. aasta kevadeni.

Täna kell 9.00 koguneb siseministeeriumis Eesti-Vene ajutise kontrolljoone korrastamiseks loodud töörühma, mis hakkab arutama edasised täpsemad tegevusi kontrolljoonel. Näiteks vajab lahendamist eramaaomanike valduses olevate maade küsimus.

Töörühma kuuluvad lisaks siseministeeriumi esindajatele veel riigikantselei, välisministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, keskkonnaministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, Riigimetsa Majandamise Keskuse ja maa-ameti esindajad. Töörühma juhib siseministeeriumi kantsler Leif Kalev.