Eesti uudised

Lisatud Kanal 2 "Reporteri" ja TV3 "Seitsmeste uudiste" videod!

Kes on see kaunis neidis, kes Kadrioru pargis jalutab? Ikka Rootsi kroonprintsess Victoria! (19)

Karoliina Vasli, 29. oktoober 2014 07:00
UUED TUTVUSED: Victoria ning Daniel said Gustav Adolfi gümnaasiumi noortega oma kodukeeles rääkida. Nagu näoilmed peegeldavad, oli kohtumine igati soe. Foto: Karli Saul / SCANPIX

"Nad on tõesti sümpaatsed," õhkab koolineiu, kel õnnestub Rootsi kroonprintsess Victoria ning tema mehe Danieliga juttu vesta. Eestit külastav kuninglik paar võlub oma lihtsuse ja siirusega. Paraku varjutab pidulikku sündmust koolitulistamine Viljandis.

Veidi enne kella 14 riisub keskealine proua Kadrioru pargis lehti. Mõnisada meetrit eemal on pargipingil end sisse seadnud kolm noorukit.

Kaks neist tõmbavad suitsu, üks otsib midagi ühe toidupoeketi kulunud logoga kilekotist. Presidendi kantseleile veidi lähemal kõnnib naine lapsevankriga. Täiesti tavaline argipäev.

Ühtäkki väljub kantselei hoonest värvikas seltskond. Õigemini üsna must – enamikus tumedates ülikondades keskealised mehed ja konservatiivsetes pealisriietes naised. Silma paistab vaid eeskõndija, erklillas mantlis sihvakas naine, kõrged tikk-kontsad all.

Eskort on arusaadav, tegu ikkagi Rootsi kroonprintsessi Victoriaga, kes tuli just Eesti presidendi juurest ja tõttab Kumusse Rootsi äriauhindade jagamisele.

Koolineiu: nad on vahetud ja vabad

Kuigi kõrge staatusega, peitub temas teatud lihtsus. Ta ei pelga naeratada piltnikele, kes teepervel lehtede otsas parimat kohta otsides ei pea paljuks ka üksteist nügida, et parim hetk jäädvustada.

Oma helget poolt näitab Victoria välja ka hommikul kella 11 paiku parvlaeva Estonia mälestusmärgi "Katkenud liin" juures, asetades selle jalamile lillekimbu. Ühtlasi vestleb ta seal Gustav Adolfi gümnaasiumi noortega, kel rootsi keel suus.

Gümnasist Deivi-Päivi räägib Õhtulehele hiljem, et Victoria uurinud: "Miks te üldse rootsi keelt õppida tahtsite, on teil seal sugulased?"

Kõik vastasid ei, mille peale printsess sõbralikult kostis: "Vahest kunagi siis on!"

Deivi-Päivi sõnutsi jätsid nii Victoria kui tema abikaasa Daniel väga sooja ning sõbraliku mulje.

"Soovisid meile lõpus edu ja jõudu ka," on neiu õnnelik.

Ent tagasi Kumusse. Sealsel konverentsil peab Victoria lühikese kõne, kus kiidab Eesti ja Rootsi suhteid. Ta meenutab oma ema ja isa Eesti-visiiti 1992. aastal, kui ta oli 14aastane. Hiljem rääkinud kuninganna Silvia, kui meelitatud nad olid eestlaste soojusest.

Kõnet alustab Victoria aga kurbade nootidega, märkides, et nendegi rahvas oli löödud, kui kuulis esmaspäeval kohutavaid uudiseid. Ilmselgelt pidas ta silmas koolitulistamist Viljandis.

"Kõik eestlased on meie mõtetes," märgib Victoria.

Victoria külaskäik jääb samas paljude tallinlastegi jaoks praktiliselt märkamatuks, sest näiteks võrreldes Obamaga olid turvameetmed vaevumärgatavad. Ei mingeid teesulge ja täpsuslaskureid. Meediakajastuses paistis aga eilse päeva jooksul silma vaid Viljandi tulistamine.

"Kes? Ta on siin või?" reageerib Tallinna ülikooli ees seisnud noortekamp Õhtulehe küsimustele.

Täna sõidavad Victoria ning Daniel Tartu, kus külastavad Eesti Üliõpilaste Seltsi, Eesti rahva muuseumi ning Tartu ülikooli.

Samal teemal

29.09.2014
ÕHTULEHE VIDEO: Victoriale roosi kinkinud neiu: "Ta oli väga ilus ja armas."
29.09.2014
GALERII: Tartu Ülikool kinkis kroonprintsessile kena pleedi
29.09.2014
GALERII JA VIDEO: kroonprintsess Victoria ja prints Daniel Tartus EÜS-is ja ERM-is
29.09.2014
GALERII: kroonprintsess Victoria ja prints Daniel külastasid Ericssoni Eesti tehast