Eesti uudised

Uus päev viinakartelli-kohtuasjas: tunnistajate mälud on viie aastaga tuhmunud (3)

Mattias Tammet, 29. oktoober 2014, 07:00
ADVOKAATIDE ARMAADA: Kuna süüdistatavaid on kohtuasjas palju, on palju ka nende kaitsjaid. Istungil on prokurör üksi kõigi nende vastu. Foto: LAURA OKS
Eile jätkus Harju maakohtus kohtuistung kriminaalasjas, millega süüdistatakse tuntud kauplusekette viina hinna kokku leppimises. Tunnistajate ülekuulamisel selgus, et viie aastaga jõuavad paljud detailid siiski ununeda.

Nii jäid esimesed kolm Rimi alluvuses töötanud tunnistajat hätta isegi selle meenutamisega, kes uuritaval ajahetkel – 2009. aasta juunis ja juulis – nende otsene ülemus oli.

Samal teemal

Sellest oleneb, kellel oli õigel ajal pädevus viina hinda üldse poodides määrata. Nii prokurör kui advokaadid arutasid kokku mitme tunni vältel küsimust, kas 2009. aasta juunis ja juulis oli Rimi Eesti ostudirektori töökohal juba Vaido Padumäe või tema eelkäija Dace Zundure.

Padumäe on ühtlasi praeguse kohtuasja üks 11 süüdistatavast eraisikust. Samuti on kohtuasjas süüdistatavad ASid Liviko, Selver, Rimi Eesti Food, Helter-R, Prisma Peremarket ja OÜ Maxima Eesti. Riigiprokurör Laura Feldmanis ütles, et põhjus, miks dokumentaalselt tõestatavat fakti uuritakse tunnistajate käest, peaks selguma protsessi ajal avaldatavatest materjalidest.

Süüdistuse väitel leppisid ASid Liviko, Selver, Rimi Eesti Food, Helter-R, Prisma Peremarket ja OÜ Maxima Eesti 2009. aastal kokku odavate viinamarkide jaehinna tõstmises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee