Krimi

Jõuline narkoreid Viljandimaa koolides tekitas vanemates küsimusi (13)

Maarius Suviste, 28. oktoober 2014 20:23
Viljandi Paalalinna kool.Foto: Aldo Luud
Tänavu aprillis viis politsei Viljandimaa koolides läbi narkooperatsiooni keelatud ainete ja neid tarvitanud noorte avastamiseks. Kontroll toimus ka Paalalinna koolis, mille käigus tuvastati muuhulgas, et 15aastase Vahuri isiklike asjade seas oli nuga. Poisiga vesteldi ning nuga anti üle koolile. Poiss on väitnud, et nuga on enda tehtud. 

"Osades lapsevanemates ja kooli hoolekogus tõstatus politseioperatsiooni järel küsimus, kas antud politseioperatsiooni peaks läbi viima sedavõrd jõuliselt," ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel.

Samal teemal

"Seetõttu vajas selgitamist, kuidas politsei sellistel puhkudel tegutseb. Esmalt andis politsei koolile tagasisidet vastuskirja näol, kus selgitati politseioperatsiooni protseduuri. Kuna kirjaliku vastusega politseioperatsiooni teostamise osas ei rahuldutud, otsustati jaoskonda kutsuda ümarlaud, et ühiselt teemat arutada, lisab Peitel.

Oktoobris Viljandi politseijaoskonnas toimunud ümarlaual, kuhu oli kaasatud kooli hoolekogu ja politsei esindajad, arutatigi üle kooli turvalisusküsimused, operatsiooni läbiviimise põhimõtted ning samas ka noa leidmise juhtum.

"Politsei vastuseks oli jah – neid operatsioone just selliselt läbi viima peabki, et avastada mitte ainult koolist narkootikume ja nende tarvitajaid, vaid ka neid, kellel on kaasas esemeid, mis koolimajja ei sobi. Selline politseioperatsioon aitab muuta kooli turvalisemaks."

Kooli praegune hoolekogu esimees Kristjan Mändmaa ütles Õhtulehele, et on takkajärgi tarkus ja ka tegematajätmine, kuid selliseid signaalidesse tuleb väga tõsiselt suhtuda. "Täna õhtul tuleb hoolekogu kokku ja arutame taas ka seda küsimust," kinnitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee