Eesti uudised

Ministeerium pikendab järgmise kooliaasta talvist vaheaega (26)

BNS, 28. oktoober 2014 18:58
Foto on illustreeriv.Foto: Tiina Kõrtsini
Haridus- ja teadusministeerium on otsustanud pikendada järgmise kooliaasta talvist vaheaega 10. jaanuarini.

Haridus- ja teadusministeerium on otsustanud pikendada 2015/2016 õppeaasta talvevaheaega 10. jaanuarini, seisab ministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsleri Mart Laidmetsa vastuses Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi kirjale. "See võimaldab ka õigeusklikel perekondadel 7. jaanuaril jõulusid üheskoos tähistada," seisab kirjas.

"Koolivaheajad järgivad nädalaloogikat ning ka seda, et uue aasta saabumise järel saaksid lapsed ka puhata. Sellel aastal lõpeb koolivaheaeg nii, et uus veerand saaks alata esmaspäeval. Samuti ka järgmisel aastal. Seetõttu on järgmise aasta koolivaheaeg ka veidi pikem, sest nädalapäevad ja kuunumbrid veidi liiguvad. Igal aastal seetõttu koolivaheajad veidi nihkuvad ja muutuvad," täpsustas ministeeriumi pressiesindaja.

Pressiesindaja toonitas, et et eelmisest aastast saavad koolid ise vastavalt enda ja lapsevanemate soovidele vaheaegu seada. Nii võib direktor teha ettepaneku ning kooli hoolekogu nõusolekul saab omavalitsus või erakooliomanik kehtestada oma vaheajad. "Ainus eeldus on, et õppeaasta jooksul oleks vähemalt neli koolivaheaega kogukestusega vähemalt 12 nädalat, kusjuures suvine koolivaheaeg kestaks vähemalt kaheksa järjestikust nädalat. Riiklikult soovitatud vaheajad on seatud vaid aastaaegade järgi – muid kaalutlusi seal taga pole," sõnas ta.

Toom pöördus oktoobris haridus- ja teadusministeeriumi poole palvega, et ministeerium teavitaks senisest aktiivsemalt koole võimalusest paigutada ümber koolivaheaegade algust ja lõppu. Europarlamendi saadiku kiri oli ajendatud asjaolust, et õigeusklike kirikupühade aluseks on Juliuse kalender ning jõulud langevad selle järgi 7. jaanuarile. Sel ajal on aga talvine koolivaheaeg juba läbi.

Laidmets kirjutas vastuseks Toomile, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus annab koolidele piisavalt võimalusi oma kooli eripära, sealhulgas ka erinevate rahvuste pühadega arvestamist.

Samas toonitas Laidmets, et vaheaegade muutmist ei saa otsustada üksi koolijuht, vaid selleks on vaja laste ja lapsevanemate soov vastava muudatuse sisseviimiseks ning kooli hoolekogu heakskiit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee