Eesti uudised

Bahovski: Kogu kooli kindluseks muutmine maksab tuhandeid eurosid ja on arulage – ainus, mida saaks teha on ennetustöö ja probleemsete lastega tegelemine

Kristiina Tilk, 28. oktoober 2014 17:23

31 KOMMENTAARI

l
Lahendus/ 29. oktoober 2014 18:23
j
Jünger/ 29. oktoober 2014 18:31
Tõepoolest. Praegused hakatised ja isegi täiskasvanud ei teagi päriselt, et tappa ei tohi!?
e
29. oktoober 2014 08:54
ennetustöö. kas oled selgeltnägia või. nagu ütles kunagi jürgen ligi kadri simsonile etv et ära kaaguta siin, soovitan sul kah suud koomal hoida. selge.
m
Maali/ 29. oktoober 2014 08:15
aga miks üldse jagatakse relvi kõigile kes soovi avaldavad. Juba see, et sul tekib vajadus relva koju hankida on ettekavatsetud kellegi tulistamiseks. Oleks minu teha, siis lõpetaks selle relvaäri kohe.
p
Poisid/ 29. oktoober 2014 06:35
Saavad lihtsalt vanglas uue kukke. Nyt ehk teised tingimused vanglates vanasti oleks kukk olnud kindlasti! Edu ja jöudu vangimajas igal juhul!
l
ligi/ 29. oktoober 2014 01:09
Kool tuleks korda teha: kanakarja kaagutamine kukepoegi paika ei pane. Koolis peaks võrdselt meessoost pedagooge olema-see aga eeldab ainult ühte asja: piisav palk.
m
mine enneta / 29. oktoober 2014 00:03
trippeit jumalauta kyll !!! kuradu pehmi värk !! küik mõrtsukad tulex seina ööres maha täristada ja asi ants!!!
e
eelmuth/ 29. oktoober 2014 00:03
Saab väga palju ära teha.Kõik õpetajad peksid nüüd kiivrit ja kuulivesti kandma.Lisaks AK-47 tööpõhimõte võiks ka selge olla.
v
Vana vana vana isa/ 28. oktoober 2014 23:54
Laps kes eirab perekonnas ja kogukonnas kehtivaid reegleid ning teeb seda korduvalt, peab tunda saama vitsa mõju. See on kogu tarkus mis lõpetab tänaste vatipükstes kasvatatud jõhkartite võimutsemise.

r
realist/ 28. oktoober 2014 21:37
aga see laps polnud ju probleemne, tähendab tuleb tegelda mitte probleemsete laste vaid hoopis probleemidega
esiteks vähemalt kord kvartalis ilmuda ootamatult koos koeraga kooli narkot kontrollima, sest suuremal osal inimestest ei tee kanep muud kui kahjustab väheke mõtlemisvõimet kuid nendel kel on eelsoodumus vaimuhaigustele perekonnas olemas vallandab see hullushoo, kuna see poiss läks hullumajja siis kas asi ei alanud just kanepist? muidugi algab selle jutu peale diilerite kisa kui hea ravimtaim on kanep, narkokanep on vaid valuvaigisti ravimkanep on teine
ja teiseks tuleks kohustuslikuks teha lapsevanematel laste FB konto kontrollimine, selle poisi oma oli üsna tüüpilise satanisti oma, nendel lõpeb asi varem-või hiljem hulluse ja verega
j
28. oktoober 2014 20:30
Jahipüsse nüüd vene ajal loata küll ei saanud, st sai alguses, lõpueelne relvadega seonduv on üksühele üle võetud meie relvaseadusesse. Täpselt sama bürokraatia ja tegelikult ka samad otsustajad.
p
Polegi rohkemat sisuliselt vaja/ 28. oktoober 2014 20:37
Kui koolidesse sisenemistel valve peale, asjade läbi otsimine.
Sellega juba suudaks ennetada halvimaid asju ja ei võtaks nii palju rulli, kui näiteks lisada veel video valve, mis läheks tohutu hunnik rulli maksma.
m
Muideks ei üllataks, kui / 28. oktoober 2014 20:42
tulevik on veelgi tumedam
Näiteks vaadates, mida pakuvad meie lastele vanemad ja telekanalid vaatamiseks on üle mõistuse.
Kättemaksu kontori põhilised fännid alaealised lapsed, kuigi saade võiks olla eetris peale 22 õhtul ja keelatud alla 16 aastastele vähemalt.
Täpselt samuti näidatakse päeviti märuli ja erootilise sisuga filme, kuigi needki võiks olla alates 22
Sellega ei arvestata, et kõik käitumis stiil ja muu nendest asjadest paljud noored endile õpivatki järele tegema.
n
nimi/ 28. oktoober 2014 20:06
ei .piisab ainult video valvest.ja siis on lihtne süüdlasi otsida ja vatavalt tegutseda.ja kui on silm peal on ka tegemist psüholoogilise enese kontroliiga.
k
karm/ 28. oktoober 2014 19:52
nüüd on meil oma staar koolitulistaja. Teeme uue realitisõu ka.
m
Me kõik teame miks see nii läks ,/ 28. oktoober 2014 19:29
kas salgame ja eitame edasi . Tegelikult peab silmas pidama mis see oli , et see laps viidi nii kaugele. Toome ühiskonda tagasi teise inimese austus ja lugupidamine isegi neile koolis käivatele lastele , et turvatunne on tänu meile endile kadunud . Jätke see vaimne vägivald ja leiame ülesse üksteise sallivus ja armastus.
i
Isa / 28. oktoober 2014 19:07
võib vanglas uhkeldada, et poeg on mõrtsukas .
l
Lepo G/ 28. oktoober 2014 18:56
Väga ameerikalik on pärast õnnetust võtta intervjuu relvadega tegelevalt asjapulgalt kes räägib tuhat korda kuuldud juttu "relv ise pauku ei tee" bla bla bla blaaaa ...
j
Juhan/ 28. oktoober 2014 18:34
See on õudne lugu. Kuid kahjuks on see alles algus. Kohe kohe võetakse meil vastu lastekaitseseadus, mille tulemusena satume olukorda, kus lapsed ei kuulu enam vanematele, vaid riigile. Kus lastekaitseametnik võib lapsi suvalisel ettekäändel igaveseks perelt ära võtta. Kus laste peredelt äravõtmisest tehakse äri. Kõige tipuks ässitab see lapsed oma vanemate vastu. Lapsi ei või sundida ei koduseid ülesandeid tegema ega oma muid kohustusi täitma. Sest neid hakatakse ärgitama siis lastekaitsesse helistama.
http://www.petitsioon.com/lastekaitseseaduse_eelnu
h
Heh/ 28. oktoober 2014 21:08
Oled eelnōu ikka läbi lugenud? minu arvates lahmid niisama vōi on sul tōsised raskused funktsionaalse lugemisega!
o
olen / 28. oktoober 2014 21:40
täpselt samal arvamusel
see on must äri mis toob raha sisse

h
hmm/ 28. oktoober 2014 18:29
Isoleerida tulebki need lapsed kes teisi lapsi kiusavad. Nende jaoks tuleks eraldi kool luua.
t
Tundub ja paistab nii./ 28. oktoober 2014 18:27
Relvade abil võib endale ilusa kodu rajada.
j
Juhan/ 28. oktoober 2014 18:26
Väljavõte artiklist, ehk millisele filosoofiale on üles ehitatud Eesti haridussüsteem:
"Nietzsche järgi on moraalsus mõeldud vaid keskpärasele massile. Sellest kõrgemal seisab võimas ja geniaalne üliinimene (Nietzsche autoportree), kõrgemal hea ja kurja kategooriatest. Ta loob oma seadused ise, rakendades maksimaalselt oma tahet. Elul pole sügavamat mõtet. Mõtestatud on vaid see, mida tugev indiviid elule peale surub. Hea on tugeva indiviidi võim, halb on nõrkus ja judeo-kristlik orjamoraal.
Enamik vanemaid ei usu, et nende heausklikke lapsi Eesti koolideski just selles vaimus kasvatatakse, kuid õpetajakoolitus lähtub tõepoolest Nietzschest. Õpetajakoolituse magistriõppe programmi kohustuslikuks aineks oleva kasvatusfilosoofia kohaselt on Nietzsche filosoofia Eesti kasvatusteadusliku mõtlemise lähtealus."
j
Juhan/ 28. oktoober 2014 18:26
Pange siia juurde pidevalt meedias korratavad vägivallaga seotud uudised, vägivalda täis multikad ja filmid, vägivaldsed arvutimängud, meeste naiste üksteise vastu ässitamine, ülimaterjalistlik maailmapilt ning jõuamegi varem või hiljem totaalselt vägivaldse ühiskonnani. See on kahjuks selle trendi esimesed viljad, kuid neid mürgiseemneid on istutatud juba palju aastaid.
j
Juhan/ 28. oktoober 2014 18:20
Sellise õnnetuse tulekut on ühiskonnas spetsiaalselt ette valmistatud. Juba aastal 2007 ilmunud artiklis viidati väga hästi põhjustele meie koolisüsteemis, mis viivad katastroofini: Moraalse telje puudumine, relativistlik maailmavaade, sideme kaotamine reaalsusega.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/helena-vooglaid-inimsus-on-ule-hinnatud?id=17700394
r
rt/ 28. oktoober 2014 18:08
See juhtum tuletas mulle meelde kui ma ~10a tagasi veel koolis käisin. Kõige raskem aine oli mulle saksa keel. Tuupisin palju tuupisin, ikka ei osanud. Nii ma jäingi suve tööle. Mul oli ka pinged viimsele piirile viidud. Mõtlesin tihti seal samas klassi ruumis enesetapule, et hüppan 5. korruse aknast välja. Siis kui sain teada et jään suvetööle, küsisin vahetunnis kursuse kaaslase käest nuga ja läksin wc'sse. Panin noa randme peale. Samal hetkel tuli sisse sama klassikaaslane kes mulle noa laenas ja küsis et mida ma teen... Ma vastasin et ei midagi ja andsin talle noa tagasi. Koju sõites sain vanemate käest tõelist sauna, kui mainisin et olin peaaegu oma veenid läbi lõiganud, siis nad jäid vait ja rahunesid maha. Tegin suve töö ära ja lõpetasin 9. klassi. Gümnaasiumis läks elu palju paremaks. Mul oli ka isa, kellele meeldis vaimset terrorit kasutada. Eks see viimasele piirile viimine võttis ~3 aastat, kui arvestada koolis kiusamisi/pingeid ja koduseid probleeme.
Seega jah, koolielu pole just kõigi jaoks tore...
N
@rt/ 28. oktoober 2014 20:37
Nii kurb oli su kommentaari lugeda. Olematuks ei tee seda kogetud valu enam kahjuks miski. Aga mul on hea meel, et toona nii õhulend kui lõige tegemata jäid ja sa endiselt meie keskel oled. Lapsed võivad mõnikord rumalusest väga õelad olla. Mötlesin just täna sellele, kuidas me koolilastena isegi ühte või teist "maakat" norisime ja taga kiusasime. Selles ei olnud ju tegelikult midagi pahatahtlikku, meile lihtsalt ei meeldinud need kooliõed või -vennad. Ühel või teisel põhjusel. Mõni oli rumal ja juba korduvalt istuma jäänud, mõni haises pesematusest. Mis põhjustel, see meid kedagi ju ei huvitanud. Me ei teadnud ega tahtnudki teada, kas neil lastel olid kodus vanemad, pesemisvõimalused või toit laual. Me olime rumalad ja egoistlikud. Keegi ilmselt ei olnudki õpetanud meid selliste asjade vastu huvi tundma. Sama vähe huvitas meid see, mida need vaesed lapsed läbi pidid tegema. Kuigi see oli tänapäevase koolikiusamisega võrreldes väga soft variant, olen kahjuks alles nüüd, täiskasvanuna, aru saanud, millist hingevalu me võisime neile teistele lastele tekitada. Mul on tagantjärgi nii kohutavalt häbi ja valus ja kurb kõigi nende laste pärast, kes on pidanud või peavad koolikiusamise ja/või koduse vägivalla all kannatama.
s
28. oktoober 2014 18:07
Sander...
..sul on kuradima õigus! Miks tolle aja lapsed kedagi maha ei kõmmutanud, aga nüüd juhtub igasugust vägivalda murdu??? Vahuri lugu on väga kahetsusväärne, kahju õpetajast ja poisist endast ka, kuid kus kohast on sisse sadanud meie noortele selline kurjus? Vaevalt, et ainult kodudest?
s
Sander/ 28. oktoober 2014 17:52
Olen suht kauge veneaegne produkt. Kooliaastad jäid sinna kuuekümnendatesse ja see oli ikkagi küllalt sõjajärgne aeg, kus igatmasti kraami vedeles kõikjal. Samas midagi sellist, et oleks noorukid kedagi tahtlikult tapnud, ei ole küll kuulnud. Oli küll õnnetusi, kus poisid näppisid lõhkekehi ja surma said. Tahangi öelda, et kui tänase närvikavaga noortele anda kätte tolleaegne arsenal, siis oi oi oi. Viga on kuskil kaasajas. Kurb tõsiasi-algus on tehtud ja netist sedalaadset eeskuju tuleb tulvana.
v
Välek/ 28. oktoober 2014 18:56
Mida siin jahuda,tuleb taastada surmanuhtlus ja asi ants. Hakatakse natuke peaga mõtlema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee