Eesti uudised

Tallinnas peetakse rinnaga toitmisele pühendatud konverentsi 

Toimetas Kristin Aasma, 28. oktoober 2014 11:43
Foto: PantherMedia / Scanpix
Täna toimub Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses konverents "Rinnaga toitmine – investeering tulevikku!". Esmakordselt peetava konverentsi eesmärk on tutvustada laiemalt rinnaga toitmise kasutegureid ning tunnustada imetamist tervisekäitumise osana.

Konverentsi avas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, kelle sõnul aitab tänane üritus suurendada teadlikkust imetamise kasulikkusest nii lapse ja ema tervisele kui ka perekonna ja kogu ühiskonna aspektist.

Samal teemal

Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee sekretäri ja Ida-Tallinna Keskhaigla emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi sõnul on nii komitee kui haigla missiooniks olnud laste tervise eest seismine ning rinnaga toitmise edendamine. "Antud konverentsi üheks eesmärgiks on mõttelaadi ning hoiakute muutmine nii tervishoius kui ühiskonnas. Rinnaga toitmine on ainulaadne ja sellele ei leidu sisuliselt alternatiive," ütles Staalfeldt-Rahumägi. "Lapsi on võimalik toita muul viisil, kuid rinnaga toitmine ja rinnapiim on lisaks parimale võimalikule toidule ka ravim, kaitse haiguste vastu, turvatunne, heaolutunne ning lähedus emaga," lisas ta.

Konverentsi korraldab Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Ida-Tallinna Keskhaiglaga. Konverentsist võtavad osa eeskätt perearstid, lastearstid, pereõed, lasteõed ja ämmaemandad, aga ka kõik need, kes soovivad hea seista rinnaga toitmise edendamise eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee